bugün

gözlerin altında insanın kısa vadede yaşadıklarının yansımasıdır.
uykusuzluktur, içilen içkidir, çekilen sıkıntıdır, yaşanan zorluktur, anıların birikintisidir,gerilimin görüntüsüdür...
gözler kalbin aynası ise gözaltı morlukları da geçmişin ifşasıdır.
kimi insanların doğuştan sahip olduğ sinir bozucu ve bir türlü kapatılmayan bazı şanslı insanlarda ise sadece uykusuzluktan dolayı meydana gelen baş belasıdır.
gozyasi yarasiyla karıştırılmaması gerekir.
genetik morluktur.
veya uykusuzluk, yorgunluktandır.
ya da: uyuşturucu kullananlarda rastlanan morluktur.
(bkz: depresyon belirtisidir)
*
sinüzit belirtilerinden biri olabilir.
sabahlanan bir gecenin ardından rahatlıkla gözlenebilecek durumdur.
depresyon nedeniyle, dolayısıyla uykusuzluktan, halsizlikten oluşurlar. kimilerini çok kötü gösterirken, kimi insanı aşırı karizmatik yapabilirler.
genelde uyuşturucu kullanımı ve yorgunluktan kaynaklanan ve devası visine adlı göz damlası olan morluktur.
cok asiri belirgin olmadigi surece kizlarda da erkeklerde de bana cok karizmatik gelen morluktur. boyle sanki "cok yorgunum gunlerdir uyumuyorum hayattan bezmisim ben cok coolum heytttt cekilin yoldan rahat birakin beni" havasi verir. herkesin kapatmaya calistigina gore boyle dusunen bir tek benim galiba...
geçici ise fiziksel şiddetin sonuçlarından biridir.
keş misin sorularına maruz bırakan durumdur.
kapatıcı falan fasa fiso, tövbe kapanmıyor lanet olası.
ömrüm boyunca çekecek olmam yüzüme acı acı vurdu.
fazla uyuyunca, az uyuyunca, sinirli olunca daha bir morarıyor niyeyse. *

edit:kendilerini seviyorum.göz kalemi kullanılmadığı sürece çok etkileyici olabiliyor.
kapıya çarptım bahanesini yediremiycek durumdur.

Not:çarptığımdan biliyorum üst bölge daha çok etkileniyor.
öğlen 5 te uyanırlırsa oluşabilecek morluktur.

bu ne amınıski.
alerjik bi bünyeniz vardır.
"aa yo benim alerjim yok ki" demeyin
elinde sonunda gün yüzüne çıkacak o alerjik bünyeniz
ağzınızla kuş tutsanız bile çaresi yok
yandınız olum
aslında gidericisi var japon abilerden geliyor : http://garipicatlar.blogs...larini-gideren-cihaz.html
arkadaşların arasında tek sen sigara içmemene rağmen insanların gelip ortamda sana "ateş var mı çakmak var mı usta" gibi sorular sormasına sebebiyet veren şey.
Hayir bisey kullanmıyorum demekten biktigim icin gel aksam kanka sanada sarayim diyorum.
(bkz: gözaltı morluğu olanlara tavsiyeler)
müptezelin makyajıdır gözaltı morluğu. tabi kullanılan maddeden sonra oluşanlardan bahsetmiyorum. eğer birinin gözünün altındaki bu morluklar kalıcı hale gelmişse her gece uyumadan aynaya bakar ve eski kendisini hatırlar.
sokağa çıktınızda yolda yuruyenler uyusturucu iciyormus gibi size bakmalari...
esrardandır. he eroin. merak duyguların eroinidir arkadaşlar size şöyle anlatayım. merak insandaki kan akışını hızlandırıyor heyecanı artırıyor. böyle bir şeyi merak ettiğinizi düşünün göğsünüzde bi' ağırlık vardır. bu tabi ki kalp atış hızından. bunlarda zaten sıkıntı yok biliyoz. uzmanlara göre kalpten hücum edip vücuda yayılan kanlar en son kafaya ve gözlere geliyor. dolayısıyla kanın ilk merağın oluştuğu anda, kalbe hızlıca giden kanlar ile kalpten vücudu dolaşarak göze ulaşan kanların gelişi arasındaki zaman farkı ve kan miktarındaki azalma ile gözde morluklar oluşuyor. kan miktarındaki azalma da gelen kanın çıkan kandan fazla olmasıyla açıklanıyor. *
Buzlukta 15 dakika bekletip gözlerinize koyacağınız iki adet tatlı kaşığı çözümüdür.
bende olmayan hadise ama gözaltı mor olan bir insan görünce otçu sanıyorum her insan gibi.
Esrar eroin gibi şehir efsanelerini bi yana bırakın. Az uyumayı deneyin keş eküri.