bugün

"zevkine payidar-ı yoktur bu işin
sevişin gençler sevişin"

"örnek alma çiçek çiçek gezen arıyı
sonra pilin biter s....mezsin karıyı"

"olmuşu varken yeme meyvenin hamını
helali varken s...me namahremin a...nı"
eksilmesin hiç ruhunuzdaki 18.
Arkadaş ortamı olayına çok takılmayın. Çünkü bir süre sonra yalnız kaldığında. Seni o arkadaşlar kurtaramaz.
eğitiminizi öğretiminizi tamamlayın.
kendinizi geliştirecek aktivitelerle meşgul olun.
geçmişe dönüp baktığınızda keşke yapmasaydım diyeceğiniz şeylere yaklaşmayın bile.
bu platformda yazılan hiçbir şeyi dikkate almayın.
büyümeyin amk.
siyaset yapmayın. çalışın, sizin siyaset yapmanızı istiyorlar çünkü siyaset vaktinizi ve hayatınızı çalar. 80 lerde sağ sol diye yapılan siyaset kime ne kazandırmış? gidin dedelerinize sorun hepsi bin pişman. uyanın ! bu ülkede çoğu insan hayallerini gerçekleştirmeden kendini keşfetmeden ne yazık ki vefat ediyor. o yüzden sizler 60-70 yaşlarınıza geldiğinizde keşke dememek için bir yerlerden başlamalısınız büyük planlar yapmalısınız, ayrıca nacizane tavsiyem olsun bir şeyler değistirmek için önce kendinizi kanıtlamalısınız kendinizden başlamalısınız, yoksa burada tüm gün analiz kasan ya da kahvede okey oynayarak devlet kurtaran insandan bir farkınız olmaz. gidin çalışın, keşfedin icat yapın fikir üretin, savunduğunuz fikirler sizi değil siz onları kontrol edin. radikal planlarınız olsun 30 yaşınıza bir hedef koyun mesela... 1 tane bahçeli ev 1 tane araba ve değerli bir arsam olacak hedefi koydunuz diyelim onun için var gücünüzle çalışın gerekirse günde 5 saat uyuyun ama yapın, ayrıca kurduğunuz hayalleri ayrıntılandırın ev dubleks mi olacak tek katlı mı araba markası passat mı ferrari mi her şeyi ayrıntılandırın. alacağınız arsanın yerini bile şimdiden belirleyin gerekirse. 30 yaşınızda o hedefinize ulaşın, ulaşamadıysanız radikal kararlarla b planınızı devreye sokun , gerekirse ülke değiştirin, iş değiştirin, dünyanızı değistirin planlarınıza ideallerinize bağlı kalın emin olun her şey sizde bitiyor.

hedefsiz gemi olmaz. geminin hedefini belirle ve yürü.
okuyun abi. çok okuyun.
özgürlüğünüze kimseyi hiçbir şekilde karıştırmayın.
sonra pişman olursunuz, keşke dersiniz ama iş işten geçer.
kıymetini bilin gençliğinizin.
aile bu hayattaki en önemli şey. bunu unutmayın.
Tavsiye mavsiye yok
Bam bam bam.
(bkz: Ali Fuat başgil) (bkz: gençlerle başbaşa)
lol denen illetten uzak durun, spotifay denen Allah vergisi app in hakkını verin.
sevgiliniz varken kendinizi tamamlanmış hissetseniz de yalnızken yarım değilsiniz, bunu sakın unutmayın.
sakın hayal dünyasında yaşamayın. daima gerçeklerin farkında olun ve olgun düşünün. mantıklı olun. duygularınızın mantığınızın önüne geçmesine izin vermeyin. acıdan kıvranıyor olsanız bile mantıklı olanı yapın. aferin gençler.
Hukuki olarak statunuzu öğrenin ve bu statunuzun gerektirdiği zorunlu durumlara göre davranın. Ne demek istiyorum izah edeyim.

Üniversite sınavını kazandığın an kazandığın okulun ilgili Fakültesinin öğrencisi olarak belli mükellefiyetler altındasın.

Zahmet edip okulun web sayfasını takip et.
Sizi yetersiz görenlerle iletişimi kesin.
31 çekmeyin.
Şahsiyet inşasına önem verin.Kendinizi geliştirin. Sizi küçümseyen eğitim sistemi, aile, arkadaş VS. Hiçbirine aldanmayın. Büyük işler yapabilecek kapasitedesiniz. Biz bunu tarihte gördük. işimiz vaktimizden çok. Bunun idrakında olup hareket etmeye çalışalım.

Ali Fuat başgil-gençlerle başbaşa kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.
En önemlisi ise saygılı olun. Farklılıklara saygı gösterin sevgiyle yaklaşın. Ve asla ama asla kibirli olmayın.
Zevki çoktur bu işin sikişin gençler sikişin.
kitap okuyun, bilime merak salın, tarihe merak salın.
• tavsiyeleri çok dikkate almayın
• Kendinizi geliştirin, bir zaman sonra boşluğa düşerseniz kendinize sarılabilesiniz
• küçük işlerin insanı olmayın, hesaplarla hayat yaşanılmaz
• toplumun size biçtiği saçma rollerde oyunculuk yapmayın; oynamıyorum diyebilin
• yalnız olmayı da deneyin, kendinize yetmelisiniz
• kendinize saygınız varsa bunu asla yitirmeyin. Bu saygı insanı çürümekten kurtarır.

Kısaca; merak etmeyin, siz iyi olursanız her şeyiniz iyi olur. iyi olun abi, dünyayı da kendinizi de iyilik kurtaracak. Kimseyi aldatmayın, kandırmayın. Kendiniz olun. Anlık zevkler, ihtiraslar gelir gider siz kalırsınız. Kokuşmayın. Biliyorum mutlu olmak istiyorsunuz. isterseniz olursunuz.

Beni de kâle almayın. Kendinizi en iyi siz tanırsınız. Kendinizle tanışın. Merhaba.
Tevsiye verenin amk.