bugün

oynayabilen insanları deli gibi kıskandığım. salak gibi de başlığı takibe aldım. birisi bir şey yazdıkça açıp okuyorum daha da kahroluyorum. beynime sıçayım. çıkartıyorum takip edilen başlıklardan. ne bok yazarsanız yazın. pc'ye çıksın da o zaman en uzun, en güzel entry'yi ben yazacağım. hepiniz, "lan bunu yazmak benim nasıl aklıma gelmedi" vs diye kahrolacaksınız. son gülen ben olacağım. görürsünüz siz.
Zamaninda vice cityde arabaya kiz atip canimizi 125 e yukseltirken sikimizi sivazlardik. Simdi gta5'de seks donuyor gulup geciyoruz. Yaslandik.
buraya yazılan 600 küsür giriden sadece 0,005 tanesi oynanış grafikler özellikler vs. vs. ile ilgili. geriye kalanların hepsi ''pc ye ye ne zöman cokacah ya hu'' ve ''bunön föyötö çoh pağlı yavv'' hakkında.
oyunda bile tasarruf.

görsel
bir türlü pc ye gelemeyen oyun. bu oyun en seri pc de oynanmasına, görselleri en iyi pc de olmasına rağmen en son hep pc ye çıkıyor. yine de oyunda en sevdiğim özellik kendine ait araba alabilme özelliği. bir yerden sonra araba çalmak sıkıyor. 3 farklı karakter de oyundan sıkılmayı önlemiş gibi duruyor. şu an kötü olan tek taraf oyunun fiyatı.
elimdeki i3 sistem ile çalıştırmaz diye yüklemezken, hatta oyunu yüklerken bile 'bilgisayarınız i3, oyun ağır gelebilir' diye hata alırken oyunu kurup onboard ekran kartı ile rahatlıkla oynadığım, bakın yanlış duymadınız harici değil onboard intel graphics 2500 grafik kartı ile rahatlıkla oynadığım oyundur.
takılmadan oynayabilen varsa bilgisayar özelliklerini merak ettiğim oyundur.
Denizde yüzerken ayaklarına beton dökülüp denizin dibine gönderilmiş kadın cesedi gördüğüm oyun. Vay amk.
hiçbir konsolda pc'deki oynanış hissi ve hazzını vermeyen, vermesi mümkün olmayan bu oyunun her versiyonunun aylar sonra pc'ye çıkması tam bir konsol sattırma stratejisi ve rockstar saçmalığıdır.
pc versiyonu için henüz çıkacak denmedi, belli değil fakat sözlükçülere tavsiyem bu oyun için konsol falan almaya kalkmayın. bu oyun er geç pc'ye çıkar.

az sonra gelen edit:
http://www.merlininkazani...iyoruz-haber-66658p1.html

özet: eurogamer 2014'ün ilk çeyreğinde pc'ye gelecek diyor.
oyun güzel ama senaryo bittikten sonra yapacak tek şey araba kullanıp sağa sola ateş etmek. yan görevler tatmin edici değil. dükkanların , hemen hiç bi yerin içine girilmiyor. hatta aldığımız yerin bile içine girilmiyor. gta san andreas kadar özgürlük hissi kesinlikle yok.
haritanın şehir olan kısmı hariç gerisi bomboş isterse 1231023912 km2 olsun ne farkeder bomboş olduktan sonra.
kısacası grafik olarak muhteşem,senaryo olarak iyi. müzikler ,radyolar çok güzel eyvallah buna da bi lafım yok ama bişeyler eksik kesinlikle.
görsel

üstteki gerçek görüntü
alttaki oyundan.
oyundan çok daha fazlasıdır... gta 5 bir baş yapıttır. oyunda kaybolursunuz. yaşarsınız. 5'te borsada yatırım bile yapabilirsiniz.
sözlükte sahibi olan biri varsa tek seferliğine ödünç almak istediğim oyundur. ben hala vice city de arabaya kız atmakta kaldım.
trailerını küfürler eşliğinde izlediğim gta serisinin 5. oyunu. umarım hiçbirinizin bilgisayarı kaldırmaz bu oyunu. bunu niye mi diyorum, 256mb ekran kartlı , 2.5 gb ramli, 2.0 ghz li ve en önemlisi vista işletim sistemli yarrak gibi bi laptopum var da ondan. inşallah bi bokluk olur da oyun 2013 e ertelenir. bu başlıktaki 31. entry olduğuna da bakarsak, dileğim gerçekleşecek gibi.
960m ekran kartının nasıl performans vereceğini merak ettiğim oyun. paraya kıyıp oyunu aldıktan sonra sistemin altından kalkamasından korkuyorum. fakirliğin gözü kör olsun. kızlar burayı okumaz zaten beyler rahat olun.