bugün

lan yeter.

bıktım, yeminle bıktım.....
delirten ülke bu.

çıkar çatışmalarının, her türlü yasakların, insan hayatından beslenenlerin, paraya tapanların ülkesi bu.

her türlü pislik var.

amına koyim, insanız biz insan. en yüce varlık.

tek derdimiz mutlu, hür, mesut, sorunsuz yaşamak.
birbirine saygı göstermek, sevmek, sevilmek...

artık bir film bile izleyemiyorum, 50 kere bu sktiğimin yerinde ne olmuş diye takip etmekten nevrim döndü.
o onu dinlemiş, bu bunu sikmiş, bu şu mitingi yapmış, bu yolsuzluğun amına koymuş, bu bakanın önüne yatmış.

insanlığımdan soğudum...

40 küsür yaşındayım, gençlik dönemlerimizde bir top alacak paramız yoktu. o topu da bir şekilde alabilsek bizden mutlusu yoktu. plastik bir topla senelerce oynadığımı bilirim.

yağ tenekelerine dikilen çiçeklerle büyüdük lan biz.

belki 2 kalem pirzola yiyecek paramız yoktu, belki arabamız yoktu, belki duble yolumuz da yoktu.

ama daha mutluyduk amına koyim, biz çok daha mutluyduk..

sikicem netini de, koltuk kavgasını da, yayınlarını da, karmaşasını da, çıkar çatışmalarını da.

insanlık öldü ulan.
gündem değil andemin değiştiği ülke desek yeridir. olaylar o kadar hızlı akıyor ki ömrü bir gün bile süremeden yenisi patlak veriyor.

bu kadar hararet iyi değildir ya, hadi bakalım hayırlısı.
halkın sürekli hükümet tarafından tecavüze uğraması durumundan dolayı artık zevk alan halkın oluşturduğu gündem.
Bizim 1 günlük gündemimiz batı ülkesinin 5 yıllık gündemini karşılar.
anlatılanların politik olmadığını varsayarak ; haklısın !

mutlulukta bir ölçü olmadığı gibi doyumda yok. sosyoloji,felsefe gibi kavramlar , gündeik halk sorunları mahalle sıkıntıları , arkadaşlık bağlarını güçlendirme , yeni çevre edinme dibi kavramlar artık yetmez olmuş.

ingiltere deki gibi gençler hiç bir şeyden mutlu olmuyorlar , istedikleri " hayat nereye götürürse " mantığı .

bizim toplum ise , benzeme hiç olmassa az biraz farklı olma çabası için yapmadıkarını bırakmıyorlar.

hiç bir şey yapmanıza gerek yok , sizi yetiştirenler en doğru zemini hazırlarlar , kuşkunuz olmasın.

tabii bu arada toplum olarak fazla politize olduk , iyimi kötümü bilmem ama büyükleri dinlemede fayda var.
türkiyedir.

bu kadar bok bir durumda daha olamazdı sanırım.
(bkz: silent scream)
haklı serzeniştir. elin oğlu neler neler konuşurken biz milletin uçkurunun derdini konuşuyoruz.