bugün

bugün keresteciler de şahit olduğum bir kamyonet şöförünün, modifiye çılgınlığına kendini kaptırarak x tarihinde birisine yaptırdığı gözlenen eylem. adamı durdurup 2 çift laf etmek isterdim; ama kornadan çıkan notaların gazına gelmiş olacak ki fırlayıp gitti.
özellikle istanbul'da bu aralar kamyon şoförlerinin arasında son derece moda olan bir hadise.
ilk duyduğumda odamda sessiz sakince oturuyordum doğru mu duydum demeden yan odadan bir kahkaha duydum babam bile kopmuş.
düzenli oalrak her akşam üstü evimin önünden geçen bir minibüste dinlediğim theme dir.
gece yururken şakacı bir dolmuşcunun sessizce yaklaşıp 1 metre mesafeden kornaya asılmasıyla beni yerden 120 cm havaya fırlatmasını sağlayan cılgın ses. *
(bkz: okkalı küfür yeme teknikleri)
bunu yapan eleman şu an eskişehir sokaklarında dolaşıyor efendim. yalnız, korna versiyonunda nedense nota uzunlukları eşit tutulmuş, bu yüzden hawaii müziği dinliyorum sanabilirsiniz. araba modeli murat 131 di sanırım, durum vahim. ** ayrıca bu arabaya gündüz de rastladım ve korna çaldığında liseden çıkmakta olan elemanlardan biri, ıslıkla aynı şekilde karşılık verdi. (bkz: dumur) (bkz: mavi ekran)
evde otururken duyulduğunda, kendinizi sicilya'da sanmanıza sebep olacak kornadır.
çok fazla kişide olmadığında kulağa hoş gelirdi. ama bunlar fazla türeyince yeter artık dedirten bir korna. (bkz: ferrari kornası)
yakında yasaklanır.
istanbul'da, genelde minibüslerde bulunan kornadır.
oturduğum mahalle'de bir adet beyaz şahinde bulunan kornadır efenim.
uzun zamandır duymadığım korna. ülke iyiye gidiyo.
Bi türlü o melodi tam çalmaz. Bi kaç notadan godfather oldugunu tahmin edersin.