bugün

en son plajda bikinisini giymiş 8 aylık bir anne görünce bu kadarıda olmazki dediğim hadise...
son yıllarda çokça zühur eden bu eylemler tarafımca ayıp birşey olarak görülmekte.
(bkz: britney spears)
zaten bir erkekle evlenip, seviştikten sonra utanmadan hamile kalma terbiyesizliği yetmezmiş gibi bir de bikini giyip plajlarda fink atması seviyesizliğidir.

hamile kaldığı için, karnını içine çekip utanç içinde evinde beklemesi gerekirken yaratığın yaptığı duruma bak dedirten olaydır.

keşke bütün annelerin benim annem gibi, doğurmayıp yumurtadan çıkartabilme yeteneği olmuş olsa da, böyle çirkinliklere katlanmak zorunda olmasak dediğim olaydır.

(bkz: lan var ya ben sana bir sey demiyorum)
evliliği ve çocuk doğurmayı sosyal bir statü zanneden kadınların davranış biçimidir. ohhhh evlendim hamilede kaldım çatlayınnnn düşüncesini karınlarıyla insanların gözüne, gözüne sokan şahsımın midesini bulandıran insanlardır.
yaptığı işi marifet sandığından herkese gösterme telaşıdır. nedir yani ordan çıkan, nedir, dünyanın en kutsal, en mucizevi varlığıdır. bunun için mi gurur duyacaksın yani. ben buna gülerim...ahahaahah bak güldüm bile... neymiş efendim dünyaya yeni bir can, yeni bir ruh katıyormuş da annelik duygusuymuş da...

soru: harbiden sorucam bir şeyin ironi olduğunu anlamak için ironi yazmamaız mı lazım? yahut okuduğunuz şeyi ilk seferde anlama yetiniz yok mu? gelecek siz misiniz? yemin ediyorum kaygılandırıyorsunuz beni...
(bkz: görmemiş hamile olmuş açmış göbeğini göstermiş)
dejenere olmuş olgulardan birine daha örnektir.tabi ki de eskiden olduğu gibi kadınların hamileliklerini utanç duyarak saklamaları beklenemez.nasıl,niye olduğu zaten aşikardır.ama gidip de bunu dar kıyafetlerle iyice belli etme çabaları tamamen çirkinliktir.insana artık bunu da show amaçlı kullanıp,yapmacıklaştırmayın dedirtir.öte yandan dar kıyafetler giymek bebeğin sağlığı için de uygun değildir.bunu önemsemeyen bir anne adayı da ne annelik duygusuna sahiptir ne de anne olmayı haketmiştir
hiç hoş olmayan hadise. görüntü olarakta güzel görünüldüğünü hiç sanmıyorum. hamilelik kutsal bir durumdur. biraz gizlenmesi gerekir çünkü kutsallığının boyle bir anlamı kalmıyor
bir gosteris turudur. fabrikanin sorunsuz calistigini ispatlama yontemidir kimilerine gore.
ne de olsa 9 ay gibi ve hatta son 5 ayı görünür vaziyette olmasından dolayı bu zamanı değerlendiren , şu kadarcık zamanda gösteriş yapan kadının eylemidir.
dünyaya potansiyel bir suçlu, katil, terörist,ayyaş,oksijen tüketicisi vs... daha da önemlisi bir primat(konuşuyo düşünüyo belki ama sonuçta primat işte**)getireceğinin bilincinde olmayan hanfendinin yaptığı iştir.
(bkz: 9 ay)
utanmazlık, arsızlıktır. başka açıklaması yoktur. göbeğini içeri çekmesi gerekir hatta.
bana kalırsa hamile bir bayanın vücudu bikini giymeye uygun değildir. daha uygun bir kıyafetle plaja gelmesinde, güneşlenmesinde hiçbir sakınca yoktur, aksine fayda vardır. hatta hijyenik problemlerin olmadığı durumlarda denize havuza da girebilir, girmelidir. ancak bikini hamile bir bayanda yakışıksız durmaktadır bence, ayıplamaya da o durumdaki bir bayanın bikini giymesine de gerek yoktur.
(bkz: bak bende hamileyim)
halbuki bir türbanda göbeğine takması lazım gelen kadındır.günah işliyordur, cehennemde cayır cayır yanacaktır.
bebeğe saygısızlıktır.

edit: bu yazıyı eksileyen göbeği açık hamilelere öpücük yolladım.
neresine saklasın denilen durumdur.
göbek fobisinin başlamasına neden olacak durumdur. çocuğun göbek deliğinden bulunduğu sıvıyı saran jelimsi torbayla birlikte fırlayacağı duygusunu yaratır.
iğrenç batı adetlerinden birisi..
göz göre göre, gözünün içine soka soka yapılmaması gereken iştir, zaten orda kocaman göbek, içindede bebek var anlayabılıyoruz yanı, millete göstercekler diye günaha da giriyolar .
gostermemesi en uygunudur. " bakin ben ne isler cevirdim , cok da guzel ettim , bu da urun " der gibi.. nedir o oyle.
gormek istemeyenlerin de bir sekilde gormesi sonucunda mide bulandirici olabilen eylemdir.
eğer bu kadın erkek çocuk doğuracaksa benzer eylemi çocuğun pipisini halaoğuluna, eltiye,görümceye,alt kat komşusuna vs. göstermekten de geri durmayacak olan kadındır.
bir kadının en sevimli olduğu kilonun tek yakıştığı anı etrafıyla paylaşmasıdır.