bugün

hayal gücünün zayıf düştüğünün göstergesidir. karamsar bir ruh hali vardır bu insanda çoğu zaman.

sayısal loto'dan büyük ikramiye kazanacağı zaman bile ''300 bin lira yeter'' demek mesela...
gerçekçidir ve kurduğu hayalleri gerçekleştirir.
gerçekçi hayal kurduğuna inanan kişidir. Halbuki sınırı sadece zorlayanlar bilebilir.
hayal kırıklığından tırsıyor olabilir.
(bkz: uçuk hayaller kurmak)
kendi gücünün farkında olmaktır aslında, kurduğu hayallerin gerçekleşmeyeceğinden korkuyordur,
korkaktır hayat karşısında, çok kırılmışta olabilir, tedbir alıyordur hayatın hayallerini vermemesine karşı, farkındadır olacakların ya da olmasını isteyip olmayacaklarının,
aslında en gerçekçi insandır hayal kurmasına rağmen, ayakları yere basarak hayal kurmaktadır, hayal kurarken bile sınırlıdır, özgürlüğü hiç bilmemiştir, hayal kurarak özgür olunmayacağının da farkındadır belki kim bilir.
olmayacak hayaller kurmamaktır.hayalinde bir gerçekçiliği olmalı.
-ah ulan şimdi burda olucaktı ki hazır evde boş offf offf... ama burda olsa bile vermezdi ki çok namuslu kız lan daha elini bile tutturmadı amk.
hayal gücünün sınır yoktur bence. insan istediği gibi yaşayabilir, ölebilir, karsı gelebilir veya uyabilir. cunku orası senin kafanda yarattıgın birşeydir. sadece sen oraya erişebilirken kimsenin erişememesidir. sadee sen kontrol edebilirken kimsenin karışmaması.
günümüzden örnek:
-oglum sigara içme
-oglum sen içki kokuyosun
-o kız kim
-ben sana o cocukla takılma demedim mi
-cabuk odana
-saat kac oldu hala nerdesin bunlardan bazıları ama size bunları soyleyip karısabiliecek yok.

Hiçbir şey ele geçince hayalde olduğu kadar güzel kalmaz. bu söz *e aittir. ve demek istediği cok acık. yorum sizin.
Arabam olsun demek yerine otobüsler bedava olsun demek.
gelecek korkusuyla eş anlamlıdır. çünkü hayal kırıklığını yaşamak istemiyoruz hiç birimiz. ancak öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, her saniyesi hayal kırıklığı olan bu ülkede..zaten ruhlarımızda otomatik işliyor bu sistem. hayal kurmaktan korkuyoruz.
dur orada.
yaptığımı hiç düşünmüyorum. en fazla aklımdakini karşımdakine anlatmamışımdır.
realist olmaktır.
bu eylemi gerçekleştirmiş olan arkadaş Einstein amcamızın şu sözünü: "Hayal kurmak bilgiden daha önemlidir, çünkü bilgi sınırlıdır, ancak hayal tüm dünyayı kapsar." dinlemeyerek kendine yazık etmiştir. kendini realist sanıp dogmatik kalıplara hapsetmiştir. korkunun ecele faydası olmadığından kendisine sonsuz ve sınırsız hayal yazıyorum. (imza: geleceğin doktoru)
kalbe kelepçe ruha prangalar takmaktır.
benim lan bu. bir türlü hayallerimde apartman dairesinden çıkamadım amk.. insan bi villa falan düşler ama yadırgarım şimdi ben.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar