bugün

evet gençler, seyahat ettiğiniz en kötü ülkeyi söyleyin.

benim için iş için gittiğim suudi arabistandır. etraf tamamen çöp, pislik kokuyor, erkeklerin alayı hacı tipli, kadınların alayı kapalı, it gibi pahalı, insanlar kalitesiz.... rezalet bir yer amk, bir de kutsal sayıyoruz ya, gerçekten ülkece sığırız amkk
filipinler gördüğüm en fakir, estonya en sıkıcı ülke olarak kalmış aklımda.
iyi yerleri de vardı ama insanlarından dolayı belçikayı sevmedim.
acımasız davranacağım ama ingiltereyi de beğenmedim. londra ve nottingham'a gittim sadece ama insanlar son derece kaba ve mutsuzdu ve o kadar pahalıydı ki, gerçekten insanların neden bu kadar kaba ve mutsuz olduğunu açıklıyordu o durum...
Hindistan hem çok iyi hem de berbat ötesi.
Türkiye sanırım.
Beylikdüzü... bence orası ayrı bir ülke. Ne evet çıkmadım yurtdışına ama beylikdüzüne gittim ne var yani?
Karabayır.
Hakkari. Evet.
her ülkenin birbirinden güzel yanları vardı.

bence bu soru gittiğiniz en güzel ülke olarak değiştirilirse daha güzel entryler okuruz...
Hindistan diye tahmin etmiyorum.

Edit:gitmedim ama bence öyle.
illa ki daha kötüsü vardır ama benim gördüğüm en kötü çek cumhuriyeti-prag. Hijyen sıfır sokaklar çiş-bira karışımı acayip kokuyor. Hayat çok durağan insanlar gündüzleri ruh gibi, geceleri de alkolün verdiği etkiyle kafa milyon geziyorlar. Sanırım tek eğlenceleri alkol almak. Franz kafka olaylarına gelirsek; kafka ekmek kapıları olmuş, bir nesne-özne ancak bu kadar ticarete dökülebilirdi. Kısacası Benim için sınıfta kaldı beklentilerim mi yüksekti bilmiyorum ama karşılamadı yani.
konyaland.
Puff kafam çok karışık bilmiyorum Viyana miydi en son gittiğim yer yoksa Madrid miydi. Sevemedim ya sarmadı yani işte.

Edit: şaka şaka benim param yok aslında. Ne ülkesi. Bozcaada ya bile gidemedim. Arkadaşlar yazmışlar gittikleri yerleri altta kalmamak için yazmıştım.