bugün

21inci yüzyıl oldu ama hala değiştirmedi alışkanlıklarını bu insan. sabah iki ekmek ve bir de gazete alır, evine geçer kahvaltısını yapar. emeklidir muhtemelen ve bilgisayar kullanımı azdır. haberleri gazeteden takip eder, bulmacalarına bayılır, vıkır vıkır onları çözer.
gazetedeki haber ruhuna aşıktır, en az iki gazete alır, gazeteleri en ince ayrıntılarına kadar hatim eder, gazete okumak bir keyiftir onun için hatta gazete okumak için özel eldiveni vardır.
Gazeteden haber okumak keyifli iştir. Ayrıca köşe yazısı dediğin gazeteden okunur.
internet olmadan önce de almazdım gazete. O kokusu iflahımı dürtüyor adeta. Dolayısıyla bilemiyorum.
Sabahları bakkala gidip Gazete satın almanında ayrı bir keyfi var ya.
Dijital ortamda okunan gazeteyle elinle tuttuğun ve en önemli duyu organlarından bir kaçına hitap eden dokunup koklayabildiğin gazeteyi kıyaslamak o kültürü benimsemiş insanlar için bir hayli gereksiz gelir. Eğer amacınız bilgi almak ve bunu en ucuz yoldan sağlamaksa kendinize göre haklı nedenleriniz vardır.
alışkanlıkları değişmeyen insandır.

ayrıca bilgisayarın telefonun karşısında robot misali oturmak yerine, uzandığı kanepe vb. gibi dinlenme yerlerinde sabah kahvesini alıp, purosunu tüttürürken gazete kokusu ile iç içe olan insandır.

saygı duyulur.
kimse kusura bakmasın ama tek kelime ile fosil olan insandır. genelde yaşlılar yapmakta bunu, genç olup da hala şu şeylere para verenleri anlamam.

aynı şey hala kitap alan ve okuyan kitle için de geçerli.
Muhtemelen 73 yaşından gün almıştır.
telefona bakmaktan sıkılan insan eylemidir. bencede güzeldir.
basılı yayının keyfini hiçbir şeye değişmeyen okumayı seven kişidir.
ben internetten gündemi takip etmem bi gazete olcak şimdi laaps diye açıcam bulmacaları çozcem milletin fotosuna sakal bıyık çizcem bunların hiç biri internette yapılmıyor gazete şart.
bulmaca çözmeyi ve gazete kokusunu seven insandır.
Her gün yaptığımdir cunki o kağıt kokusu gazeteyi alıp okumak bambaşka bir haz.
sadece teknoljiye aklı yetmeyen bir ihtiyardır. Zararı olmaz. Oturur gazeteyi okur. Bulmacasını çözüp zekasını gelistirir. Senin gibi gerizekalı olmaz
zihniyeti fosilleşmiş insandır. alışverişin, siparişin hatta ödemenin bile oturulan yerden, internetten yapıldığı bir dünyada normal değildir.
geçenlerde bir kıraathaneye girdim, bi çay söyledim sağa sola bakındım. lan gazete yok. acaba dedim ben mi göremiyorum dayıya sordum dayı dedim gazeteler nerde senin? hepsi yalan abicim onların siktiret okuma daha iyi dedi.

kapat dükkanı o zaman aq diyemedim.
Gazeteyle işi bittiğinde onu başka bir işi için kullanabilir. internetten okuyan kullanamaz.

Haberleri geç alır ama "Tık" tuzağına düşmez.

gazetede resimler çoğu zaman çok kaliteli olmasa bile akıllı telefon ekranlarından büyüktür. (Sinema ekranının televizyon ekranından büyük olması gibi) Bu gözler için büyük bir konfordur.

Ben de son zamanlar almıyorum ama gazetenin hız dışındaki ayrıcalıkları (yukarıda saydığım) inkar edilemez.
Bazen özlüyorum o günleri. Kahvaltı sofrasının saatlerce ortada kalıp, çayın soğuyup acıdığı ve gazetenin seri ilanlar sayfasına kadar okuduğum o günleri.

Haberlere inandığımız, köşe yazarlarına güvendiğimiz o günleri...

Haftasonları simitin yanında dayanamayıp alırım bazen hala.
Günümüz çağını yaklaşık 50 yıl geriden takip eden ve fosilleşmiş bir zihniyete sahip olan vasat insandır.

Muhtemelen de akpli'dir.
O heyecanı özlüyorum bazen.

internete öyle alıştık ki.

Sabah’ın, Hürriyet’in yandaş olmadığı zamanlar ah ah…

hergün mutlaka okurdum.