bugün

tanım: evet fenerbahçeliyim.

saçmalamanın bir sınırı olmasının gerektiği hatırlatılır.
bunun takım tutmakla alakası yoktur. aklı başında her insanın şu adama bakıp düşünmesi lazım.

bir çok şey yazmak istiyorum ama ortam izin vermiyor.

tanım: şike davasının siyasi bir dava olduğunu gözümüze sokan açıklama.
davanın siyasi olduğunun göstergesidir.
(bkz: fenerbahçe taraftarına ergenekoncu diyen vekil)
deli cesareti gerektirecek iş. halbuki aziz yıldırım tertemiz, şeksiz şüphesiz tertemiz berrak mı berrak bir geçmişe sahip, bugüne kadar mafya yahut türevi illegal hiçbir örgütle bağlantısı olmamış, bazen hani o da ara sıra sedat pekerleri falan ayağına çağırıp elini öptürmüş(ki bunlar bayramlaşma kabilinden şeylerdir efendim abartmamak gerek) güzel ülke israil'in destekçikleriyle nato ihalelerinden birazcık nemalanmış, hani üç beş milyar dolar falan kazanmış ve bunların hepsini güzel ve yalnız ülkesi için yapmış ufka bakarken daha bir kararlı, alnı ak bir türk işadamıdır.

şimdi hakancığım, bak böyle bir açıklama yaparsan ben sana deli cesareti mi var sende derim, darılma kızma. bak zaten birçok sözlük yazarının da nefretini nerene kusacağını bilememesine sebep olmuşsun o da ayrı bir sıkıntı. aziz yıldırım'a ergenekoncu demişsin. ergenekon bir kanlı örgütün, pkk'dan pek çok defa daha azılı terör eylemleri planlamış, kimini gerçekleştirmeye muvaffak olmuş bir örgütü finanse etmiş de ergenekoncu mu olmuş yani? çok basit bir soru hakancım. üç beş yüz milyon dolar da versin yani, sen sesini kes be abi, bal işine. sen eski futbolcusun. fazla konuşmaman lazım sonra sen ne anlarsın da derler, sonra şey derler bir de, emmm...şeyy he. derler ki ulan herkesi ergenekoncu yaptınız ben de ergenekoncuyum lan beni de alın derler. ben de şey derim abi buna şark kurnazlığı derim. buna bilimde tepkisel indirgemecilik de derler. derler de derler, her şey derler bunlar abi.

kravatlı, traşlı, muteber zenginlerdir bunlar abi. bunlar var ya bunların her haltı yemeye hakkı vardır. bunlar örgüt kurar, örgüt yönetirler, milyarlarca lira kaçırırlar kimsenin ruhu duymaz, duyamaz. çünkü bunlar temiz işadamlarıdır. sen şaşırırsın ''ama arkadaşlar, ama insanlar adalet sadece zenginler için mi olsun'' diye sorarsın aziz yıldırım'ın kirli işlerinden bazılarını ve buna hiç ses edilmemesi taraftarı bir takım insanları görünce. sonra sesini çıkarırsın bir deli cesareti gösterip işte o an kendi infaz emrini vermişsindir abi. işte o vakit var ya ne allah'ın kalır, ne dinin ne imanın! çünkü hayatı ve işi her zaman sorgulanamaz kalmış bir dokunulamaz zengine, aziz yıldırım'a ergenekon'cu demişsin. demeyecektin abi, çünkü bak burda ve dışarda senden daha iyi, temiz, duyarlı, iyi kalpli insanların canını sıktığına, hatta bazılarını istifra ettirdiğine göre sen pek akıllıca bir iş yapmadın.

çünkü hakan şükür! bunların hepsi vatansever, israil ile şaibeli ilişkisi hiçbir zaman gün yüzüne çıkarılamamış, ergenekon'la nerden baksan üst düzey bir bağlantısı olmuş aziz yıldırım vatansever, muteber, mübarek mi mübarek insanlar. keşke bunları düşünseymişsin öyle demeden önce hakan şükür! bunlar var ya bunlar hakan şükür bunlardan ben allah'a sığınıyorum.
uydurulan elementtir.
hakan şükür'ün milletvekili olarak ilk politik demecidir. tarihe geçer bence...

içeriği önemli değil. böyle bir demeç vermesi için bir hayli oy almıştı.
tahlisiz bir açıklamadır.
hep kullandığı futbolla ilgili terimleri kullanmak istemeyen şükürün şikeci yerine daha politik gibi olan ergenekoncu kelimesini azize yıldıvıma yakıştırmasıdır.
bu yalanı atanların sonrasında "pardon" tweeti de attığı uydurma haber.

(bkz: ebru köksaldı)
(bkz: lube ayar)

ama maalesef bu habere inanan kesimin %5i bile bu "pardon"u görmez, göremez, algılayamaz.

bu fanatikler de mevcut nefretin üzerine yeni nefretler eklemekle kalır.
söyler, mantıklıdır. o söylemişse akan sular durur, baraj olur.

ama bu dünyada kaç futbolcu ülkesinde milletvekili olmuş, üstelik de iktidar partisinin milletvekili olmuştur?...diye sormak gerekir , ilk önce. bildiğim kadarıyla bu sözü söyleyen milletvekili çok genç yıllarından bu yana futbol oynamıştır. bu adamın türkiye gibi ortadoğu coğrafyası gibi dünyanın en kaygan bölgelerinden birisinde milletvekili olabilecek birikimi, nedir? 4-4-3 dizilimi falan mı?..

ama diğer bütün milletvekilleri de fizik profesörü mü?...bi de o var tabii. demek ki neymiş, balık baştan kokarmış.

e bu durumda millete düşen de kokmuş balığı yemekten ibarettir. miden kaldırıyorsa, yersin. kaldırmıyorsa, kusarsın. ya da heyhat...zehirlenip ölürsün.

hakan şükür söyler, o ne dese haktır ona, konuşma hakkı var. o da konuşuyor.
Aziz yıldırım ın derin devletle alakası olduğu düşüncesiyle söylenmiş bir söz.
saçmalıktır, ve de galiba ilk politik demecidir.
ilk politik demecinin bu kadar salakça olacağını da düşünmemiştim açıkçası..
edit: galatasaraylıyım...
mantıklıdır; ama!

şu açıdan bakalım şike soruşturmasını ve ergenekon soruşturmasını başlatan savcı zekariya öz'dür. bu mantığa göre hareket edersek, iki davanın birbirinden çok uzak olmadığını düşünmemiz pekte saçma değil. bir başka anektod verelim, bu iki dava da türkiye'deki en temiz insanları yargılama, içeriye tıkma davasıdır. aslı astarı yoktur bu işin. cemaat yalakası hakan şükür de bunu anlayamamıştır. bu ülkede ergenekoncu olmak onurlu bir iştir.
olay öyle gelişmedi yanlış anlaşılma olmasın. şamil tayyar aziz yıldırım'a ve oraya giden taraftara ergenekoncu dedi. h.şükür'de aynen öyle gibisinden bi söz söyledi.gel gelelim hangisinin söylediği ffarketmez. sonuçta ikiside milletvekili. tabi bu kişiliklerin derinlere inildiğinde ne tarafa yakın olduğu belirtilmeli. sonra laflar irdelenmeli...
akp ye karşı sorumluluklarını hatırladığının göstergesidir.
2002 yılından beri her olayı '' bunlar hep siyasi oyunlar'' diyen ülke asalaklarına dokunmuş açıklamadır.
http://siyaset.milliyet.c....2012/1507702/default.htm

duymadığım görmediğim videodur. demiş mi dememiş mi lan?