bugün

ne olursa olsun hapisten çıkmamasıreken kadındır benzer davalara emsal teşkil edeceği için.

(bkz: apo)
terörü meşrulaştırmak için papağanların eline verilmiş bir nimet. adı, kişiliği hatta hastalığı bile, amacı belli bir oyunda "kullanılıyor". kendisine sorsanız, memnun bile olacaktır bu durumdan. ne kadar acı...

affedilmeyip de hapiste ölseydi, mazallah şehit olabilir, deniz gezmiş gibi saygı bile görebilirdi.

ayrıca; tescilli bir teröristtir kendisi. nerede hangi eylem içerisinde bulunduğu bellidir. fakat gelin görün ki; daha ne için içeride yattığı bile belli olmayan emekli paşaların sağlık durumu yüzünden hapishaneden çıkarılıp, tutukluluk halinin hastanede devam etmesine de çoğu arkadaş "naayyıırrr!!! oyun bunlar! gebersin hapiste!" tepkisi vermişlerdi. şimdi görüyoruz bunların hümanistliğini. öyle boş boş sayfalarca yazı döşemekle, içini ağlak, sulu yazılarla doldurmakla hümanist olunmuyormuş...
"memleketim" dediğimiz bu topraklara, bütünlüğünün sağlanmasına ve memleketinin, bireylerinin iyiliği için çalışmış tüm insanlara ders olsun insanıdır.
bu zihniyette olan kimsenin burnunun kılına bile değişilmeyecek olandır.
(bkz: açık ve net)
--spoiler--
Terör örgütü propagandası yapmak ve örgüt üyesi olmak suçundan hükümlü 37 yaşındaki Güler Zere, istanbul 3. Adli Tıp ihtisas Kurulu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ndeki mahkum koğuşunda kanser tedavisine devam edecek.

Bir çok öldürme ve yaralama eylemlerine karışan DHKP-C üyesi Zere,

GÜLER ZERE KiMDiR ?

Malatya 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanarak hakkında müebbet hapis cezası verilen Zere'nin 1993 yılında Tunceli'nin Çemişkezek ilçesinde 2 vatandaşın öldürülmesi, 1 emniyet bekçisinin şehit edilmesi, Hozat ilçesinde askeri konvoya ve jandarma karakoluna silahlı saldırı düzenlenmesi olayında aktif görev aldığı belirlendi.

Terör örgütü üyesi olmak ve eylemlere katıldığı gerekçesiyle yargılanan Zere'nin, 1994 yılında da Tunceli'nin Pertek ilçesinde 3 askerin şehit edilmesi, 7 vatandaşın öldürülmesi, Ulukaya köyünün yakılması ile 2 silahlı çatışma olaylarında bulunduğu da tespit edildi.

Zere'nin yakalandığı yıl 1vatandaşın öldürülmesi, 5 kişinin kaçırılması, Hozat ilçe Jandarma Komutanlığı'na saldırı düzenlenmesi olaylarına da katıldığı belirlendi. Cezasının infazının ertelenmesi konusunda hakkında çeşitli kampanyalar düzenlenen Zere, 1995 yılında Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu yakalandı.

--spoiler--

kaynakça ; http://www.haber46.com.tr...nede-cekebilir-haberi.htm

haberin devamı var ama kafa ütelemeye gerek yok.

vay mnskym sözlük, nerelerden nerelere geldik. terör örgütü üyesi olmak bu devirde celebrity olmak için birebir. vur 8-10 asker, patlat 3-5 mayın-el bombası, kıy 8-10 tane masum cana, bu ülkede senden has kahraman yok. valla bak yeminle pazarkuleden gel, çiçeklerle ben karşılamassam namerdim. güler zereye özgürlük diye bağıran sempatizanlara iki çift sözüm var ama formatından korkuyorum allahsız sözlüğün.

