bugün

son 10 yıl içinde çok rastladığım tiptir.

mesela bizim iki üst mahallede bir murat var. gitar çalamadığı halde akustik, elektro ve setup kurmuş bir kişiydi.

niye diye sorunca da, '' ilerde lazım olur. '' diyordu.

şimdi nice muratların zihnini yavaş yavaş anladım. facebook, twitter,y onja gibi sitelere profil resmi için alıyorlarmış. fotoğraf kalabalık dursun,elleri boş kalmasın maksadında...
gitar çalamadığını fark etmiş olacak ki gitar öğrenmeye heves etmiştir. e gitar öğrenmek için haliyle gitar olması gerekir. bahsedilen tipimizde bu eksikliği gidermek için kendine bir gitar edinmiştir.
gitar sektörüne yardım eden güzel insanlardır. severim böyle popçuları.
gitar denen zımbırtının araba fiyatında olmamasından mütevellit öğrenmek için almasıdır.
ya maymun iştahlı, bi şu enstrümanı bi bunu alayım hepsini öğreneyim diyen tiplerdir yada öğrenmek için alan tiplerdir.birinci durum daha ağır basar.
"çalsana bişeyler" diyen arkadaşa "yıllardır dokunmuyorum alete, nasıl çalındığını bile unutmuş olabilirim." cevabıyla dönenleri de vardır bu tiplerin.
iç ses şöyle der elbette o sırada: "birkaç akor öğrensem olur, nirvana falan kolay diyolar."
(bkz: hem kekeme hem geveze)
muhtemelen öğrendiği zaman ilk çalacağı şey akdeniz akşamları olacaktır.
liseli özenti gençlik üyesidir. sonraları da gitarla alakası olmayan adama bile gitar kakalayacam diye uğraşır.
zamanla mutasyona ugrayip, gitar çalmadıgı halde gitar tasıyan dipe donusecektir.
edit: sonraki level.
çalmayı öğrenmek için almıştır ama daha sonra öğrenmekten vazgeçmiştir. **
cool'luğun dibine vurmuştur.
warwick'tir.

Yamulmuyorsam lise 1'deydim, heves ettim, herkesin bir uğraşı vardı, keman çalan, davul çalan * falanı fırtı. E ben de müzik dinlemeye bayılırdım, elime raket alır gitar yapar, air guitar çalar gibi hareketler yapardım. Ergendim bi nevi.

Bir gün tak etti canıma ve anneme klasik gitar aldırdım, 3 4 saatlik de ders aldım, e tabi sonra sıkıldım derslerden. çok basit olduğundan değil çok sıkıcı olduğundan. Gitarımla kalakalmıştım, bir bok çalmayı da bilmiyordum.

Gel zaman git zaman internette bir olay keşfettim.

Gitar tabları!

Benim için yüzyılın buluşuydu, nota bilmeyenler için mükemmel bir icattı. çok feci sarmıştım, her şarkının tabını indiriyordum. Bu böyle süre gele gide, klasik gitar yetmemeye başladı, para biriktirip elektro gitar aldım. O zamanlarımı hatırlıyorum feci gaz bi ergendim ama seviyordum da o dönemleri. şarkı çaldıkça da daha bi seviyordum.

üniversiteye gelince bir şekilde elektro gitar da yetmemeye başladı ve babama bir tane mustang aldırdım. şaka şaka * * üniversitede bas gitara geçtim, daha bi zevkliydi tüm gitarlardan, kendimi onda buldum desem yeridir.

Seviyorum sözlük, hüeeeyyt!
Gitar çalmayı bilemez iken öğrenmek adına yaptığım iş.. Bence gayet mantıklı! Bilmiyorsanız alın bir şekilde öğrenin.
güncel Önemli Başlıklar