bugün

hiç bir söyleminde türkiyenin ve türk milletinin yanında olmadıkları için.

chpye oy veren de atatürk ayağına veriyor. atatürkü şu an en sevmeyen ikinci parti chp olmasına rağmen hem de.

(bkz: gerçeklere eksi işlemez)
Bizim halk genelde babasına bile güvenmez. Ancak menfaati olmalı.
tiner desem tiner değil bali desem bali değil çok değişik kafalar yaşıyor bazıları.
Malik Baran Yılmaz 30 martta: "Beni virüs değil sizin düzeniniz öldürür" diye video çekti.

14 Haziranda Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanını arayarak malik'in işe alınması konusunda talimat verdi. (Aylar sonra)

17 eylülde Malik Baran Yılmaz Twitter'dan hala işsiz olduğunu açıkladı. O incelik yapıp güvenlik soruşturması devam ettiği için kamuda işe alınamadığını, özel sektörde iş aradığını söyleyerek kılıçdaroğlu'na teşekkür etti ancak Malik Baran Yılmaz'a özel sektörde iş bulunamaz mıydı? Bulunamadı.

Yani
Chp, tek bir kişinin bile sıkıntısını halletmekten aciz bir parti.
-kamuda türban yasağı
-akp den onceki kolalisyonlarin ve sol hukumetlerin basarisizligi
-erdoganin karizmatik bir lider olusu ve hitabet yetenegi
-akp doneminde yapilan hizmetler
-chp lideri kilicdaroglunun yetersiz olusu
- en onemliside muhalefetin basarisizligi.
Kılışdarda liderlik vasfı olmadığı için.
çünkü chp kendine güvenmiyor.
Birinci sebep chp lilerin halka tepeden bakması. Anladık sekülersin ama senin gibi olmayan milyonlarca köylü insan var. Onları aşağılarsan ilk hatayı yaparsın.

ikinci sebep dünyayı 100 sene geriden takip etmeleri. Atatürk döneminin dehasıydı. Ama 2020 yılını Atatürk ile çekip çevirmek imkansız. Bunu görmeleri lazım.

Üçüncü sebep ise hırsız sağcı iktidarların bu tepeden bakmayı çok iyi kullanıp manipüle etmesi.

Dördüncü olarak Türk halkının cahilliği. Konuşup konuştuğunu kağıda dökemeyecek kadar cahil bir halkımız var. Dilekçe alan bir kuruma gidin, matbu dilekçeleri yazamayan yığınla insan vardır. Aralarında lise mezunu, üniversite mezunu bile var. Bu insanlar çok kolay etki altına alınabiliyor. Bir fabrikaya kaynakçı olamayacak adamı bekçi yapıp 5 bin lira maaş verirsen ölene kadar sana oy verir.

Son olarak chp halk için en iyi yatırımları yapan yegane partidir. Ondan sonra gelenler sadece halkı sömürmüştür. Ama bunu görmek istemeyen, göstermek istemeyip üstüne bir çok iftira atanda var. Şapka yüzünden insanlar asılmış vs.
Halkın bazı kesiminin Akepeye güvendiği için.
kemal kılıçdaroğlu, canan kaftancıoğlu, sezgin tanrıkulu, eren erdem, özgür özel, şafak pavey gibi kripto teröristler de chp'ye oy verilmemesi için bir nedendir. kendi adıma konuşursam böyledir. bu insanların atatürkçülükle ne alakası var? bunlar yüzünden apo posterinin yanında atatürk'ün posteri de açıldı. başbuğ atatürk'ün ismine zarar veriyorlar. kılıçdaroğlu'nun muhalefet anlayışı beni entrese etmiyor. gerçek atatürkçüleri ve ulusalcıları partiden ihraç etti bu adam. kendisi gibi dersim kalıntılarını soktu. aklı sıra atatürk'ün partisinden intikam almaya çalışıyorlar. chp'li arkadaşlar istediğini düşünsün. chp'nin atatürk'le hiçbir alakası kalmadı. sadece atatürk'ün adının sömürüldüğü, çakma hadepelilerin türk düşmanlığı yaptığı bir parti haline geldi. bu partideki hiç kimse bana güven vermiyor. kürtler de chp'ye oy vermiyor zaten. türk oyları daha önemliyken bütün partiler, kürt oyuna yamanmak için pkk'lılara yanaşıyor. zaten benim görüşüme uyan bir parti de yok. bütün partilerin birbirinin aynısı olduğunu düşünüyorum. ülkedeki oy verecek parti falan yok.
Çünkü zamanında sokakları hep çöp götürüyormuş jdjdkdkdkdkd
Bir de sanayağ ve tüp kuyruğu beklemişler kcmfmcmkd.
zamanında ülkeyi amerikanın israilin kucağına oturttular. halen de celemesini çekiyoruz.