editullah : *
Bozuk düzene karşı gelmesinin sonucu aynı düzen tarafından terörist olarak gösterilmeye çalışılan munzurun kızı. tutsaktı artık daha özgür olan devrimci.
medyatik kız. kendisiyle konuştum, iyileşirse boxer ve esquire dergisine soyunacakmış. öyle dedi.
facebook'ta resimlerime yorum yazmış, hemen sildim. neden sildiysem artık... ama dostluğumuz baki. çok sefiyorum seni.
üç beş tane soytarının, mercimek beyinleriyle alay etmeye çalıştıkları hasta tutsak. * *
hapis gören masum(!) terörist. yahu ne kadar dangalak var arkadaş şu memlekete. biri yazmış 40 kiloluk güler zere, 70 milyon için tehlike. ya birader sizi ben allah'a havale etsem geri ödemeyle banayine yollar. yahu nasıl bir mantıktır bu? apo 80 kilo, milyonun yanına yaklaşamıyor onu da salalım o zaman. hani meraklısınız böyle sikimsonik şiirler ve sloganlara da arada biraz kafanızı kullanın. sahibinden 0 olmasın o içi boş kafanız.
bu arada salınmasına üzüldüm ben arkadaş. kimse çıkıp "necdet sezer'de saldı ama" demesin. salan kimse yazıklar olsun diyorum. sağcı olsun solcu olsun. terörist olmayı mariftet haline getirdiniz. kansermiş! vah vah ne üzüldüm. üzülecek adam arıyorsanız açlık içinde, muhtaçlık içinde yaşayan gazilerinize üzülün. ama nerde sizde o haysiyet, nerede o şeref. tez zamanda imamın kayığında görmek istiyoruz kendisini.
ulan dağda olsa iki seneye kalmaz kendisine maaş bağlanacak ve aramıza salınacaktı. allah işte!
(bkz: güler zere nin sevgi pıtırcığı olduğu gerçeği)

aslında biz yanlış tanıyoruz kendilerini. terörist değildir. barış elçisidir. böyle sevgi dolu hayat doludur filan. kendisinin katlediverdiği insanların aileleride kınıyorum. beddua ede ede kızceğiz yataklara mahkum oldu. ne ayıp, ne ayıp. böle sevgi yumağıdır kendileri. evet.
türkiye cumhuriyeti devletinin askerine kurşun sıkan hain düşünceli bayanlardandır. affedilmesi halk tarafından şaşırtıcı olmasa da tasvip de edilmeyen halk düşmanıdır.
halk düşmanı değil devrimcidir.tarihi yüz kızartıcı suçlarla dolu olan,bir sürü masum insanı katleden bir devletin,gücü elbette güler zere'ye yetecekti.güler zere'ye katil diyenler,tsk'nın doğuda istediği gibi at koşturduğu günleri bir açın okuyun,ondan sonra katil diyin bu kadına.*
övülesi ve acınası teröristlerin oluşturduğu gruba mensuptur. *
kör olur badem gözlü olur misali birilerinin kahraman,süpermen ilan etiği terörist.
kendisi ölmek üzereyken bile içeride tutmak güzel bir durum değil ama tutup bu çerçevede devlete sallamak da gerzekçedir!

ölüp gidecek ve ardından devrimşehidi diye de ağıtlar yakılacak elbet ama ne o devrimin şehidi olacaktır ne de kahraman...
ne yazık ki politik kimliği 'insan' kimliğinin önüne geçmiştir..
--spoiler--
ne kadar da ufalmış bedenin
Gözyaşıma sığdın sen.
--spoiler--
ölümcül hasta ama eylemde...
müzmin eylemci.

http://www.ensonhaber.com...eyle-eyleme-katildi-.html

çok hastaydı ya, devrim aşkına kendine gelmiş!
çok hastaydı evet.. aynı hastalığında ona dayatılan koşulların yanında, haklı davasına destek vermesi ise, gücünün bırakılan kalıntılarının son damlasıdır belki. bir ülke düşün ki, eylemlerle isteklerini dile getirmek, sesini çıkartmak dahi, bırakın devleti halkınca bile tü kaka ile karşılanıyor.

bir'lik? size göre değil. insan olana yakışır..
efendim hastadır kendisi. ölümcül hasta ama bu onun terörist olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi,cumhurbaşkanı bir büyüklük bir insaniyetlik gösterip affediyor bu masumu! amma velakin görüyoruz ki hastalık parmaklıklar ardında hızla nüksederken onu konuşamayacak hale getirirken sözkonusu eylem olunca ona direç getiriyor. bu bize biraz manidar geldi. hani teşekkür anlayışımıza ters o bakımdan.
dürüst insandır.
http://www.halkinsesi.tv/...r_detay.php?bilgi_id=6239

birkaç güne hastalık mastalık kalmazsa şaşırmayacağım kişi.
dışarı çıktı çıkalı solcuların yüzüne bakmadığı kişi. ulan o kadar yırtındınız, çığırtkanlık yaptınız özgürlük de özgürlük diye ne oldu da şimdi hiç gündeme gelmiyor.
sövülesi şahsiyet. hasta olunca insan hakları savunucuların __aman aman bakınız bır can gidiyor cezaevine, cıkaralım evinde rahat etsın, ölecek nasıl olsa, insan hakları bunu gerektirir, hasta bir insan cezaevinin agır koşullarında yatmamalıdır__dedikleri, kendisinin canına kıydıkları vatandaşların heeeeeç adam yerine konulmadıgını gösteren ve allahın belasına ugramış olan tteerröörriisstt