1. 11.
  yeni yapılan merzifon - samsun tünelleriyle pek bir hareketlenmiş olan samsun ilçesi. * ayrıca amasya'ya samsun'dan daha yakındır.
  -1 ... gimenez
 2. 12.
  Seneler sonunda geldiğim memleket.

  Son on yılda yaşanan ahlaki erozyonun prototipi.

  Açılmış olan yüksekokul ilim yuvasından ziyade fuhuş merkezi olmuştur. Maalesef gelen kızlarımız küçük yer burası canımız sıkılıyorla gelip, küçük yer burası götümüzü siktiriyoruz mertebesine hızlı bir geçiş yapmaktadırlar.

  Havza gençliğinin bir çoğunun eğlenme anlayışı ya sikişe gitmek, ya da tavernada eğlenme haline gelmiştir. Bunlar arasında en masumu birer bira alalım da bi kılavuza(Havza'da bir tepe) çıkalım halindedir.

  Daha demin eve girmeden önce Atatürk Meydanında eline bir bira almış 16 yaşında bir çocuğun bir saatten fazla sağa sola bağırdığına şahit oldum.

  Memleketim demeye utandım. Emin olun ben senelerce yaşadım böyle bir sahne görmemiştim. Polisimiz sağolsun artık kendini savunmaktan aciz hale gelmiş, başımı belaya sokmayayım endişesi içerisinde olduğundan dolayı olaya aldırış dahi etmemektedir.

  Okumayan kardeşlerimin tek çaresi ya askerde uzman olarak kalmak, ya bu rezilliğin bir parçası olmak, veya babası bir yer açabiliyorsa orada devam etmektir ki çok istisnai.

  Bu yaşanan olaylar münferit olmayıp, ülkemin doğusundan batısına amaçsızlık içerisinde kavrulan gençlerin düşmüş olduğu durumu özetlemektedir.

  Çözüm yasaklamak değil belki. Çözüm asıl bu sorunları konuşmak.
  2 -1 ... mucbir sebep
 3. 13.
  kaplicalari ve şifali sulariyla taninan samsun ilçesi.
  1 ... samsunsam55
 4. 14.
  çok sevdiğim küçük bir ilçe. samsuna bağlıdır kendileri. haftasonları kaplıcalarına gittiğimi hatırlıyorum. hey gidi günler..
  ... kall
 5. 15.
  Ayni seyi kavaktada yazdim. samsundan istanbula giderken gece yolculugunda orhan baba vb dinledigim kavak ve havzaya gelince teypin volumunu actigim yer. Ayrica kucuk diyolar ama nufus 25 binin uzerinde ve kaplica turizmi olan meshur ilce
  ... thekarizma55
 6. 16.
  insanları iyi niyetli ve son derece misafirperver Samsun ilçesi. Samsun ' a 86 km mesafededir.Herhangi bir vesileyle giderseniz Atatürk ün kurtuluş savaşında kaldığı, bugün müzeye dönüştürülmüş olan Atatürk evini ziyaret edebilirsiniz.
  ... bonfi bb
 7. 17.
  Atatürk evinin çevresi son derece Tarihi kalmış durumda olan yer.

  Bugün gittim Atatürk evine, gerçekten çok güzel bir müze.

  farklı bir havası var buranın. insanı rahat hissettiren. belki de kaplıcalardandır.

  bu arada gerçekten güzel hamamlar var burada. tavsiye ederim.
  ... elektrik kesilince aaa diyorum
 8. 18.
  Amasya ya daha yakın. Merzifon a 15 dakika. Bayagida soğuk bir yer .
  1 ... nonversation