- ne bakıyosun lan?

+ sen ne bakıyosun lan?

- sen bakıyosun diye bakıyorum.

+ bende sen bakıyosun diye bakıyorum.

- tamam o zaman görüşürüz.

+ görüşürüz.
eğer göz göze geldiğiniz hişi, hoşlandığınız kişiyse, çekmesin zaten, istediği kadar bakabilir.
kendine fazla güveniyordur.
aklıma şiir getiren insan:

Gözlerin gözlerime değince
Felaketim olurdu, ağlardım
Beni sevmiyordun, bilirdim
Bir sevdiğin vardı, duyardım
Gözümü ayırmadan gözünün içine bakılası insandır.
kaş göz işareti yapıp, ne ayaksın sen anlamında göz kırpılmalıdır.
insanda baskıya yol açar, tabiki karşı cinstense.eğer hem cinsimse birine mi benzettin birader denilesi tiptir.
(bkz: 3g den göz göze gelmek)
-...*
+...*
-çek lan gözünü!*
+olmadı ama sanki...***
-dimi lan!?**
vınn! *
bana denk gelmesini istemediğim insan tipi. birkaç tane denk geldi onlar için hiç iyi olmadı. beni görürseniz yüzüme dik dik bakmayın kalbinizi kırarım. * *
karşı cins olması halinde sese ve mimiklere yansır bir etkisi olan insan modeli. hemcins ise gözünü patlatmamak için herhangi bir neden göremiyorum.
Aşık kişidir belki de. içini özlemiştir gözlerinin, içinde kendini görebilmeyi.
içinden küfür edebiliyor olma ihtimali yüksektir. şahsen bizzat kendim yüksek sesle küfür edemediğim durumlarda, söz konusu şahsın gözlerinin içine bakarak sırıtmayı tercih ederim sessiz küfürler eşliğinde. bu arada pekte bir sevimli olurmuşum orası ayrı.
seven ve karşısındakini önemseyen insandır.
sevgili olanı makbul olan insandır.
genelde otobüslerde teyzelerin gösterdiği davranış şeklidir. garip bir şekilde uzun uzun bakarlar, incelerler, süzerler. sinir bozucudur. siz de bakmadan duramazsınız böylelikle sürekli bir bakışma olur ve teyze inatla vazgeçmez.
kişisel gelişim kitapları okuyan kişidir. zira o kitaplara göre; karşısindakine bakarken gözlerini kacirmayan insan, öz güveni yüksek insandır.
göz göz'e gelindiğinde boynunda kaf kaf atkısı varsa kavga çıkabilir.
(bkz: iğrenç espri yaparım)
inadı tutmuş insandır. kim ilk kafasını çevirirse, o kaybeder. hadi bakalım, bakışıyoruz.*
aşıktır belkide.
eğer gözünü çekmiyorsa karşıdaki kişi karşı cinstir.etkileme kaygısı taşımaktadır.hatta etkileyebilmeyi becerip işi daha da ileri götürebilirse ne ala!!!!
üstüne gidilmeli,bakmaya devam etmeli ve onun gözünü kaçırması sağlanmalıdır. *
hayır o değil de, yanınızda partneriniz varsa,* kıskanç partner yüzünden gözünün oyulma tehlikesi olan, başına gelebileceklerden bihaber zavallı insandır.
sinir bozucudur. gereksizdir. saçmadır. kötüdür.*
(bkz: tip tip bakmak)
(bkz: 200 metreden göz göze gelmek)