bugün

her gördüğü sakallıyı dedesi sanan kişinin dumur durumudur.
saçma sapan durumdur. siz niye adamları çinli sanıyorsunuz. belki üzülüyorlar. belki böcekçil çinli soyundan değiller, belki türkler.
onlar üzülmesin diye yani, yoksa olayın benle alakası yok gördüğünüz üzere.
cahilliktir. çekik gözlüler japondur. net.
- ercan aa bak cinli.

+ askim o japon.

- nasi yaaa? gozleri cekik olanlar cinli degil miydi. fark nerelerinde?

fark yok iste fark filan yok. ben anlayamiyorum. kac kisi anlayabiliyor simdi durust olsun herkes kendine.
hepsi japon veya çinli değiller. bazıları türk (40 milyon kadarı). hatta bazıları koreli çok afedersiniz bazıları malezyalı, endonezyalı falan. evet.
psikoloji dersinde görmüştüm. Algıda genelleme örneğidir.
çok kolay olandır. çinlilerin gözleri yukarı doğru, japonların arkaya, korelilerin aşağıya doğru çekik olduğundan ayırt edilmeleri kokaydır.

ayrıca çinliler balici gibi durur. japonlar daha sert yüze sahiptir, koreliler daha sevecen ve konuşkandır.

not: kuzey kore denilen ülke sakinleri değerlendirme dışında tutulmuşlardır.
Hepsi japon veya çinli değil.

Bizim zeki arkadaş gitmiş Uygur kadına aaaa çinli diye kadının elinden zor kurtardık.

Lan hayır çekik göze sahip olan türk de var koreli de var moğol da var filipinli,Endonezyalı, mançur, tibet,Tayland al 50 tane millet çıktı bilip bilmeden yorum yapıyoruz öyle ondan sonra gel beni kurtar.
O bi kere çinli tmm mı .s.s
(bkz: her sakallıyı dede sanmak)
Hem çekik gözlü hem sakallıysa, çindeki dedem diye sarılmaya kadar gidebilen bir hastalık çeşidi.

Kalıtsal ve Nörolojik bir hastalık olbileceği gibi, miyobik göz bozukluğundan da kaynaklanabilir.