güçlü kuvvetli kadındır. bazılarının silkelediği halıyı, halterciler zor kaldırır.
temizlik yaptığını zanneden tipik türk ev kadını .

asıl mesele sokakların kirlenmesi değil. evet sokaklarımız avrupa amerika gibi çok temiz değil ama evlerimiz tüm milletlerden daha temiz. evimi temizlemişim , balkonumu yıkamışım, çamaşırımı kuruması için asmışım , evim havalansın diye camlarımı açmışım, mutfakta da yemek yapıyorum , camlar açık, komşunun halısını tozu niye benim evime yemeğime girsin? pis kadınlardır bunlar . pis.
daha önce kafasından aşağı hiç halı silkilmemiş olan kadındır.*
piyasada her bütçeye uygun satışa sunulan elektrik süpürgesinden haberi olmayan , yada elektrik süpürgesinin gücüne güvenmeyen kadındır. kendini süpürgeden daha güçlü zanneder. salaktır o salak.

bir de biraz daha pahalı olabilir ama "halı yıkama makineleri" vardır ki böyle bir şeyin icat olduğundan bile haberi yoktur.
aşağı düşme riski taşıyan kadındır.
komşuluk ilişkilerinden anlamayan, alt katında oturanlara saygı göstermeyen kadındır. halıdaki tüm kirler, saç, kıl, yün hepsi alt katın balkonuna düşer. hatta bir bölümü evin içine dolar.

not: halıyı silkelemek yerine elektrik süpürgesi ile temizlersin olur biter. yıllardır evimizde halı silkelendiğini görmedim, gayet de temiz bir evimiz var maşallah. (anne = temizlik hastası)
'halı böyle çırpılır ulan bütün mahalle görsün' dercesine halıdan korkutucu sesler çıkarır. birşeyin patladığını sanırsınız ürkersiniz.
anlık ürküten başlık. gözlerim bozuldu galiba.

(bkz: halı siken kadın)

(bkz: yaran yanlış okumalar) *
evini temizleyip sokağı kirleten sonra o pisliklerin tekrar evine gireceğini düşünmeyen kadın.
(bkz: annem)
eğer tek başına gerçekleştiriyorsa bu eylemi son derece güçlü bir kadındır.
evinin tozunu pisliğini dışarı salıyorum zannederek gerisin geriye tekrar evine, üstüne, saçına, başına bulaştıran mite yuvası kadındır.