bugün

--spoiler--
" adnan abi sözleşmelerin sona ermesine az bir süre kala sözleşmelerimizi yenilerdi, biz kendisiyle para konuşmazdık, o ne kadar uygun görürse o kadar verirdi, biz de " sen ne diyorsan odur " derdik " cümlesi bilmiyorum size bir şeyler hatırlatıyor mu? bir çağrışım, bir çıkarım noktası teşkil ediyor mu?

hangimiz unutulmaz maçlar belgeseli'ni izlerken arif erdem'in bu konuşması sonrası vay amuhagoyim helal olsun demedik, hangimiz takdir etmedi bu anlayışı?

galatasaray'da bir büyükler kültürü hasıldır. biat kültüründen gelen bir kulüp olduğumuz aşikar iken, sportif başarının yakalandığı yıllarda, futbolcuların da biat kültüründen beslenmesinin bir uyum doğurup başarıya ulaşılmasında en büyük faktör olduğu gerçeğini kimse göz ardı edemez. işte hakan şükür de, o " büyükler " anlayışını hayatının her alanında çizginin ötesindeki körü körüne inanmak noktasında değil, tecrübeye kulak verme noktasında yaşıyor.

bu konuda egolarından sıyrılmış olması, bir fikri sorgulamaksızın kabul ettiği anlamına gelmiyor. bir fikrin kabul edilmesini istemesi de egoist olduğu için değil, o fikrin yarar katsayısının yüksek olduğuna kanaat getirdiğindendir. hakan; çevresindeki insanların daha iyi, daha rahat bir ortama nail olmaları adına uğraşıp didinen bir adam oldu.

böyle bir adamın a parti ya da b partiden veyahut c partiden meclise girmesi neden zorunuza gidiyorki? spor bakanı olma ihtimali neden zorunuza gidiyor? pardon ya, siz takım tutar gibi parti tutan adamlardandınız. siz; kendinizin mutlu olmasının yanında başkalarının da mutsuz olmasını isteyenlerdendiniz. yıllarca kelini örtsün diye saçını sağdan alıp üstten geçirerek sola yatıran adamların sporu yönettiği bu memleketin bir vatandaşı olarak isimlerini dahi hatırlamadığınız spor bakanları için şu sporu besleyen platformda iki kelime dahi edemezken, geçmiş yıllardaki ve mevcut spor bakanının yaptıklarından hiçbir eksik iş yapmayacak olan hakan şükür'ü, hizmet kavramından uzaklaşıp laçkalaşmış ideolojik düşüncelerinizle linç etmeniz de neyin nesi sorarım.

bu ülkede spor bakanlığı yapmış olanlar bugüne kadar hiçbir şey yapmadılar. hakan şükür de bakan olup spor adına hiçbir şey yapmasa, yan gelip yatsa, eski bakanlarla eşit seviyede olacak zaten, ne zararı var. fakat ülkede sporun bir arpa boyu yol almasını sağlayabilirse, müthiş bir iş başarmış olacak. bir arpa boyu diyorum çünkü diğerleri hep yan gelip yattı. atmıklara bulanan seksist fantezilerden sıyrılamayan beyinciğinizle ideoloji nağmeleri yapmanız, deprem olduğunda banyolara koşup gusl abdesti almaya çalışan ateistin kolpalığı ile eşdeğer. hakan şükür oley.
--spoiler--

galatasaray sözlükten.
Siyasi taraf belli ederek kendisine karşı antipatimin tavan yapmasına sebep olmuştur. Zaten topluma malolan kişilerin siyasi görüşlerini belli etmemesi gerekir. Ama kendisinin pek umrunda değil herhalde.
gündemi takip edememiştir belki diyerekten buradan kendisine bir hatırlatma yapmak istediğim eskinin dopçusu şimdinin lordcusu.

bugün yemin töreni var hakancığım. git yeminini et.

(bkz: alternatif milletvekili yeminleri/#12238687)
milletvekili oldu diye yerden yere vurulan kral. güzel arkadaşım geçen dönem güreşçi hamza yerlikaya milletvekiliydi. kaç kere gördün onu televizyonda, kaç kere eleştirdin. yada başka bir soru. sen chp/mhp deki tüm milletvekillerini süper kültürlü müthiş insanlar mı sanıyorsun? kaç tanesini inceledin.
sen neden hakan şükür'ü neden eleştiriyorsun biliyor musun? çünkü cemaatten yada cemaate yakın bir insan.(bilmiyorum) çünkü düzgün ve başarılı bir sporcu.
ne olur saçma eleştiriler yapacaz diye komik olmayın. yakıştı krala milletvekili olmak. şimdilik erken ama inşallah ilerde spor bakanı da olur.
topçu imam.
eşinin rahatsızlığı için yurt dışında bulunduğu dönemde, ülkede olup biten gelişmelerden haberi olmadığını söylemeden önce ben bilmem büyüklerim bilir diyerek topu kulübeye atan eskinin topçusu şimdinin milletvekili.
(bkz: şabaniye)
hatırlarım on yıllar önce galatasaray fener'i kadıköy'de son yendiği maçta galibiyet golünü atmıştı.
on yıllar geçti, galatasaray ondan sonra kadıköy'de bir daha galip gelemedi.
ve hakan şükür milletvekili oldu.
yıllar ne çabuk geçiyor amk.
tabi bazıları için.
adam bu başarısıyla milletvekili oldu be. *
bir gazetecinin kendisine yönelttiği şu soruya şöyle cevap vermiştir.

muhabir şike iddaalarının ardından mikrofonu sayın vekile yöneltmiş ve sormuştur.

Muhabir: durumun ciddi olduğunu düşünüyormusunuz? "ateş olmayan yerden duman çıkmaz" denilebilirmi?
Hakan şükür: ’’ciddi olmaktan ziyade böyle bir şey olmazdı, inşallah ateş de yoktur...’’

