bugün

bi keresinde camdan bir anne dışarıda oynayan çocuklara

- çocuklar kıvılcımcan* nerde, diye sorduğunda yarılmıştım
sonu can ile biten tüm isimlerdir.
'şeyime gündoğdu' örnek gösterilebilir.
"aleyna" bana saçma geliyor. bir ahenk bulamıyorum. ayrıcana arapça da "üzerine" demek. kuranda geçiyor olması bir anlamı olduğunu işaret etmez.
ebeveynin kendi isimlerinin başlarını alıp oluşturdukları isimlerdir.
elis --> elif-ismail
serve --> serpil-veli
hazey -->hazal-eyüp

(olası diğerleri)
hüseyin-cennet --> hüscen (ileride küscen, barışcan diye dalga geçilir bu çocukla)
murtaza-fazıla --> murfa (urfalı mısın sorularına sıkça maruz kalacak çocuk)
hayri-huriye --> hayhuy (aman tanrım bu çocuğun geleceğini düşünmek bile istemiyorum!)
Rakım Çalapala kuşkusuz en gubidiklerinden biridir.
rahim kokan.

nt: gerçektir. çağrı merkezinde staj yaparken aramıştım *
http://img.blogcu.com/uploads/evrenos_tur1707.jpg
(bkz: şiir su)

o kadar edebiyat manyağıyım ki, çocuğumdan bile bunu anlasınlar kafasını yaşayan manyak bir edebiyat öğretmeninin eseri. beni dinle bayan asortik isim bulacağım diye kafayı yemiş kadın, ilerde çocuğunla ilgili yapılacak "ben de kimyacı olursam çocuğumun adını asit su koyucam auhaou" tarzı zibilyon çeşit espri bir yana, çocuğunu, kendisine "ismin ne anlama geliyor?" sorusu sorulduğunda "şiir, çeşitli duygu ve düşünceleri belli bir düzen ve ses uyumu içinde anlatan yazı. su, 2 hidrojen bir oksijen elementinden oluşan bileşik, içilir bu" deme zorunluluğu altında bırakıyorsun ya, sana söyleyecek bir şey bulamıyorum.
oldukça fazladır, bazıları " ulan taşak mı geçiyo bunlar bizle" dedirtecek cinstendir. (bkz: abdullah önvermez) lise 3 te hoşlandığım çocuğun adı buydu (absürd olan soyadı tabii) , gülmek ya da gülmemek işte tüm mesele bu diyip kendimi tutuyodum.
recep tayyip erdoğan.
fethullah gülen..