bugün

-çocuklar size zam yapamıcam
+1-neden bize zam yapamıyorsun.2-paran yoksa o mercedesi neyle aldın.3-sen şerefsizlik yapıyorsun.bu üçünü istiyorum
-ne diyorsun olm sen
+bakın size hakaret edip şerefsiz demiyorum patron şerefsizlik yapıyorsunuz diyorum.
(bkz: gundelik hayatta ömer üründül tarzi konusmak)
dirsekten parmaklara kadar olan uzuvların ehemmiyet taşıdığı konuşma tarzıdır.
akşam hatunla çetin bir müsabaka geçecek aramızda. umarım temiz bir maç olur.şeklinde olsa gerek.
-abi burdan terminale nasıl gidebilirim? yabancısıyım da bu memleketin.
+hmm.. senin babanın arabası vardır?
-evet abi var nolduki?
+baban arabayla memleket memleket fink atıyor. sen burada şerefsizlik yapıp bana yer soruyorsun.tabi şu da var dizelse gezsin. mazot ne de olsa 1 ytl olacak yakında. ama sana vermesin sen kullanamazsın. şerefsizliğin lüzumu yok yani. hee sana şerefsiz demedim bak. mazotu bilmem kaç ytlye satanlara dedim.
-abiiiii terminal?
+bende diyorumki terminale neden terminal demişler. yüzeysel bakmamak lazım duruma. termin kim diye sordun mu hiç?
-terminal yaaaa ??!!
+sinirlenmene gerek yok hayatım. termin kim de bu şahsa termin+al demişler.göndermeye bakarmısın ya. herkes yer ama beni kekleyemezler.
-a.q ben senin yaaa!.. *
birşeyler anlatırken sürekli 1 den 5 e kadar sayarak listelendirmeyle konuşma biçimidir.
ölümün rengi karadır. bakın siyah demiyorum, karadır. sen bana ölüm siyahtır diyosun doğru mu? haa, işte türk insan modelinin nasıl dejenere olduğunun resmi size. kardeşim siyah ne? türkçe kelime kullansana. işte ben tdk nın başına gelirsem, ilk yapacağım şey bu dejenere insanların ağzına biber sürmek olacak. efenim?

(bkz: saçmalayan yazarı durdurun)
(bkz: gündelik hayatta düzenli olarak dayak yemek)
- tatile gidersem bikini giyeceğim.
bol bol dayak yiyeceğinizin göstergesi.
zor değildir. "tırnak içinde" tabirini kullanırsanız ahmet çakar'a özendiğiniz düşünülecektir.