bugün

Şirketlerin çalışanına yaptığı en büyük haksızlık benim gözümde sen o ana kadar en iyisini yapmış ol gizli müşteri kötü puan verirse kötüsün.

Müşteri her zaman haklıymış peh.
kurumsal şirketlerin kendilerini denetlemek için kullandığı şerefsiz bir yöntem. personel motivasyonunu üst seviyede tutmak, istenen kaliteyi her şubede standart hale gitirmek, müşteri memnuniyetinin istatistiğini yapmak gibi hedefleri vardır ama kimse kusura bakmasın bir sike yaramaz. bu gizli müşteriler kabak gibi parlar. kendini hemen belli eder.
Üniversite zamanı mağazada çalışırken 50 puan alarak müdürün odasına cagirilmama neden olan godumunun yamyamı. Neymiş güler yüzlü değilmişim. lan kasa patlamış sıra kapıya kadar uzuyor asıl o sırada güler yüzlü olursam mağaza için sıkıntı.
çok güzel yapabileceğimi düşündüğüm bir iş. çok iş değiştirdim, eleman mantığını bilirim. kendi işimi yaptım patron mantığını bilirim. birçok işveren tanıyorum, hepsinin elemanlarıyla olan sorunlarını çok dinledim. nereye başvuruyoruz?
isletmeleri gizli olarak denetlemek icin musteri taklidi yapan calisanlardir.
bu eleman sandığınızın aksine çok uyanık ya da sinsi değildir korkmanıza gerek yok.
ama net cevap veremezseniz işte o zaman korkun.

senin yaptığın işi ya da işçiliği bilmez. sormaz bile.
sen kendini o gün oraya ve işine entegre etmiş misin ona bakar.
olmak için yaptığımdır. değişik bir şeye benziyor amk.
46 puan vererek yıl sonu prim hayallerimizi silkip atmıştır.
Firmalarin calistirdigi elemanlarini denetlemek amaciyla alisveris merkezlerine gönderdiği müşterı görünümlü denetçilerdir.
ZAMANINDA BENZIN ISTASYONUNDA CALISIRKEN 3 DEFA DENK GELDIGIM MUSTERIDIR, 3 AY UST USTE 100'ER TL ODUL GONDERMISLERDI. SAYEMDE. TARIHINDE ILK DEFA 100 TAM PUAN ALMISTI ISTASYON.
gsm operatörlerinde teknolojik ürünler satan mağazalarda bayilik veren çiğ köfteciler kebapçılar beyaz eşya mağazalarında kısacası birçok sektörde yapılan uygulama.

ancak göte geliyor bu sistem hele gizli müşteri piçse dahada göte geliyor. Birde toplantı sırasında gizli müşterinin kaydettiği iletişim görüntülerinin yayınlanması çok komik oluyor. *
gizlidir.
lc waikiki'de çalışanların korkulu rüyasıdır.
gizli müşteri yoktur, gizli gay vardır.
mc donald's'ta çalıştığım zamanda beni fazlasıyla muzdarip etmiş tek tek bütün müdürlerden fırça yememe sebep olmuştur. zibil gibi müşterinin yoğun olduğu zaman(dı bence) gönderirken afiyet olsun ya da iyi günler dememişim sanırım ki normalde en çok dikkat ettiğim konuydu bu malum küçücük yer müdürler heryerdeler düşük puan vermiş bu da şubenin puanı düşmüş falan filan .
(bkz: seni bulacaam olum)
her gelen müşteriye gizli müşteri şüphesiyle yaklaşıp herşeyi eksiksiz yapmaya zorla teşvik eder bunlar. sürekli saatine bakan bir müşterinin arkasından elemanlar :
-kesin kesin gizli müşteriydi bu şeklinde yorumlar yapıp action yaratırlar kendilerine *
şimdiki işimi bırakıp yapmak istediğim iş, boş-beleş gez, ye, iç, sıç ne güzel ödemiyon sonunda ohh ne ballıymış.
genellikle bankaların kullandığı gizli denetleme yöntemi. vezne'de yaptıkları işlem genelde isme havale'den ibarettir. amaçları şubenin durumu hakkında genel müdürlüğe rapor sunmaktır. şube kalabalıktı, bekleyen öfkeli müşteriler vardı, gişeci ilgisizdi vs.
ve bu adamlar banka personelinin oturuşundan yüz ifadesine kadar herşeye dikkat ederek en ufak bir hatalarını affetmezler. ykb'de müşteri temsilcisi olduğum zaman bu kişiyi/ kişileri deşifre etmişliğim de vardır *
yine de dikkat etmek gerekir mazallah insanı işinden bile edebilirler.
bir mcdonald's efsanesi. personelinin dilinden düşmez, gelen her müşteriye gizli müşteri şüphesiyle yaklaşırlar.
shell in bu konuda daha eğitimli ve deneyimli elemanlarına sahip olduğunu düsündüğüm hede .
bankalarda vezneciyseniz; buyrun diye müşteriye seslenirseniz, müşterinin adını bir şekilde öğrenip öğrendikten sonra adıyla seslenmezseniz, para yatırmak istiyorum deyince para mı yatıracaksınız diye, 100 ytl deyince 100 ytl mi diye teyitleşmezseniz, işlemi yaptıktan sonra başka yardımcı olabileceğim bir konu var mı diye uğurlamazsanız asla puan alamayacağınız eğer müşteri temsilcisiyseniz, bakın bir de şu kampanyamız var, otomatik ödemeniz var mı, aaa bireysel emekliliğiniz yok muuu şeklinde soruları sormaya mahkum olduğunuz bir tür sınav. 80 den aşağı almayın,ben aldım çok fena.
şu ana kadar allaha şükür iyi cıkmıştır raporlarım.çünkü hepsini gözünden tanırım.çok fıs adamlardır.
kendilerine verilen plana göre alışveriş yapıp gerekli olan gözlemleri yaptıktan sonra raporlayıp aracı denetleme kuruluşuna veren gizli denetçilerdir.
(bkz: gölge müşteri)
şirketlerin, çalıştırdığı elemanlarını denetlemek maksatlı, gizli müşteri şirketleri aracılığıyla gönderilen kişilerdir. bu kişiler gönüllü olarak gizli müşteri şirketlerine başvurur ve bu işi yapmak için belli bir meslek grubunda olmak gerekmez. gizli müşteri, denetlenmesi istenilen mağaza, market vs. gibi yerlere sıradan müşteri gibi gider. çalışanların davranışlarından yaka kartlarının düzenine, mağazanın iç düzeninden müziğin çalıp çalmamasına kadar her şeye dikkat etmelidirler. tabii bunu hissettirmeden yapmalıdırlar. elemanların davranışlarını denetlerken alakalı alakasız her şeyi sormayı ihmal etmemelidirler. alışveriş de yapmak durumundalar ayrıca. sonuç olarak denetlediği yerden aldığı izlenimlerini gizli müşteri şirketine rapor olarak sunduktan sonra burda gizli müşterinin işi bitiyor.