bugün

latince adı "vaginismus alev alevus" olan lakin ortalama türk halkının bilmediği hastalıktır.
genelde varoş semtlerde ortalama tahsil seviyesi orta son olan ve annesi ev hanımı olup babasının kafası annesinin istekleriyle kel olmuş genç kızlarda gözlemlenir.
bu kızlarımız memeleri büyüyüp serpildiklerinde erkek arkadaş edinirler, lakin özgürce seks yapamadıklarından, yani gösterip vermediklerinden ötürü vücutlarında hormonal bozukluklar ve cinsel istek için şiddetli arzu duyma gözlemlenir.
özellikle regl dönemlerinde karın ağrıması suretiyle doktora gidilir lakin hastalığın teşhisi doktor tarafından değil çok bilmiş anne tarafından konur. artık kızın skişme vakti geldiğini anlayan bilge anne konu komşuya "evlenirse düzelirmiş" teşhisini bildirir ve elletip de vermeyen, gösterip de elletmeyen genç kızımıza el birliğiyle münasip, saf safan bir koca adayı aranmaya başlanır.
sahi lan var böyle bi hastalık. Çık dışarı yaşı ortalama 60-70 olan hanım teyzelere sor. Anket yap. 100 kişiye sorduk de. Süper aile ye katıl, bu,bonus cevap.

"ahh gızım yeminle var böyle bi ilaç geçen bizim komşunun kızının beli çok ağrıyo du da veriverdik adama kalmadı hiçbişeysi" diyecekler sana emin ol. "erkek anası da oğluna cevizli pestil yediriyomuş hemide. Yaaaa ya ne sandın"

Her ilacın prospektusünü yalayıp yutmuş daha ilacı içmeden "hımmm o kas gevşetici mi? içme boşuna bi boka yaramıyo" diyip, kendi çapında prof. Olan, haftalar sonra yağacak yağmuru iliklerinde, bacaklarında, tüm kemiklerinde taaaa 10 gün öncesinden hisseden yaşlı teyzelerin bile reçetelerinde yazan tek şey bu. Seksin kibarlaşmış adı. Kod adı kılıç balığı, kod adı "Evlenince geçer".

Işin ilginç olanı bilirkişinin 80 yaşındaki teyze olması. Neyini biliyosun sen bunun teyze? Ilk ne zaman gördün ki kocanı sen? Duvağını kaldırdığında? Seni atla almaya geldiklerinde? Ata binip ya nasip dediğinde? vb.Vs?

-anam bu bel ağrısı ne ya (1 hafta içten dıştan koskoca pimapenli balkonunun camlarını silmişsinizdir. De bel ağrısı diyince kadın da haklı şimdi be. )
+ evlenince geçer hanım kız!
- ahahaha ne alaka hatice teyze ya?
+ evlenince görürsün. (dökülen dişlerini beyaz tülbentiyle saklayarak oynak kız edasıyla kihkihleyerek. Yirim yer.)

hayır gören de kulvarında tek sanacak! Hayır biliyorum , ilk ayakta teki haydar dümen bunun. Üstat o işte. Ayrıca, nedir ki evlenme? hadi evlendin de düzelme? Kerameti burda demek ki! Bunu anladım ben.

- yaa saçlarımda çok kepek oluştu babanne ne yapayım sen bilirsin?
+ takma. evlenince geçer!

Heeeee takma! takmıyım da adam, neşenin kepek sorunundaki özne sansın beni.

