bugün

kısının kendı ısmıne ek olarak konulan, dede, nıne veya aıle buyugune aıt olması muhtemel ek ısımdır. gunumuzde pek kullanılmayan ısımlerdendır. *
mümkünse olmaması çok daha iyidir. resmi işlemlerde ciddi sorunlara yol açmaktadır.
genelde müslümanlık tarihinde sık geçen kimselerin isimlerinin konulması durumudur.
gelenektir kimi yörelerde. göbek bağı kesilirken verilen isimdir. çocuğun ahirette bu isimle çağrılacağına inanılır.
hiç çağrılmamış olmak la birlikte, insanların nüfus kağıtların da kalan ve tozlanan isim.
son derece gereksiz bir uygulama olup bankalarda insanı deli edebilir.
latin amerikalıların isimlerine bakılınca devede kulak kalan isim.
bir yabancı için neden göbeğinize ad takıyorsunuz sorusunu sormasına neden olacak gereksiz isim uygulaması.
ben gidince adım yaşasın, dünyada bana dair birşeyler kalsın tarzı egzantirik düşünceleri olan dedeleri, nineleri tatmin etmek için uydurulmuş tantana.*
eğer kimlikte yazmıyorsa saçmalğın daniskasıdır. ve ne hikmetse ismi ya abuzittin, ya şaban, ya hayriye ya da benzeri ismi olan kişiler de olur bu göbek ismi denen zımbırtı. şöyle afilli bir isme sahip insanın olmuyomu ne.
kimsenin hitap etmediği, hatta şahsın kendisinin bile ara ara unuttuğu isimdir.
göbeğe koyulan addır, kanımca. arkadaşlar benimkine bi isim koydu da malum kendisi dükkanlara, ototbüslere filan benden 1 adım once giriyor.
göbek adim Ayşegül. normalde göbek adim hariç nüfus cuzdanimda 2 ismim var bi de göbek adim eklense 3 isim bir de soyad 4 ha bi de evlenip kendi soyadima dahil etsem 5 sonra kisaca bobo diye cagirirlar herhalde. göbek adi gereksizdir.
Sadece evde doğanlara konulur diye bildiğim hade. Ama mübarek herkesin var.
Hilalmis. Babam sagci oldugu icin koymus. Sagci babanin solcu kızı. Komik.
dünyanın en mükemmel göbek adı ''wait for it'' dir. (bkz: barney stinson)
işin garip tarafı ben göbek adının göbeğe verildiğini sanırdım, hatta gece uyurken göbeğimi kaşıyıp ona ismiyle seslenirdim...

çocukluk işte...
gereksiz bir addır.
Şaçmalığın daniskasıdır.