bugün

Bazı insanların yaptıklarını, "işte çağdaşlar bunlaaağr, çağdaşlık budur" demek de ne kadar insanları bir kefene koymayı sevdiğini gösteriyor. insanların önyargılarından bahsedip yine önyargıyla yaklaşmanda ne yaman çelişkidir böyle.

Allah herkese akıl, fikir versin. Malum aklı olmadan fikri olanlar var, tehkikeli.
görsel

Alışsan iyi olur "koç".
görsel

Böyle bir zihniyeti benimsemiş insanla tartışmak da bir o kadar gereksizdir.
(bkz: diğer cemaatler müsterih olsun)

Salak dolu memlekette meydanların boş kalmaması lazım tabi.
çok değil 3 sene önce "muhterem hocaefendileri" Fethullah gülen'e toz kondurmayanlar,şimdi de ismail ağa tarikatını savunur olmuşlar.Bakın yine yanılıyorsunuz yine biz haklı çıkacağız.Barış içinde bir arada yaşamanın yolu herhangi bir cemaati,tarikatı parlatmak değildir,insan haklarına saygılı gelişmiş demokratik düzen içinde yaşamaktır.
bunun neresi rezalet put kafalı yobazlar. Kimseye rahatsızlık vermeden tebliğ yapıyorlar işte amcalar.

Bütün dinlerde tebliğ faktörü vardır bunu müslümanlar yapınca mı rezalet oluyor?

Bu tarikatın hiyerarşisini genelde eleştiririm lakin bu yaptıklarıyla gerçekten gözüme girdiler. islam tebliği mevzusu türkiye'de bundan önce yaşanan dikta sistem sebebiyle hayli askıya alınmıştı. Tekrar teyakkuza geçildiğini görmek mutluluk verici. Sayılarının artmasını ve diğer tarikatlara da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Gerçekten çok mutlu etti bu amcalar beni.

Etrafımdakilere hep söylerim cumaları camiden çıkınca sarıklarınızı, takkelerinizi hemen çıkarmayın, bu toprakların aslını teşkil eden unsurlara alışsın put kafalılar.

Çok şükür türkiye tarikatlar, alimler, ve şeyhler ülkesidir. Siz de alışsanız iyi olur koçlar.
Bi daha da verirler zaten bize uluslararası her hangi etkinlik. Bu kafayla zor.
"Ama olur mu adamlar müslüman namaz kılıyor" diyip savunanlar varsa yarın kandırıldık diye bahane aramasın. Fetö neymiş sizler savunurken gördük.
Kimsenin meyhaneye ya da bir başka yere gidipte bakın bu yaptığınız günah, yanacaksınız demeye hakkı yok. Kim neyin günah olduğunu biliyor çok şükür, beynini uyuşturup bir hocaya teslim etmiyor kimse. Kendi isteği ile ne yapıyorsa yapıyor. insanlar eğer böyle huzur buluyorsa kendilerini böyle mutlu hissediyolarsa senin yapacağın birşey yok kardeşim. Artık şu zorla dayatmalar bırakılmalı. Sen zorlayınca daha fazla sevap kazanmıyorsun, bu adamların içinde inanç varsa da soğutuyorsun böyle yaparak. Yahu 90 bine yakın cami var bu insanlar görmüyorlarmı? Hiç akıllarına gelmiyor falan mı sanıyorlar acaba.

Her koyun kendi bacağından asılır, eğer sürünüze yeni koyunlar katmak istemiyorsanız tabii zorlayın devam.
zaman zaman kendi içlerinde cinayet işlemeye kadar işi götüren bir tarikatın giriştiği eylemdir. mahmut hocaydı sanırım başlarının ismi o hocanı sağ kolu falan var işte o sağ kol olmaya aday olan bir hocayı cami içerisinde ekmek bıçağı ile öldürmüşlüğü vardır geleceği makamı kıskanan başka bir hocanın..

