bugün

kendisini niyeyse hep şu olayla hatırlarım. bir tane futbolcu var, mücadeleci ama odun. ülkemizde çokça var bu tiplerden. neyse bu adam 1,7m euro'ya bir takımla anlaşmış, güntekin abiden şöyle bir yorum;

''bu adama niye bu kadar para veriyorlar anlamadım
Şut yok pas yok, he ama tekmeye kafa sokuyormuş
Ben türkiye'de 1,7m euro'ya kurşuna kafa sokacak adam bulurum''

o an içimden dedim ki bir türkiye gerçeği amk.
az önce ntv spor'da yıldırım demirören hakkında, hepimizin duygularına tercüman olmuş adamdır. rıdvan dilmen'in, dişi kartallarımızın 'yeter yıldırım demirören yeter' tezahüratını gereksiz bulmasının ardından; 'sonuçta küfür etmiyorlar bir şey yapmıyorlar, doğal protesto haklarını kullanıyorlar. o takımını sahiplenen, maç kazanınca ağlayan başkan gitti, yerine stada bile uğramayan başkan geldi. beşiktaş 6 günde 3 maç oynuyor, fernandes 2 maç ceza alıyor, başkandan ses çıkmıyor. kulüp sahipsiz. kulüpler birliği başkanlığını yapacağına gelsin beşiktaş'ın başkanlığını yapsın o zaman.' diyerek, ağzına geleni söylemiştir. hepimiz gibi çok doluymuş herhalde tüpçüye karşı.

hay ağzını öpeyim ben senin be günto.

edit: bu açıklamalar yüzünden vatan gazetesindeki işini kaybedersen de, sana iş verecek gazete mi yok be? umarım bir gün seni beşiktaş yönetim kurulu'nda da görürüz. 'beşiktaş kaybedince içimden program yapmak gelmiyor' dedi be, daha ne olsun?

babasının oğlu.
dün akşam aziz yıldırımı dumur etti. her zaman dediğini, erkek gibi yanında da dedi.
diyemeyenler için;
(bkz: rıdvan dilmen)

ayrıca şu diyalog yarmıştır;

Aziz Yıldırım : Avrupada En Başarılı Türk Takımı Kim ?
Güntekin Onay:Galatasaray .
Aziz yıldırım : Hayır Hayır Son 5 Yılda .
Güntekin Onay:Beşiktaş.
"stamford bridge'de Kartal'ın Kanat Sesleri" lafını, televizyonları başında milyonlarca beşiktaş taraftarının hafızasına kazıyan spiker.
türkiye'nin en objektif spor futbol yorumcusu, spor spikeri, sunucusu, taraftarıdır.
''nasıl bir beşiktaş hayal ediyorsunuz? "özlenen beşiktaş" kavramını tanımlar mısınız?'' sorusuna harika bir cevap vermiştir.

"özlenen beşiktaş" kavramı kişiden kişiye göre değişir. ben "özlenen beşiktaş" dendiğinde şampiyon olan bir beşiktaş'ı aklıma getirmiyorum. ben kaybetse bile alkışlanan, taraflı tarafsız herkes tarafından takdir edilen, kazanmak için her yolu mübah görmeyen, etik değerlere sahip çıkan, ahlaklı, sportmen bir takımdan bahsediyorum. her maçta ve heryerde sahaya kazanmak için çıkan, sonuna kadar cesaretle ama centilmence mücadele eden, arkadaşlık bağları güçlü, rakiplere ve taraftara saygılı, "ruhu amatör" ama "aklı profesyonel" bir takımdan bahsediyorum. sessiz, olgun ve vakur; hatta hakkı yense bile konuşmayan, ancak konuştuğu zaman da herkesi susturan bir beşiktaş istiyorum. gerisi önemli değil. ha unutmadan bir de, bembeyaz forma - simsiyah şort...
30 haziran 2006 italya ukrayna macinda "italyada birçok italyan yaşıyor" diyerek enteresan bir iddiayı ortaya atan insan evladıdır. yaw ispanyada birçok ispanyol var onu biliyorduk da bu italya olayını da yeni duyduk!***
fotomaç yüzünü gösterdi. hani beşiktaşlı olmayan savunurdu belki ama güntekin onaya durduk yere sataşılmasından lobide bir şeyler döndüğünü anlarsınız.
övmek istediği her kulüp için dünyanın en iyi 5 kulübünden bir diyen şahsiyet.
o 5 kulübü açıklasa da biz de rahatlasak.
yüzde yüz futbol' da clark kent takılırken, gol programında superman kimliğine bürünen spor yorumcusu.
beyaz showda biraz önce futbol bilgisini konuşturmuştur. beyaz'ın sorduğu italya ligi son üç sırasını, ispanya ligi ilk üçünü puan sırasıyla, bursaspor'un attığı yediği gol sayısını, porto kalecisinin ismini ve atalanta'dan bir futbolcu ismini canlı yayında anında söyleyerek izleyenleri dumur etmiştir.
telegol deyken olası bir lucescu-ahmet çakar katliamını önlemiş,üzerine bir de azar işitmiş,can güvenliğinin tehlikeye girdiğini anladığında da programı bırakmış insandır.
"Bu ülkede gazeteciler tutuklanıyor. Bir muhabir idmana alınmayınca 'Basın özgürlüğü' diyenler başka yerlerde de konuşsunlar" diyerek ne kadar yürekli bir adam olduğunu göstermiştir.
Bu adamı yedirmemek lazım.
Orospunun evlatları resmen terörist ilan etti bu adamı.
5 aralık 2009 eskişehirspor fenerbahçe maçı sonrası %100 futbol programında rıdvan dilmen'i ayar manyağı yapan, rıdvan her hakem dediğinde itina ile susturmuş insan. tebrik ediyorum...
ntv'ye geçerek kariyeri açısından mükemmel bir seçim yapmış sunucu.