bugün

muhtemelen asker kaçağı tatlı su devrimcisidir. sen hangi yüzle mustafa kemal'in askeri olduğunu iddia ediyon bre?
ethem sarısülük eceliyle öldü zaten.

tanım: yok öyle biri.
(bkz: Çektim sıktım 3 tane)
tatlı su devrimcisi diye bir kavram yoktur, tatlı su milliyetçisi vardır.
bağımsızlığı olmayan bir ulkede milliyetcilik de muhafazakarlikta ancak tatli suda yapilir.
Oligarşi yıllardır hakim. hep birinin çocukları yönetti. annesi belli ama yönlendireni belli olmayan.
koltuklar yıllardır "elemanların"dır.
ezilen, emeğiyle çalışanlara olmuştur olan.
acımalı mı türkiye halklarına yoksa idealist bağlanmalı mı.
emek veriyoruz, yıllardır; on yıllardır.
bilmediler değerimizi. astılar, vurdular, katlettiler, bombaladılar... ama yok edemediler.
gerçekten yeter.

insanımızin, alnı ak,karni "TOK", insan onur ve vakarına yakışır, bagimsiz ve özgür yaşamasıdır şiarımız yıllardır. değişmedi. değişmeyecek.
biz, Muğlalı'nın kurşunladığı 33'leriz, kızılderede acımasızca infaz edilenleriz, madımakta yananlarız, gezide gazlanan, gözünün ışığı söndürülen, kafasından vurulanlarız... Irakta üzerine bomba yağdırılanlarız biz, viet cong'uz biz yankeelerin uh-1'lerle m16larla vurdugu, napalmlerle yaktiklariyiz biz. bitmedik. bitirilemeyeceğiz.insanligin onuruyuz biz. Haklıyız. kazanacağız.

"bağdat'ta yanan çocukların acısı kadar
acımasız olacağız kovboylara*
bağdat'ta yananların ahı kadar
adaletli olacağız."
gezide karemela sepetine mısır koyan mal olarak okuduğum başliktir. bu aşiri bireysel entryi girmesem salaklığımı fark etmenin vermis oldugu ani bilinç kaybini atlatamayacaktım. hazır gelmişken, biz de misilleme akpnin on doğrusu diye başlik açsak, ulan girecek entry bulamazsınız kalkıp geziye laf atiyorlar. sabır sözlük sabır.