şimdi milleti temsil edecek bi insanın hitap gücünü sorgulayalım. hakan şükürün verdiği cevaptan birşey anlayan oldumu? şahsen ben hiç birşey anlamadım. o zaman milletine bile kendini anlatamayan bir insan, mecliste milletin derdini nasıl anlatacak?

inşallah ateşte yoktur diyor. muhabir zaten " ateş olmayan yerden duman çıkmaz denilebilirmi " diyor. yani duman zaten çıkmış. anlatmak istediğini şöyle anlatmalıydı. " inşallah dumanda yoktur " .
ciddi olmaktan ziyade böyle bir şey olmazdı, inşallah ateş de yoktur'' ne anlatmak istemiş acaba ? (bkz: bana 6 ay verin)
fenere baya gol soktu futbolcu olarak. inşallah milletvekili olarak da sokar yeni goller.
ne demeli peki?

"inşallah doğrudur bu yaşanılanlar, inşallah fenerbahçe küme düşer" mi desin?

bir de soru şöyle; "durumun ciddi olduğunu düşünüyor musunuz?" denmiş, o da durumun ciddiliğinden ziyade böyle bir şey eskiden olmazdı demek istemiş ve o kilit soru olan, o neyi amaçladığı belli olan "ateş olmayan yerden duman çıkar mı" sorusuna da "değil duman, inşallah ateş'te yoktur" demiş ve yaşanmaması gerektiğini söylemiştir.

ve ben şuan bunu fanatik bir galatasaray'lı olarak söylüyorum. o adam artık galatasaraylı olmaktan ziyade millet vekili. ne yani "ateş olmayan yerden duman çıkmaz" mı deseydi? evet, bana göre öyle, hatta çoğu kişiye göre de öyle ama adam millet vekili kardeşim.

bir de, artık bu adamın politik görüşüne göre adamlığını, galatasaraylığını falan sorgulamayın artık. çok değil, trt 1'de adnan polat ile ilgili söylediklerinden sonra herkes bu adama küfür ediyordu, galatasaray'da durum zannedildiği gibi değil derken küfür ediliyordu, zira o dönemlerde adnan beyler gözlerimizi boyarlardı...

sonra ne oldu? o, uğruna hakan şükür gibi bir efsaneye küfür ettiğiniz adnan polat galatasaray'a tarihinin en kötü günlerini yaşattı.

yaşatmadı mı?
akp den milletvekili adayı olarak kendisine güçlü bir çevre edindikten sonra türkiye futbol federasyonu başkanı olacağını düşündüğüm bir galatsaray efsanesidir.
gündemi takip etmeyen milletvekili.
Milletten ziyade Fetthullahvekili olarak meclise girmiş futbolcu eskisi, pardon, eski futbolcu.
(bkz: bakan olacak bu çocuk demedinizmi lan)
akp mv. olmak sıfatıyla kendini tescil eden tarikatçı. gs'ye ne yakışır? tarikatçılık (bkz: nur tarikatı) (bkz: zekeriya öz) (bkz: albayrak)

peşin edit: eksileyenler, the sakin! bu sezon iktidar kararı ile şampiyonsunuz, şimdiden şeyhiniz şükür'den kutlamalar için çata-pat isteyin.

büdüt: hakan şükür (gs) ile akp seçmeni aynı imiş. (-)
ilk meclis konuşmasında konuşmak yerine top sektirmesi beklenen siyasi bakımdan boş insan...
çok feyzli bir forvet.
futbol camiasında akla gelen düzgün adamlardan biridir.
eski efsane, yeni basiretsizlik abidesidir.
(#9308078) de kendisi ile bir öngörü yapmıştım. ilginç ki vekil tabiri ağzımdan çıkmış, bugünkü milletvekilliğini tahmin etmek zor olmamış. şimdi can sıkan konu şu: (#637930) yu yazan benim. oradaki saydıklarıma bakıyorum, gerçek bir istikrar ve hırs abidesi var. Ya şimdi?

futbolumuz şike diye çalkalanıyor. yer yarıldı hakan şükür, gök şimşekli, şakır şakır asit yağmurları yağıyor futbol sahasına. sen ne alemdesin peki? nerelerdesin? hadi ilk seçildiğinde siyasi konuları soruyorlardı anlamıyordun. peki ya bu duruma diyecek birşeyin yok mu? olmaması imkansız.. bir dakika, buldum:

http://www.sabah.com.tr/s...akan-sukurden-sike-yorumu

keşke konuşmasaymışın hakan şükür, çünkü birşey demiyorsun. söylediklerin iq su 25 altında olan, araştırmadan sorgulamadan yoksun herşeye he diyenler için geçerli, geri kalandan kolay kurtulamazsın bu kadar.

ama burada çok acı birşey var ki, hakan şükür pırıl pırıl futbolculuk kariyerine gölge düşürmüştür. ben eminim ki bundan sonra forma şansının kendisine fazla verilmesinden tutun, gs içinde cemaatçilik yaptığı, olan bitene göz yumduğu gibi bir sürü konu konuşulup duracaktır. ben çok üzgünüm, büyük bir futbolcu gidip yerine el kaldırıp indirengillerden bir adet milletvekili geldiği için.
akp milletvekili. he doğru, galatasaraylıydı bir ara. unutmuşum başka şeyler ön plana çıkınca.
şu anda atv de abisiyle konuşmaktadır. aklıma ortaokul günlerim geldi lan. *
görsel
kariyerinin son yıllarını bir kenara bırakırsak muhteşem bir forvetti hakan şükür. şimdiki milli takım forvetlerini görünce değeri anlaşılıyor gerçekten hakan' ın.