bugün

değildir,

bak kardeşim para çok şeydir,çok fazla şeydir ama herşey değildir ve herşey olmaması ile çok şey olması arasında ise o kadar çok eksik var ki bildiğin gibi değil.
öz kardeşler bile para için birbirine düşüyorsa öyledir maalesef.
Paradır. Para mutluluğu satın alamaz belki ama seni mutlu edecek seyleri satın alabilir.
Her şey olmasa da çoğu şey paradır.
Küçük şeylerle mutlu olmasını bilse de insan para şart abi.
para olsaydı satınalna gücü olanların hiç derdi olmazdı.

para ihtiyaç karşıladığı için mecburiyetleri azaltıp huzur için gerekli zamanı sağlıyabilir.değerlendirilirse.

tanım;zamanda değerini yitirmeyen sorgulardan biri. her şeyin en iyi mazeretidir.
hayatta herşey para değildir yeaa duyduğum en ezik cümledir lan. sanki paramız olduğunda mutsuzluk, depresyon, doyumsuzluk, aile içi sorunlar özetle sürekli başımız belada olacakmış gibi konuşmayalım. ya parası olan insanların aslında mutlu olmadıklarını düşünerek tatmin oluyoruz, şu boktan,değersiz ve zorluklarla mücadele şeklinde ilerleyen hayatımıza dayanabilmek için bir sebep buluyoruz, tv lerde özenmemiz için yapılan zengin aile dizilerine sırf çok izlensin diye koyulan dramları gerçekmiş gibi zannediyoruz ama yine de içimiz giderek izliyoruz, tamam hepsini anlıyorum ama gelip ''yı hırşy pırı dıgıl tımım mı'' demeniz tamamen zırvalık. para olduğunda istediğin ülkenini vatandaşlığını satın alabiliyorsun, istediğin yeri görüp gezebiliyorsun, istediğin kadını elde edebiliyorsun, istediğini yiyebiliyorsun, içebiliyorsun, seviliyorsun, seviyorsun, çalışmak zorunda olmadığın için kendini geliştirmeye, ilerletmeye, sanata, felsefeye zaman ayırıyorsun rahat rahat. bol güvenlikli evlerde yaşıyorsun, insanların senin yaşadığın yerlere sadece turistlik gezi yapabiliyor o derece, hukuk da seni koruyor, kayırıyor, sahip olmadaığını düşündüğün herşeye sahip olabiliyorsun. soruyorum parası var diye illaki dünyanın en rezil insanı olmak zorunda mı bu insanlar?

bu yazıyı tatile çıkmak için bi yıl kesintisiz çalışmak zorunda olan biri olarak yazıyorum. şimdi bana kim para herşey değil diyebilir.
Maalesef öyle olmasını istemezdim ama gerçekten her şey din, iman, aşk, sevgi para olmuş. Aksini iddia edenle her konuda tartışabilirim.
(bkz: oytunkaran)
para her şey olmasa da çok şeydir vesselam...
Kapitalizm'i eleştirecek olursak Zygmunt Bauman'ın ucu keskin soru oklarını kullanmaktan büyük bir mutluluk duyarım. Para her şey midir? Cevabınız evet ise şunu yazalım ''Gözlemciler, insan mutluluğu için önemli şeylerin yaklaşık yarısının hiçbir fiyatı olmadığını ve mağazalardan satın alınamayacağını ileri sürüyor.'' Şimdi tekrar soralım para her şey midir?
değildir demeyi çok isterdim ama canına yandımın dünyasında artık her şey para olmuş.
onsuz olmuyor onla da olmuyor öyle bir illet işte. ne kadar gelirse o kadar gidiyor bu orantı hiç şaşmıyor.
güncel Önemli Başlıklar