bugün

ekşi nin yağız moderatörü guru nun sözlük e transferidir. görüşmeler son aşamadadır.
gerçekleşirse sözlükte 10 15 yazar kalır...
prensipte anlaşma yapılmışsa ve imza için bekleniyorsa ben de uludağ sözlük yazarlarına "ben uludag sözlük teki guru" şeklinde mesaj atmaya hazırlanıyorumdur.
bazı yazarların bu başlıkta ki entrylerini mahcup oldukları için, silmek zorunda kalacakları gelişme.

edit. hemen silme bekle. *
tam olarak transfer degildir. $oyle ki bu kes-yapi$tir demektir halbuki guru kopyala-yapi$tir * yapilmi$tir. *
oturduğu ev satılarak ev sahibi değişen kiracılara benzeyeceğimiz vakidir. yeni ev sahibinin yeni prensipleri baştan biraz alıştığımızdan farklı gelir, kasar belki ama, insanız sonuçta, alışır gideriz.
(bkz: roberto carlos un fenerbahçe ye transferi)
(bkz: guru kim lan)
gerçekleşmiş lakin kısa sürmüş transferdir.
* lakin adam ekşi ye yazar transferi için gelmiş.
(bkz: yazarlarımı geri ver lan allahsız)
(bkz: dur gelme)
gelmese de olur denilesi olay. ekşi ye olan hayranlığın bu kadarı olur pes dedirten büyük, ulu, yüce istek.*
tanim: bi aralar gerceklesmis eylem.

adami kacirdik, gelir mi bir daha? gelmez. gelirse de ben guruyum demez. ben hala neden gitti, onu da anlamadim ya, neyse.
yeniden gündeme gelmiş transfer. yanlışlık sonucu uçmuş olması muhtemeldir.
(bkz: pilav üstü guru) *
bilmeyenler için birşey ifade etmeyen olay. yetkililerden aydınlatıcı bilgi beklenmektedir.
"gurur duyarım"

ahmet zall
(bkz: guru kim ki)*

ek : sevgili ibnecigim neden eksiliyorsun? bilmek zorunda miyim? ha ibne oldugun icin di mi..e dogru.
(bkz: so what)
tekrar gündeme gelmiş transferdir.

güizanın fenerbahçeye gitmesiyle bu konuda ümidini kesen uludağ sözlük yönetim kurulunun, ilgili ortamın oluşmaya başlamasıyla gerçekleşmesi mümkündür.
guru'nun eşinin uludağ sözlük'te yaşamak istememesi sonucu vaz geçilmiş transfer. çocuklarının okullarını da sorun etti.
Ayrıldığı sözlükte yaşadığı huzursuzluklar ile gündeme gelmiş guru'nun transfer edilmesi olayıdır. Son derece yanlış bir hareket olacaktır, uludağ sözlük'te onun yerine oynayabilecek yeterince yazar varken kendisi gereksizdir. Onun yerine depeyi'yi saklandığı delikten çıkartıp entry başına para ödeme şartıyla renklerimize bağlayabilirsek gerçekten avrupa sözlüklerini sarsan bir transfer olacaktır.
haim fresco'nun devreye girmesi sonucu yatmış transfer.
(bkz: guruyla konuştum haberler kötü)
(bkz: guru nun aşil tendonu sakat)*
guru'nun vaudeville for vendetta'yı arayarak uludag sozluk hakkında bilgi aldığı öğrenildi.

"burada insanlar çok sıcak. sözlükle yatıp sözlükle kalkıyorlar. gel, burada kral olursun."

guru'nun 3 gün süre istediği, transferin cuma gününe kadar netleşeceği bildirildi.

(bkz: bildirildi)