bugün

Sağ el Kuralı vardı.sınavında yüs almıştım.
kuvvet*kuvvet kolu.
D eşittir m bölü v.
Hepiniz kalacaksınız dersimden. Gaddar adam yahu el insaf edep.
Rölativite.
klişemidir bilmiyorum ama bizim fizik hocamız cebinde 7 çeşit renkte tebeşirle gelir konuyu tahtaya rengarenk çizer sonrada bilim teknik dergisini okurdu.
aynı atomun iki farklı yerde aynı anda olabilmesi.
görsel
Karadelik evrenin temel yasası olan vardan yok yoktan var olmaz denklemini çürütmediği kozmik cisimdir.

Karadelikler muazzam çekim kuvvetiyle kendini çevreleyen uzayı bükerek etrafımdaki cisimleri yutar. Bu yutma sonucu yutulan cisim yok olmaz. Karadeliğin içinde yine var olur. Belkide deliğin içerisindeki başka biz kozmoza geçiş yapar. Oraya erişemeyeceğimiz için ne olduğunu bilemeyeceğiz.
bi kere sınavda bize sorduğu soruyu hoca kendisi çözememişti. ne gülmüştük.
Boş adam olmayin olumm boooşsşssssş.

Offf hocam gozum kamaşti kör olduuum.
Benzer benzeri çözer.

Edit: bu kimyaymış. Ne bileyim en son 2 yıl önce fizik gördüm ayrıca kaldım fizikten. Neden kaldığım belli.
hiçbir madde yoktan var edilemez, var olan madde yok edilemez.

gerçi karadelikler bu tezi çürütüyor sanırım.
Newton mekaniği, maxwell in harika denklemleri, lawrence yasaları, gauss, quantum mekaniği..
Balonlar vardı falan en gıcık Olduğum anlamazdım Zaten en son fiziği lise 1'de gördüm.
- Bu soru çıkmaz.

- Deftere çalışın, benim yazdırdıklarıma bakın yeter.
Bu sorular aslında çok kolay.
Pv=nRT .paran varsa ne rahat.
Sürtünme katsayısını sıfır almak.

Vay amk ben böyle fizik dersinin.
E=M.c2

Yok la o çook ilerlerilerde bir yerlerdeydi de mi?
Kübalı macit ( Q = mct ).
f'den gelen paralel gider, paralel gelen f'i keserek gider.
Mgh, vdg, mct(em ce delta te), mv=m'v', f=k.N dir.
bir Einstein klasiği.

e=mc^2
Where is the hareket there is the bereket diyen kir sacli, kilolu fizik hocalari.

Arkadas hepiniz mi ayni tipte olursunuz? Bir tanenizi de soyle "vay be adama bak dalyan gibi, tasi siksa suyunu cikarir, analar neler doguruyor" diye sevip bagrimiza basamadik.