bugün

paramparça şarkısını dinledikten sonra beni benden almış,sikip atmıştır,müptelası etmiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=zOaaTDh2tnU&feature=related
bi türlü soyadını aklımda tutamadığım oyuncu.
parçaçıklı, paracıklıoğlu,parçacıklıoğlu.. *
kızların paracıklı olmasından dolayı sevdiği sanatçıdır.
sarki söylerken surati cok komik sekillere giren güzel sözleri olan sarkilar yazip, güzel sesi ile güzel sarki söyleyen insan.
gece gece durduk yere depresyon sebebidir. o nasıl bir sestir.
esme, olsun, fırtına, duman..
sesi insanın yüreğini çiziveren insan. böyle kağıt kesiği gibi incecik ama can yakıcı.
sanırım şarkılarını sevmemin sebebi çok kısa olmalarıdır. duygusal anlamda sizi bir noktaya getirip, o anda birden bitiverir. boğazınız düğümlenir, heyecan ve hüzün karışımı adını koyamadığınız hislerle başbaşa kalırsınız. sonrası belli... tekrar tekrar... halil sezai, rakı, hüzün, geçmiş... hepsi ard arda gelir bir anda...

ayrıca enstrümanları da çok güzel seçiyor. kuru gürültü yok. melodiyle sözler her zaman ahenk içinde. bu şekilde devam etmesini umduğum vokaldir kendisi.

(bkz: paramparça) en güzel parçasıdır. özellikle şarkının çıkışında ki klarnet solo mükemmel uymuştur parçaya.
hayatımın flulaştığı bir anda karşıma çıkan çok özel bir zaatı muhteremle şarkımız olan 'paramparça'nın yazarı, bestecisi ve seslendiricisi.
şarkılarını döndürüp döndürüp tekrar dinlediğim adam. iyidir iyi.
her aksam bana eşlik ediyorsun asosyal oldum senin yuzunden.
şu aralar kafayı çok fazla taktığım kişidir. sevmemek için çok uğraştım kendisini ama olmadı. en kısa zamanda konserine gidilmesi farz oldu aynı zamanda.
ilk albümü bugün piyasaya sürülen sanatçı. efendim almayınız. kayıtlarını falan bulunuz başka yerlerden, onları dinleyiniz. yok, o aranjörü biri bulsun getirsin bana arkadaş. bu şarkıların içine nasıl edebilirsin sen. o mükemmel parçalar gitmiş yerlerine çeşitli ritmler eklenerek bambaşka şeyler konulmuş sanki. hele ki bir 'sevda tanrıçası' var. şarkının orjinalini ve canlı performansını dinleyenler bilir bu parçanın kulağımıza ne kadar içten ve güzel geldiğini. albümde bu parça da var elbette. ama bambaşka bir şarkı sanki. en iyi parçasını h*iç etmişler halilciğimin. **
tutamıcam kendimi bidaha yazıcam sevgili halil sezai. ne yaptın sen bize. önce şarkılarınla, yorumunla büyüledin, ya sonra. o aranjörü halka açıkla sezai. kim o arkadaş söyle bize. o albüm, o şarkılar. ah ki ne ah. sevda tanrıçam nerde ulan!
güzel isyan eden adam. güzel ağlayan. ağladı mı ağlamaya, söyledi mi söylemeye benzeyen.
sesinin pamuksu olduğu bir gerçektir.
bu hafta sonu izmire gelmesine rağmen konserine gidemediğim adam.
kesik kesik sesi korkunç itici gelmektedir.
toplumun beğenmememe izin vermediği adam. Bir durun kardeşim beğenmiyorum bu adamı, hoşuma gitmiyor sesi, bunun arabeskimsi şarkılarını dinleyeceğime açarım bir müslüm gürses parçası onu dinlerim, en azından arabesk dinlerim bunun ne yaptığı da belli değil.
ilk albümüne kavuştuğumuz güzel sestir.
hayalimin ortasında şarkısını dinlemeyen ölsün bence müthiş bi şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=MM_wJntzOSw yine insanın içine işliyecek bir şarkıya imza atmıştır.
soyadını çeşitli kelimelere benzetebildiğim güzel şarkıları, kötü yorumu olan adamdır.

babacıkoğlu.
kapçıkoğlu.
mcıkoğlu. *
(bkz: overrated)
melankolik turk genclerinin yeni sevgilisi. ulan gidin biraz aklinizi kullanin, lise doneminde hadi hormonal olarak duygusalsiniz anliyorum, esek kadar olup universiteye giden insanlarin bu haline ise sadece guluyorum. hepiniz asiksiniz, insanlar sizi anlamiyor, yalnizsiniz, istediginiz yerde degilsiniz vesaire vesaire... kusura bakmayin canlar sizde bu mallik varken, hic birinizden bir bok olmaz. ulan koca bir genclik bu kadar huzunlu olabilir mi??? yok sila, yok model, daha adini bilmedigim diger ergen sarkicilari ve de slow muzik calan radyolar. sonra bir bakmissiniz universite bitmis ississiniz. ne bir dil ogrenme ne bir kendini gelistirme cabasi.

cok yakin bir arkadasimin kiz arkadasi geldi amerika' ya, o da sizin tayfadan... guya toefl ile gre alip burada universiteye baslayacak. evlerine ne zaman gitsem fonda ergen sarkilari, romantik bir ortam, icki, sigara vb. tamam yapin yapmayin demiyorum ama bunu hayat tarziniz haline getirmeyin. birde akilsiz haline bakmayip hanimefendi rochester, ucla, cornell gibi okullardan bahsediyor. kusura bakma ama sikimi girersin oralara, hadi kazara kabul aldin, adamin anasini aglatirlar oralarda. oyle kirtasiye notlarindan ders calismaya, koca sene yatip final&but oncesi ders calismaya, bir donemde cift haneli dersler vermeye benzemez amerika' da iyi okullarda master yapmak.

sarkici adamdan konu nerelere gelmis a.q.

neyse zaten ben bu adami dinlemem, sagda solda turk televizyonlarina bakarken denk geldim birkac kere, ayrica kendisininde sucu yok herkes istedigi muzigi yapmakta ozgur, fakat bu yillarini universite koselerinde ziyan eden adult forum uyesi arkadaslar ve onlarin mustakbel kiz arkadaslari, boyle her duydugunuz romantik sarkiciya takilmayin, dinleseniz bile bokunu cikarmayin. yukaridaki entarileri bir okudum, herkes yok oluyorum yok bitiyorum, uyaniyorum dinliyorum, yatarken dinliyorum, sevgilimden ayrildim beni daha depresif yapti ve bunun gibi onlarca entry yazmis. arkadasim isiniz mi yok, gidin kendinizi gelistirin yeni birseyler ogrenin, yoksa birkac seneye kalmaz hepiniz siki tutarsiniz. zaten siki tutmus olanlariniz var, birakin bari onlar daha cok dertlensin, siz aklinizi kullanin, mallik yapmayin.
24 kasım perşembe günü ilk albümüyle dinleyicisiyle buluşan solisttir. nasıl yapıyor bu şarkıları , nasıl böyle öldürücü söyleyebiliyor anlamıyorum. ama çok sağlam dertleri olduğuna eminim. bence çok iyi oyuncu değil. ama süper yorumcu. şarkı yapsın ,sölesin, konser versin bol bol gönlümüzü fetetmeye devam etsin.
güncel Önemli Başlıklar