Bu şekil evliliği hiç aklım almıyor ya. Sanırım evlilik kafasında olmadığım için. Benim için birinin bana evliliği düşündürtmesi lazım. Evlenmeye karar verip ona uygun aday arama olayını asla anlayamıyorum ve o yüzden de o kadar saçma geliyor ki.
Bu aralar bana böyle gelen çok haber var. Düğün dernek çok fazlaydı görmüşler falan filan.Şok oldum böyle şeylerin hala var olması beni şaşırttı. Bir de adımı, numaramı öğren bana yaz abi başkalarını aracı sokmak ne. Muhtemelen oğullarının haberi bile yok. Annelerin ortalık karıştırması bu. Başka bir şey değil.
Hatun alison tyler gibiyse niye olmasın da, genç arkadaşlara tavsiyem nasıl olsa ailem helal süt emmiş bir kız bulur aptallığına girmemeleri ve başlarının çaresine bakmalarıdır. Görücu usulü evlilikte Nerde kimsenin bakmadığı kıyıda köşede kalmış erkek fatmalar var onu kaktırmaya çalışırlar.
Nervio, aklında nasıl bir şey canlanıyor bilmiyorum ama durumu sana kısaca özetlim.

Mesela senin annen ile benim annem ya da halam vs tanışlar. iki tarafta hem seni hem de beni biliyor. iki tarafta düzgün insan ise büyükler aracı oluyor. Diyor ki bu iki insan evlenip yuva kursa mutlu bir evlilik olur. Onun için aracı oluyorlar. Hem biliyorsun bizim kültürümüzde bir inanış var. Yuva yapanın yuvası olur.
insanlar güzel şeylere vesile olmak istiyor.

Hem görücü usulü evlilik. Direkt karşındaki insanı görmeden, tanımadan evlenmek değil. Aile büyüklerinin sana uygun gördüğü kişiyle ilkönce tanışıyorsun. Onu iyice tanıdıktan sonra evlenme kararı veriyorsun.
Öyle pat diye aileler karar alınca evlenme durumu gibi bir şey yok.

Ama seni çok iyi anlıyorum. Annem bana her sene köyden bir kız buluyordu. Ben bugüne kadar asla kabul etmedim.
Ve itiraf ediyorum çok pişmanım, çünkü çok boktan şeyler yaşadım, evet..
nervio istersen ailemi gönderim oraya ha ne dersin?
Bir çeşit mantık evliliği bence.

Gelecek sonum olmasından korktuğumdur.
(bkz: milli piyango)
kumardır hiç şüphesiz.