bugün

Ben genellikle son zamanlarını sevmem çünkü Batı'nın uşağı oldular Abdülhamid den sonra. Cumhuriyet tam zamanında geldi o ara.
Cevabı çok basit bir sorudur: azıcık okuyabilenler bile bilir ki, osmanlı hanedanı halktan çok uzak olmuştur. Hanedan halkı sevmezse halk da onu sevmez pek tabii ki.
Türk'ün ikinci planda olması bunun önemli sebeplerindendir. Şu anda Suriyelilere olduğu gibi o zamanda da Ermeni ve diğer azınlıklara bizden daha fazla hak tanınıyordu. Zaten farketti iseniz hep zengin ve sanatçı tayfa onlardan çıkıyordu. Ne demiş Necip Fazıl öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya.
Ümmetçilik başlığı altında ne hikmetse sadece Türklere eziyet ediliyordu. Lan bildiğin söz söyleme hakları yoktu. Padişah ne derse o. Ben yabancıya karşı Osmanlı yı savunurum ama Türk'e karşı savunamam, savunmam. Evet
olm manyak mısınız? sırf bütün avrupaya korku saldı diye kendi halkını ağır vergilerle süründüren imparatorluğun nesini seveyim amk.
onlar da sizi sevmemiş ki sürekli yabancı gelinler almışlar.
cogu 1924 den sonra anadolu topragina ayak basmis tipler,

biz osmanliyiz diyor. degil burnu kanasin, tirnaginin ucu kirilmamis.

bunlar osmanlinin temsilcisiymis, hangi organimizla gulecegimizi bilemedik.

git calis desen calismaz. alismis belese.

bana osmanli degil, calmadan is gorecek adam lazim.
Kemalist rejim yüzündendir.
Eğer bu iddaa doğru olsaydı türkiyede osmanlıyı anlatan diziler izlenme rekoru kırmazdı.
halkın osmanlı devletini sevmediği falan yok. Halk osmanlı devletini de seviyor karahanlıları da büyük selçuklu imparatorluğunu da. Allah Türkiye'ye zeval vermesin.
türklere hakaret ettiklerinden ve baskı uyguladıklarından.

(bkz: dadaloğlu)
Osmanlı sempatizanlığı yapacağım derken tarihini 1299 hatta dur 1453 yılından itibaren başlatan, 1923'ü cumhuriyeti geç, MÖ türk tarihini bilmeyen müslüman olmayan türkleri dışlayan, tomrisi, attillayı vs tanımayan çok bilmiş ULUÇOMARLAR yüzünden.
Osmanlı’nın halkı sevmemesindendir. Vergiyi yasla, savaş çıkınca çağır, barış zamanı ne eğitim ver ne yemek. Halkı cahil bırakıp kendi kendine yaşamasını bekle. Duygular karşılıklı.
osmanlı da halkı sevmezdi. sıkıntı yok.
halkın Osmanlıyı sevmediğini de nerden çıkardın, diye cevap verilecek sorudur.
Osmanlı... Tarih boyunca ortadoğuda adaleti ve barışı en uzun sağlayan bir imparatorluktur. Yüz kızartıcı utandırıcı (ırkçılık gibi) bir suça karışmamıştır. Tarihleri utançlarla ve pisliklerle dolu milletler bile ecdadını bu kadar yerin dibine sokmazken biz bunun yarışı içerisindeyiz!!