görsel

2004 - 2008 arası tam bu cemaatin merkezi olan ismailağa camisinin orada çalışıyordum. duyduklarımız gördüklerimiz akıl alır gibi değildi. cübbeli ahmette aynı semtte biraz daha fatih camisine yakın yerde sohbet düzenlerdi akşamları. ne bileyim bana bu tarikatlar hocalar falan hep mantıksız geldi rabbine sığınmak varken neden hacılara hocalara bel bağlayasın. kendilerini kurtarabilecekler mi bakalım hesaptan ki milleti kurtarmaya çalışıyorlar..
Basliga girip hurriyeti gorunce bir gulesim geldi de yine girdim habere.
Haberde dindar bir kesimin meyhanelere vesaire girip dini anlattiklari belirtiliyor.
Yani iceri girip siz neden iciyorsunuz, haram, gunah, cikin disari vs degil normal bir sekilde anlattigini goruyorum. Ve bu konu hakkinda sacmalayan, sicmiklar ureten yazar tanelerine guluyorum. Lan burada nerede ozel hayata mudahale? Ayni cemaat uyeleri aksam uzeri karsima cikip ben mekkeden geliyorum dini anlatmakla gorevliyim dedi. Ben olayi cozunce tabi hocam vaktim yok diyerek yanlarindan ayrildim. Adam satirla beni kovalayip kafir demedi.

Ya da kadikoye bir cikin bakalim ellerinde brosur olan genc kizlarin size neyi teblig ettiklerini bir gorun.
Onlarda hristiyanligi kendilerine gore anlatiyor neden tepki onlara yok acaba gerizekalilar?

ki Ozel hayata mudahale, adam sarik takmak ister sapka degil, adami asarsin bu ozel hayata mudahale olur.
Bu andan itibaren ulkede icki satilmayacak dersin ozel hayata mudahale olur.
Kadinlar carsaf disinda bir sey giymeyecek icerikli khk cikarirsin bu ozel hayata mudahale olur vs.

Burada gelmis cok afedersiniz cuk kadar aklinizda algi yaratip insanlari inandirmaya falan cabaliyorsunuz, komik oluyor yapmayin.

He bu cemmatin yaptigi sey dogru mu derseniz bana kalirsa olumsuz bakiyorum ki bir anayasal suc teskil etmiyor ayni zamanda. hemen ozel hayata mudahale, hebele, hubele diye ortaya atilmayin. Dusunun oglum, kafaniz acimaz.
sonunda güzel şeyler oluyor dedirten sözde rezalet. adamlar meyhaneye bile girmişler ulan daha ne yapsınlar? islamı tebliğ ediyorlar müslüman(!) lar rahatsız oluyor. hristiyanı rahatsız değil bunlar rahatsız. şaşırtıcı.
bıktık bu müslüman geçinenlerden üff ya.
Güler yüzle, doğal bir dille, dostça gibi ibareler kullanarak durumu sevimlileştirmeye, olağanlaştırmaya çalışmak nasıl da gülünç ve vizyonsuz bir bakış açısıdır.
Aynı durumu, gayri müslimlerin, müslüman sporculara, incil veya tevrat dağıtarak, güler yüzle, doğal bir dille dağıtıp, dinlerini şirinlikle anlatmalarına da aynı bakış açısıyla mı, yoksa tırnaklarınızı, sonuna kadar çıkarıp, ağzınızdan salyalar akıtıp, öfke kusarak mı karşılayacaktınız acaba?!?!
Biraz dürüst olun!!!
Yapılan şey hadsizliktir, gereksizdir. O oluşum, bir dinler kongresi, dinleri anlatma ve yaşatma festivali değildir.
Yeter artık, dünyaya madara olduğumuz garip görüntüler!!!
olimpiyatlara gelen yabancı kafilelerin, gördükleri anda "ısis, ısis" diye sağa sola koşuşturmaya başladığı, ülkemizi dünyaya rezil eden durumdur.
din işinde iyi para var.
Bir grup insanın, doğruluğuna inandıkları bir kitabı, güler yüzle ve doğal bir dille,
çeşitli milletlerden insanlara, dostça tanıtmalarını, "rezalet" denilen kavramla niteleyen,
medeni insanlarca şaşkınlıkla karşılanan bir tuhaf söz öbeği.