bugün

Tarçında atılmalıdır içine. Çok iyi gider çayın yanında ama benim becerebilmem mümkün değil. Evet.

Biri yaparsa yenir.
artı ceviz içi ile.
normal kekten bir farkı olmayan, kadınlar tarafından şişirilmiş bir kek türü.

kekin içine 1 tane havuç rendeleyince ne değişiyor? havucun tadı mı geliyor? ne oluyor? nedir bu övgüler?
Kakaolu Kekten daha güzeli.
ABARTILAN KEK.
EFSANE, LEZiZ, ENFES, MÜTHiŞ.
EN LEZZETLiSi DE SITARBAKSTA YENiRMiŞ.
BURALARDA KUSMA EMOJiSi YOK MU?
YAW HE HE.
Havuç gibi çiği can iken pişince tüm tadı kaybolan bir şeyden böyle bir lezzetin nasıl çıktığını sorgulatır.
Hastasi oldugum kek.
Kahveyle veya çayla güzel giden kek. Evet.
Içine biraz da portakal kabuğu rendesi katılınca enfes olan kek.
Mahallede ki güzel ablalarımız yapardı bunu, iki dilim alabilmem için hepsinin beni öpmesi gerekirdi, bense hiç sevmezdim keki değil öpülmeyi.
tarçının keke nasıl güzel bir tat katacağının kanıtıdır.
bir kek çeşidi. güzel sayılır.
Filmlere konu olan kektir.
ara cafe dekini tavsiye ediyorum. doyurucu özelliği de var. mümkünse açken deneyin.
anne yapımı ise muazzamdır.
Yarın yapacağım kektir. Dankek de ilk kez bi işe yaramış havuçlu ev kek yapmış annesinin kekini özleyenlere tavsiye edilir.
starbucks'taki versiyonu harika olan kek.
bide havuçlu cevizli olanı vardır tadından yenmez * *
3 yumurta
1,5 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 su bardağı rendelenmiş havuç
2,5 su bardağı un
yarım su bardağı ceviz
2 tatlı kaşığı tarçın
1 paket kabartma tozu & vanilya

175 derece fırında pişer efendim. klas bir ölçüdür. orta halli kek kalıbı için uygundur.

keki daha hafif hale getirmek içinde yaklaşık 2 su bardağı un attıysak, kalanı için buğday nişastası kullanmak işin ufak bir püf noktası olacaktır.
tarçın ve cevizle mümkünse.
Cafe fernando sitesinde görüp denediğim müthiş tarifin sonucunda ortaya çıkan kektir. Deneyin, pişman olmazsınız.
http://cafefernando.com/turkce/havuclu-kek-tarifi/.
eğer içinde tarçın da varsa ayrı bir lezzeti olan kektir. ıssız adam ile kendini üne kavuşturmuştur.
enginarlı kekten daha güzel olan kektir.
tarçın da eklenmeli mutlaka.
(bkz: ıssız adam)