bugün

suriyelilerin ülkeye akın etmesini desteklemiyorum ama böyle çocukların öldüğünü, aç kaldığını, sefalet çektiğini görünce çok üzülüyorum.

savaşın ortasında çocuk yapan geri zekalı surilere ne yapılsa hak ama çocukların bir suçu yok.
Konuşmak haddimize değil ama allah bu zulmü yaşatan herkese belasını tez vakitte versin.
O zaman Allah Suriyede savaşı başlatan, silahlandıran herkesin belasını versin.
Bunun sorumlusu biz türklermişiz gibi vicdan kasmaya çalışılması ne iğrençtir. Savaş filan yok misafirliklerinin bokunu çıkardılar ve kusura bakmasın kimse ama ben çadırda yaşıyor olsam dışarı boşalırdım ya da korunurdum. Böyle saçma sapan argümanlarla insanların duygularıyla oynamasın kimse.
Bebeğe de üzülmedim melek olmuş. Sürünecekti bencil ana babasıyla.
bunlari bu ulkeye getiren, kopek gibi uremesine sebep olanlar dusunsun. Buyuk ihtimalle burada dogdu.

Bu amina kodugumun suriyelileri icin vicdan kasan, alsin evinde beslesin. Artik anasini bacisini bir guzel sikip bogazini mi keser, bicagi takip mi oldurur mechul.
hipotermiden göz bebekleri büyümüş. resmen ülkemize gelebilsinler diye bize vicdan yaptırıyor basın.
Ha tamam masum bi çocuk mu ölmüş? Hadi 3 milyon suriyeli daha alalım.

Beyninizi sikeyim sizin.

Yaşadığım şehre Suriyeliler grldikten sonra suç işleme oranlarının 3 katına çıkmasını görmezden geleyim. Masum bi çocuk öldüğü için buradaki hırsız suriyeliler haklılar. Çalsınlar.
çocuklar yerine yöneticiler ölsün, bundan prim yapmaya çalışıp meydanlarda bağıran hıyarlarda onlarla birlikte ölsünler.
birde bunları , amerikan talimatlarıyla

avrupaya karşı , koz olarak kullanan

" kamyona koyar gönderirim . " diyenler var .

göçmen ticaretinden zengin olanlar var .

egede boğulan , balkanlarda donan bu insanların

günahı kimindir .?????????????

sorosçular , vahabi kuklaları buna cevap veremez ....
Ülkenizde bir savaş varsa vay efendim seks yapayım vay efendim çocuk yapayım demeyeceksiniz. Bunların vebali nasıl ana babasına olmuyor da iş yine bizim başımıza kalıyor? Ana babası insan olsaydı da öyle bir ortamda bu çocuğu dünyaya getirmeselerdi türkiyeye güvenip mi yaptılar?

Bir çocuğun hayatını kaybetmesi elbette üzücü ama bunu türkiye'de suriyelileri istemeyenlere bağlamak, insanlara vicdan azabı çektirmeye çalışmak en hafif tabiriyle aptallıktan başka hiçbir şey değil.

Edit: burada kimse o çocuğa müstehak diye bir şey söylemedi. Başlığı açan ve onunla aynı görüşü savunanların bu çocuğun türkiye'deki suriyelileri sevmeme meselesinden dolayı öldüğünü ima etmesi dolayısıyla insanlar bu tepkileri veriyor. Okuduğunuzu anlamanız dileğiyle...
bakmayın. şu görsellere bakmayın!! bugün fazlasıyla acıya maruz kalmış çocuklar gördüm. dünya fazlasıyla kötü bir yer. haberde bu bebeğin ölü bedeninin paylaşılması ise içler acısı. içler acısı haldeyiz! savaşlar, siyaset ve yetişkinlerin kirli dünyası bu yavrular için çok büyük şeyler

düşün bir kere savaşın ortasındasın, beş paran yok, açlık bir yanda, soğuk bir yanda. ama çocuk yapmaya devam ediyorsun. çocuklarını birazcık düşünen bir insan bu kötülüğü onlara yapmaz.

bu zavallı çocuk öldü ya, üç gün belki ağlarlar arkasından belki ağlamazlar; dördüncü gün yeni çocuklarını dölleme hazırlığına başlarlar.biraz beyin olsa, biraz düşünme, bir sonuca varma, neden sonuç ilişkisi kurma kabiliyetleri olsa bunu yapmazlardı. ama ne diyebilirim ki, hepsi cehaletten.
Sudan akrebi kurtarmaya çalışan Evliyanın birine bir gün sormuşlar,
Yahu hoca efendi sudaki akrebi neden kurtarmaya çalışırsın bak o seni sokmaya çalışıyor???
Oda demiştir ki; akrep fıtratı gereği saldırıyor sokmaya calisiyor, bende insan olarak fitratimin gereğini yapiyorum.
Bu misalden yola çıkarak cok fazla düsünmeyin yardim edin yeter.
Allah rahmet eylesin yavruya da, cok trajik rabbim ailesine sabirlar versin.
Bakamayacakları çocuğu yapan ailesinin, onları evlerinden eden liderlerinin, bakamayacağı insanları ülkeye getirenlerin meselesi.
15 temmuz da çok işe yaradığı

söylenen suriyelilerin

duasına ne oldu ????
Ulan olmuş işte. Savaş olmuş, bedava diye türkiyeye gelmiş bilinçsizce çocuk yapmış o olmuş bu olmuş vs vs öyle böyle oldu diye donarak şu şekilde ölen biri üzerinden nası yargı dağıtıyorsunuz! Öyle oldu böyle oldu acımadım üzülmedim nasıl diyebilirsiniz bu çocuk haketti mi yani bu şekilde can vermeyi. Kızarsın siyasetini yaparsın ama şu fotoğrafı görüp içi cız etmeyenin insanlığından şüphe ederim..

Bebek o bebek ne suçu günahı var.