bugün

atatürkçü olmayan kent cumhuriyet sevgisi olmayan insan şehri.
(bkz: https://www.instagram.com/imzagumus/) benim aklım hep burada.
(bkz: https://www.instagram.com/imzagumus/) benim aklım hep burada.
pestil köme üçgen tatlı pestil köme üçgen tatlı pestil köme üçgen tatlı (çaylakken kısa giriş yapamıyormuşuz).
Gümüş geliyor hep.
ziron abi başka da bir şey gelmiyor.
Küçükken gümüşten evler hayal eden var mıdır acaba?
(bkz: ben diyorum Gümüşhane sen diyorsun götüm şahane)
Kolye, küpe, bileklik...
ulan kötü yorum yapanlara sormak istiyorum acaba hayatlarında kaç gümüşhaneli tanıdılar diye. gümüşhane dediğiniz yer küçük bir ildir. insanları iyidir ama. vatanına bağlı, tek derdi geçim olan insanlar lan burdakiler. tek sorunları akpli olması şehrin.
Yanımda film izlemekte olan Gümüşhaneli arkadaşım.
Taş ustaları.
(bkz: anadolu çomarı)
offff yobaz insanlar. gericiler. kuran de soy hepsini o derece. açık ve net.
iki dağ bir ceviz sucuğu.
Gümüş ve hane geliyor. Başka bir şey bilmiyorum o şehir hakkında. Bir de doğu karadenizde işte.
klimalı otobüs durakları.
4 duvar arasındaki dağlar...
Gümüşhane
götün şahane.
kürşat vardı arkadaşım gümüşhaneli. Onunda götü sağlamdı hani. Neyse konu kürşatın götü değil. Severdim keratayı sağı-solu belli olmazdı keratanın ama iyi çocuktu. Ama o göt varya o göt. Neyse saptırmayalım Konuyu. Biraz ağzı bozuktu küfrederdi bolca. Onun tabiriyle küfüydü bunun adı. Tat'tı r leri y diye okurdu. Anlayacağınız götünden konuşurdu. Konu da hep göte geliyor haa. Bi gece sarhoş oldu, sarhoşken herşeyi yaptırabiliyorduk bu arkadaşa. "ferrrrrrarri" de bakim demiştik.. Feyyyyyyayyi dediydi. Böylece konu göte geldi.
bayramdan bayrama çıkan gümüş tepsi.
(bkz: şiran)
gümüşhane diye bir şehir olduğu. *
Kelkit vadisi.
tüm gümüşhane nin akraba olması.

göt kadar yer lan. öyle şehir mi olur. çevre illerden birine bağlansınlar ya da ha bayburt ve burdur faciaları da var tabii.

edit: gümüşhaneli değilim hiçbir zaman olmadım. *
yanlış olacak ama götün şahane lafı geliyor.