bugün

normal saatlerde yatan insanlara göre daha geç saatte yatmaktır. eğer normal insanlarla birlikte yaşıyorsanız size acıyarak bakmaları muhtemeldir. devamlı suretle insan olmanızı ve erken yatmanızı öğütlerler.

genelde geceyi gündüze tercih eden insanın işidir geç yatmak. karanlık daha sevilesidir onun için.
sonucunda geç kalkmak(yada kalmak) olan eylemdir. (bkz: ikinci öğretim)
geceyi daha çok seven insanların yaptığı eylemdir.
gündüz yatmaktır.güneşi görmeden yatmaz böyle tipler.

(bkz: ışığı gören kaçar)
hayatına hiçbir zaman düzen oturtamayacak insanların yaptığıdır.*
(bkz: bugün geç oldu artık yarın yatarım)

(bkz: şimdi yatayım yarın erkenden kalkıp tekrar yatarım)
yarasalıktır bir nevi (bkz: dracula)*
işsiz güçsüz insanın yapacağı eylemdir.
(bkz: ben)
yaz aylarında, daha fazla görülen durumdur.
ertesi gün yorgun bitkin olmak.
heheheytt... işte bu!... biliyordum zaten dedirten geç yatanları ilgilendiren araştırma sonunda açıklandı.
ilgililerine link
http://www.haberturk.com/...tanlarin-iqsu-daha-yuksek
zorunluluksa can sıkan eylem.
eğer evde siz hariç herkes yatmışsa insanın kendini bir anlığına hırsız gibi hissetmesine yol açar.
bazen aşırı rahatsız edicidir, illettir. hele sabahın köründe de okul varsa illet-i zillettir. insanı sinirli, karamsar yapar.*
Insomnia. Araştırdım ben bunu. Okuyom ben yua!
aile içinde büyük bir sorun gibi duran olay. bu yüzden bir insana, "geç yattığı" için suçluluk hissettirebilecek tek kurum ailedir diyebiliriz.
kimilerinin yaşam biçimidir.
geç de yatsa erken kalkması bünyesinin fazla uykuya ihtiyacı olmayacak şekilde kodlanmış olduğunu gösterir.
Ciddi bir problemdir, tam bir baş belasıdır. insanın ruh sağlığını mahveder. Aman kimse bulaşmasın bu belaya dedirten olgudur.
yaz saatine geçmemizle birlikte bende gene basgosteren hede.oldum olası havalardan çok etkilenen bir insanım. yaz saatiyle birlikte normalde 12 gibi uyuyan gayet de uykusunu alan bendeniz, 3 te yatıp gene kafa göz yarilmis bir şekilde, baş ağrısıyla ve güne dair sıfır motivasyonla uyanıyorum. ilaveten günlerim de güzel geçmiyor, algılarım zayifliyor ve de gece deli gibi uyumak istediğim ve aslında uyumak istediğim halde uykum gelsin diye kırk takla atiyorum. Psikolojim bozuldu, bence hormonlar düzgün salgılanamiyor ve böyle bunalımda gibi hissediyorum oysa Allah a şükür derdim sıkıntım yok. bakalım bu sorunun üstesinden gelmeye çalışıcam tez zamanda
''geç yatmak' tabiri yatılması gereken saatten sonra yatılması anlamına da gelse, toplumumuzun kişisel görüşleri ''saat birde uyulur mu çocuk musun sen?'' şeklinde yahut ''hacım acayip eğlendik saate baktığımda en son sabah ezanına yarım saatten az vardı'' şeklinde oluyor. Aslında şu açıdan baksalar
-Yarın yapacak bir iş yok ve kişi film izleyerek zamanını geçirmek istiyor bu yüzden 00.00 dan sonraki saatlere kalıyor.
-Ertesi güne yetişmesi gereken dosyalar, ödevler vesaire var ve sözde geç olan 03.00 tarzı bir saatte yatıyor.
Şahsi görüşüm olarak kişinin yapacak bir işi yoksa ve uykusu geldiyse o anda yapılması gerektiği gibi uyuması gerekir.
Yazın okul kalkış düzenin bozulması okul varken ki yattığınız saatin biraz da olsa (veya baya) ilerlemiş olması sizin geç yattığınız anlamına gelmez
bu aralar haftanın 6 günü erken kalkmam gerektiği ve gün boyunca uykumu alamamanın cezasını çektiğim halde vazgeçemiyorum, bağımlılık gibi bir şey. bir alışkanlık.
görsel
ya bu benim liseden beri gerçeğim resmen. bir türlü ayrilamadigim toksik sevgilimsin geç yatmak.
sanki gece gece telde takılınca daha keyifli oluyor. yoksa her gün party verdiğimiz için de geç yattığımız yok.
şimdi de erken kalkcam stresinden uyuyamıyorum yarappim
Uyumak istiyorum, uyuyamıyorum bu amına koyduğumun zihnini boşaltamıyorum.
gecenin köründe mi sıkıntı var ,
yoksa kalnimde mi..

kendimi amaçsız, işe yaramaz hissediyorum belki biraz..

gelecek için vermem gereken kararların altında eziliyorum, içimde..

korkuyorum,
ne yapmam gerektiğini bilmeden karanlikta ilerliyorum sadece ,
ışığı olmadan ..

beklenen günler gerçekleşecek mi diye düşünüyorum belki..

ve bu bekleyişte uyku tutmuyor tabi,

olabilir mi,
neden olmasın gecenin sessizliğinde..
Uyku tutmayınca mecbur kalınandır.