bugün

hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır.
jacques dutronc
Sikerim boyle askin izdirabini.
Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan, Kendisine hiçbir iyiliği dokunmayan birisine nasıl davrandığına bak.

(bkz: Paulo Coelho)
"her gün ayrı bir dönüm noktası; dün'den yarın'a yolculuk gibi.
ve sanıldığı kadar kısa bir yol değil bu katedilen;
hamal gibi sırtlayarak aklını, fikrini...
isteyip de götüremediklerin ayrı dert,
istemeye istemeye götürdüklerin ayrı..."
götler götlüğünü, puştlar puştluğunu yaparlar değişmelerini bekleme.
"güzelliğin on par etmez
bu bendeki aşk olmasa".
"aşk aşksa, zaman aptalca bir şeydir."
vatan aşkı maya gibidir sütü bozuk olanda tutmaz.
"Biz Avrupa milletleri medeni imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed 'in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki, hiç kimse bu yarışmada O'nu geçemeyecektir. Ve bu kitap da son derece pratik olduğundan ebediyen tesirini kaybetmeyecek ve diğer milletleri etrafında toplayacaktır."

GOETHE
"they say truth is the first casualty of the war."

captain price *
"yanlış kişiden samimiyet beklediğin an, kırılıyorsun"

dostoyevski.
Aşk kendinden vazgeçme halidir, kendi benliğini ezmeden 'biz' olabilme halidir. insan egosu denetlenmesi en güç olan şeydir. Bunu ancak aşk becerebilir, sadece aşk ile üstünden atlayabilirsiniz. öyle kadınlar ve erkekler tanıyorum. Risk almıyorlar. Aşk emniyetli bir şey değildir. Emniyetli olan sevgidir. Aşk ehlileşmez, sakinleşemez. öyle olursa akraba olursunuz.*
"özgürlük için gökyüzünü satın almanıza gerek yok; ruhunuzu satmayın yeter...!
insanların ''ama'' kelimesinden önce söylediklerinin hiçbir önemi yoktur.
ninen de seviyo mantarı ama kalkmıyo dedenin kantarı.
Bir vicdan ayaklanmasına doğru genişlerse kalbin, şiir gibi yürürse ince ve narin. Anla ki herkes değilsin !
"çirkinler her zaman daha samimi hayatlar sürerler; sevenleri onları hakikaten seviyordur."
ahmed arif hasretinden prangalar eskitmiş,
beni böyle eskiten ise prangalı hasretin..
"sessizlik sensin geceleri..."
"Ne mutlu adı sanı bilinmeyene; ipeklere, kürklere bürünmeyene; Anka gibi iki dünyadan da geçip Bu viranede baykuşa dönmeyene."

(bkz: ömer hayyam)
"bitti diye üzülme, yaşandı diye sevin"
orospuları severim çünkü namuslu ayağına yatmazlar.
Düşüncelerinizi biriktirin, karmaşaya kaptırmayın, çünkü medya kirli sahtekarlıklarla doludur.
Dünyayı değiştireceğimi söylemiyorum, ama sizi temin ederim ki dünyayı değiştirecek kişilere ilham kaynağı olacağım.
Adalet olmadığını görebilecek kadar yaşlıyım.
Çok şey konuştum çünkü birşeyim yoktu.
Biz burda açken, sen nasil adam olucaksin ?
Ozür dilerim, özür dilerim. Ama şunu dinleyin; benim ettigim küfürler, sizin içinizde olanlar kadar sizi incitemez.
Savaşlar için paraları var ama yoksulları doyuramıyorlar.
Beni sadece tanrı yargılayabilir.
Önce sevdiğiniz terk eder sizi,ardından uykunuz. Sonra ne sevdiğiniz geri gelir, ne de uykunuz.
o beni ''herhalde'' sevmiş, ben onu ''her halde'' sevmiştim.