bugün

Sık sık hayatla saklambaç oynayan insanın ebelenmemek adına yapıp, her daim ebeliğe mahkum olduğu gizli dışavurumculuktur. Vitrindeki cansız mankenlerin üzerindeki kıyafet ve takıları bir çırpıda kopyala-yapıştır komutuyla hayata geçirip tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünü rolünü başarıyla oynarlar.

Şimdiki zamanda yüzü kaplayacak güneş gözlüğü moda olduğu için bu başlığı seçtim, yoksa vakti evvelinde de herhangi bir aksesuar ürünle çeşitli yerlerdeki sorunlarda kapatılmıştır.
Bkz. Koca götlü kadınların, malüm yerlerine bir ceket dolayarak kendilerini fit gösterme çabası.
Bkz. Abaza erkeklerin bol şort giyerek çadırı belirsiz hale getirme çabası.

Hani bir zamanlar yerli malı arabalarımız vardı; ses var, görüntü yok rolünü çok iyi yaparlardı. Kapalı bir virajdan geldiği zamanlarda sadece sesi gelirdi ama sanırsınız ki v8 motora sahip bir araba geliyor, yaklaştıkça, ne olduğunu net bir şekilde algılarsınız. Zamanla yörsan peynir tenekesi üzerine boya atılmış, pastörize peynir kokuları gelen bir hurdaya bindiğinizi anlarsınız ta ki kaportacıya gidip arabanızı boyatma vakti geldiğinde. Günler günleri kovalar araba motoru da dağıtmış olur, artık besmelesiz marşa basmaz olur, kontağı çevirirken besmeleyle eşlik etmeniz motora ilk hareketi vermeyi sağlayacaktır. Ne kadar boyatırsan boyat, ne kakar bağırtırsan bağırt şahinden doğan olur mu? Olsa da doğandan ne kadar araba olur.

Başlıktaki çirkinlik kelimesini soyut ele alacak olursak, çirkinlik ve işe yaramazlık arttıkça aynen araba örneğindeki gibi artık besmele de kurtuluş yolu olmaya başlayacaktır, yapılan her işe yaramaz hareket öncesi ağızdan çıkan oturaklı bir besmele ebemizin vazgeçilmez maskesi olacaktır .

Tamam tamam bu insanlara incir yapraklı adem ve Havva gibi olun da demiyorum ama her şey sahibinde güzel cidden, inanın cansız mankene daha fazla yakışıyor. Ne dersiniz? Belki de güneş gözlüğünü yüz kızartıcı olayları ört bas etmek için kullanıyorlardır, olayın edepsizliğiyle güneş gözlüğünün alanı doğru orantılı olsa gerek.

Sonuç olarak taşıma suyuyla değirmen nereye kadar deyip altın semer altına saklanmış eşeği zorlanmadan ebeleyerek topluma arz ediyorum.

Bkz. Çimenler altındaki foseptik çukuru.
37 ekran büyüklüğünde güneş gözlüklerinin çıkmasıyla ortaya çıkan durumdur.
(bkz: mor gözlü olmak)