bugün

belli bir amaç etrafında, birden fazla kişinin bir araya gelmesi.
müzik yapmak için bir kaç insanın bir araya gelmesi .
" Bahse girerim " girizgahıyla isim verilerek başlatılan arkadaşlık sitesi çılgınlığı
(bkz: provakatör)
çoğunlukla "aaa! onlar grup kurmuş hadi biz de kuralım!" düşüncesiyle başlayan eylem.
evlenmek gibi bir şeydir. aralarındaki tek fark bikaç grupla çıkabilirsiniz.

beraber vakit geçireceksiniz ki şarkının ortasında pat diye şarkı değiştirebilecek kıvama gelmelisiniz.
ya da biri sıvadığında diğerleri toparlayabilsin olayı. iyi anlaşmak çok önemlidir yoksa yürümez.
sonra müzik uyumu çok önemlidir.
bu eylemi sırtlanmak biraz zordur. sırtınıza ilan tabelası alıp gezmek gelir içinizden bazen, öylesine kısır döngüye girilebilir. biri gelir öbürü gider, doğru kişiyi bulana kadar tekrarlar. genelde bascı bulmak zorlar falan filan...

eğlencelidir, eğer uyumunuz iyiyse tabi. aksi halde sinir stres kaynağı olur, yok bu vokal niye şurayı şöyle yapıyor, yok bu gitar niye bateriye uymuyor, yok sen hızlı gittin sen yavaş gittin bilmem ne bilmem ne gibi şeyler sinir eder adamı.

hazır gruba girmek de alışana kadar zor olsa da sıfırdan kurmanın yanında esamesi anılmaz. tecrübeyle sabit. kolay tabi öyle yan gelip yatıp da hadi birileri grup kursun da ben de çalayım demek... az elinizi taşın altına sokun bakalım.
hazır bu işe niyet etmişken hemen girişimine başladım. ne derece ciddi ilerliyorum farkında değil henüz diğer üyeler. ciddiyete bürünmezlerse başkalarını alırız gruba ne olacak. grup adı düşünmek lazım. fikirlere açığım kusanlar. yarın öbür gün "lan bu grubun adını ben bulmuştum" demek isteyenleri mesajlara beklerim. bende var bir fikir de şimdi söylemeyeyim. eheh.

işi bilen abiler ablalar varsa tavsiye beklerim.
en az iki partner olmak zorundadır ne yazık ki Ülkemizde yasaktır.
Performans ödevi niyetiyle grup kurduran hocalarım vardı. Çok severdim onları. Kız arkadaşlarım Sağ olsun..