bugün

(bkz: bu memeye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir)
hem göstereyim diye canı çıkar hem kapamaya çalışır yani tam bir 'hem kekeme hem geveze'durumudur.
her iki tarafı da utandırır.
annem göster ama baktırma dedi lafını kanıtlar niteliktedir.
açılan yerlerini kapatmaya çalışan hanım hanımcık kız edasıyla göğüslere dikkat çekmeye çalışmanın bir yoludur.
açılan göğüsleri kapatmak için oraya giden el ve sürekli yapılan çekiştirme eylemi en dikkatsiz erkeğin bile ilgisini çeker ki zaten hatunun amacı da budur.
bakılan yerlerinin daha albenili bir poz vermesi niyeti ile herhangi (bkz: striptiz) mahiyetli bir davranıştır.
(bkz: bluzuna bakılan kadının göğüslerini yukarı çekmesi)
göğüslerine bakıldığını düşündğünden yukarı çektiği sanılan kadın da olabilir. dekoltesi olmadan da sık sık çekenler vardır. bazen rahatsızlıkla da ilgili olabiliyor sanırım.
her defasında göğüslerde açıklık bırakıp karşı cins baktığında namuslu kadın numarası yapan kaşar türü.
kadınların karşısındaki erkeği pislikmiş gibi hissettirdikleri durumdur.
öyle bişey yoktur efendim, çeker gibi yapıyorlar. zira biri görecek diye buluzunu yukarı çeken kadın bunu önceden hesaplayıp göğüslerini örtecek buluz giyer. kadınlar bunu yapabilecek zeka ve kabiliyete sahiplerdir...
'bak dediysek o kadar da değil' anlamına gelen harekettir.
her şey "meme başı görünmediği sürece meme görünmüş sayılmaz" yanılgısıyla başlar. Ancak dekolteyi giyen hanım, memelerine bakan gözlerin etkisiyle gerçek dünyaya dönüş yapar. Sonra bir hamle ile bluzunu çeker.
(bkz: bir an için beynin durduğu anlar)
evet böyle bir anda bluz yukarı çekilir.

Açılan yerine bakana surat yapmayan, kendini bu derece kabullenebilmiş bir kız varsa telefon numaram sıfır beşyüz... ...
bluzu çekmesine gıcık olanlar bluzu çekmemesi halinde bak rspuya açtıkça açıyor gözümün içine sokuyor tepkisi verecektir.
Amaç ne bir şeyler göstermek ne de bakanı suçlamaktır, fikrimce.* Bayanların bluzu çekme işlemi, erkeğin bayanın göğüslerine bakması sonucunda açık olduğunu ya da daha da açıldığını anlaması ve düzeltmek istemesidir. Yakası açık bluz giyiniliyor diye, hiç mi düzeltilmesin üst baş? Bu işlemi, saç düzeltilmesinden farksız buluyorum.
aile terbiyesi almış namuslu ev kızıdır.
bu durumda "madem yüzme bilmiyorsun niye çıktın ağaca?" diyesi geliyor insanın...
"göğüslerimi açtım ama bakarken çaktırmadan bak öküz gibi bakmak zorunda değilsin hayvan" mesajı veren kızdır.
tekrar aşağı ineceği için gereksiz bi' eylemdir.
(bkz: sen bakma ulan ayı)
evet gösteririm ama vermem diyen dişidir.
normal bir eylemdir. bir insanın öküz gibi burnuna bakarsanız o insan burnuyla oynar. buradaki olay bakılan yer değil bakmanın şiddetidir.
o kişi öyle yaptıkça, nispet yaparcasına göz kasları gözü o tarafa yönlendirmektedir.
"bakıyorsun ama gerçek"
aslında orada verilmek istenen mesaj ; "baktığını farkettim hayvandır." ama o hayvan bakmaya devam eder.