bugün

bahar gelince ağaçların çiçek açması gibi bişeydir.
bu önermeye göre yakışıklıyım.zaten bu ülkede doğal güzel kız yok hep makyaj boya ben güzelliği kuzeyde arıyorum banane bu ülkedeki güzel kız tipsiz erkeklerden hoşlanıyormuş falan filan.
-bu kadın seninle paran için birlikte oluyor,paran olmazsa bu kadın senin yüzüne bile bakmaz
-herşey karşılıklı o da güzel olmazsa ben de onunla olmazdım
ben bunun tam tersine rastlıyorum genelde çok yakışıklı erkeklerin yanında baya bildiğin çirkin kızlar bulunmakta.
kızımız kime ve neye göre güzeldir? erkeğimiz kime ve neye göre tipsizdir?

soruları akla gelmeden edemiyor haliyle.
kendisi cok tipli olan erkeklerin uzuntu kaynagidir.
tipsiz erkek avuntusudur. ama zenginse veya ağzı iyi laf yapıyorsa onu bilemem.
hepsi birbirinden güzel hepsi de türbanlı cariyelerim arasında yaptığım anket araştırmasına göre cariyelerimin 64'ü "evet senin gibi pis erkeklerden hoşlanıyoruz" dediler. geri kalan 1'i ise "bir sen bir de tayyip" dedi. onu camdan attım.

sonuç: doğru bir önerme.
Yakışıklı olmayıp, dili iyi laf yapan erkeklerin tavladıkları ( avladıkları)kızların düştüğü gaflet...
bazı tipsiz erkeklerin insanı çeken özellikleri vardır; bakışları anlamlıdır. içten davranırlar. dokunuşlarında güven veren bir şeyler olur.
kendimle yaptığım söyleşiden bir kısım:

ben: ortaokul-lise yıllarında kızlar nasıl erkeklerden hoşlanır?
ben: futbol takımında, basketbol takımında ... oynayan, beden eğitimi derslerinde amuda kalkan, dili aletim kadar uzun olan erkeklerden. ve çoğunlukla, kendilerine göre yakışıklı olan erkeklerden.

ben: peki üniversite döneminde neler olur?
ben: lise yıllarında erkek arkadaşı olmayan kız, eğer ki ailesinden uzakta bir yeri kazanmışsa, cullop diye atlar
bir sapa. ahlak anlayışına göre, ilişkiye bile girebilir bu kişiyle. büyük ihtimalle sonra ayrılır. lise yıllarında erkek arkadaşı olmuş bir kız, bu ilişkisi bitmişse, -varsa- yarasının derinliğine ve -akıllı bir kızsa-ilişkisinden çıkardığı derslere göre bir erkek arar/bekler.

ben: peki sonra?
ben: 25 yaşlarına doğru, artık hayatın gerçeklerini anlamış olan kız/kadın, aradığı erkek hakkındaki tip(yakışıklılık) beklentisini aşağı çeker; meslek, para, iş gibi beklentileri yaratır, varsa üst seviyeye çıkartır bu konudaki beklentilerini.
kendini yakısıklı sanan yurdum insanının kendini avutma sözüdür.
sözlük'te yok!

ama aşağıdakiler belki işinize yarar.

i. güzel kizların zengin erkeklerden hoşlanması
güzel kızların yanlarına yanaşamayan tiplerin, * götlerinden uydurmasıdır.
çok yahşi bir durumdur zira normalde tipsiz olduğunuz için yüzünüze bile bakacağını tahmin edemediğiniz bir dünya güzelinin sizden hoşlanması ve hatta aşık olması insanı uçurur, boyut değişttirir.
genelde yakışıklı olanların uçuk kaçık saçma tipler olduğunu bilen ve arayışlarını baki kalacak özellikler olarak değiştirmiş olan kız tipidir. ayrıca unutulmaması gerekir ki herşey tip boy pos demek değildir. alnından öpülesi caanım kızdır vesselam.
iki guzel bir ilişkiye fazla diyen kızların yaptığı eylem.
Tipsiz erkeklerin genelde akıllı tavırlar sergilemesinden dolayıdır.
Hatunların nasıl tavlanacağını iyi bilirler.
Akıllı davranmak, güldürürken düşündürmek, cool tavırlar sergilemek tipsiz erkeklerin kur yapma şeklidir.
(bkz: paradır o para)
Yakışıklı erkeklerin güzellikten mahrum bayanlardan hoşlanmasının sonucudur.
tipi çok önemsemeyen kızdır.
yakışıklı olup da odun gibi olan erkeklerden hoşlanmasından daha iyidir.
napolyon bonapart ne kadar doğru söylemiş.
(bkz: para para para)
Adam çirkinliğini örtbas edecek marka etiketleri taşıyordur muhtemelen. Bu da bir aşk olarak değerlendirilebilir herhalde.
(bkz: yanındaki sıfata bak kıza bak) deyiminin ortaya çıkması.

para var adamda para gibi klasik bakış açıları.
biri benden mi bahsetti.