Kadın direk her lafın sonuna bu lafla noktayı koyuyor lan.
garip milletiz vesselam. Evlenince geçer ( nokta arama, bu nokta babında)
maalesef vardır böyle bir şey. cinsel ilişkiden sonra ya da en azından çocuk doğurunca düzelecek kadın hastalıkları vardır. sözlükteki canımız tıpçılarımız kendini gösteriversin bir zahmet...

doktorlar " evlenince düzelir" der teşhis sırasında. ne desin adam? kız cinsel ilişkiye girdikten sonra geçer dese, kulaklarından tavana çivileriz...
genç erkeklerde görülen askere gidince düzelir zihniyetine yakındır.
insanoğlu bu malüm anasütü=çiğsüt insan 7sinde ne ise 77sinde aynısı evlenince adamlar değişseydi dedemin 14 kardeşi olurmuydu hiç?
(bkz: anoreksiya)
(bkz: akne vulgaris)
her kızın bir hastalığının mutlak nedenidir. kendimden biliyorum. aslında tam bir hastalık değildir. hani oluyor ya rüya gördüğünüzde bir boşluğa düşüyormuş gibi hissedersiniz. tıpda adı nedir bilmiyorum ama birçok insanın başından geçen bir hadisedir. bir ara sürekli olarak yaşamaya başlayınca panik yaptık haliyle. sonrasında bir komşu teyzenin cevabı:

+ takma gızzzımm. evlenince bişeciklerin kalmaz.

ne yani? bazı hastalıkların bize verdiği gizli mesaj: canın koca çekti. artık sevişme zamanın geldi. elini çabuk tut yoksa ölebilirsin.*
regl sancılarıdır.evlendikten sonra da çocuk sahibi olunca düzelir diye devam edip giden süreçtir.
acaba cidden evlenince geciyor mu ki hastaligidir. ama tecrubeyle sabit ki boyle diyorlar diye dusununce, bu teshisi koyan teyzelere inanasi geliyor insanin.
sinirlilik , saldırganlık .
şımarıklıktır anne evinde pohpohlanan kızın düzelmesi umulur
kocada pohpohlarsa ölünceye kadar giden bir süreçe girilir .
tıp dilindeki latince adı sevişmeden uyumayalım hastalığıdır. şaka lan şaka türkçe o isim. hemen translatelere saldırmayın. ayrıca bu sonuçtan çıkartabileceğimiz en büyük ders sılanın sevişmeden uyumayalım şarkısının aslında bir hastalığa bir hastaya ithafen yazıldığıdır. daha duygusal dinlenmeli bu saatten sonra o şarkı. insan merak etmiyor değil acaba bunu söyleyen teyzelerimizin hangi hastalıkları düzelmiş evlenince.

düşün be abi. bayansın gençsin gripsin ve burnun tıkalı. 150 kilo komşu yaşlı teyze geliyor ve evlenince geçer diyor.

ne lan bu kocam skini burnuma mı sokucak?!111!!

ya bırak teyze bırak. azmışın işte. bırak sen gençleri. onlar zaten akşama kadar doktorlar dizisini izliyolar. kesinlikle kendilerini tedavi edebilirler...
idrar yolu enfeksiyonudur.. kızlarda görüldüğünde evlenince geçer teşhisiyle karşılaşırken, erkeklerde görüldüğünde ise ölümcül hastalıktır kendisi..
genel kabul gören bir doğrudur. aşırı zayıf olan; çelimsiz, biçimsiz olan genç kızımız evlenince kalçalarına, omuzlarına vb. vucüdun bir çok bölgesine dolgunluk oturur, kilo değilde bir güzel kadınlık oturur, hoş olur ne bileyim işte.
Evlilik konunun resmiyeti, yoksa kız sağlam bir versin oğlana, oğlanda gece gündüz bu konuda iktisat yapsın bak o kızın daha bir hastalığı kalıyormu ? kalmaz efenim kalmaz erkekte de kızda da kalmaz. neden öpüşmede hipofiz bezleri salgılanıp adamı grip denen hasta yatağında daha kısa sürede iyileştiriyorken, varın ten uyumundan doğan cinsel hazzı siz düşünün nelere kadir olduğunu.
kezbanlık.
regl düzensizliği yaşayan hanım kızlarımıza da şiddetle tavsiye edilen bu hastalık, 70li yaşlarındaki teyzelerin elinde korkunç bir silaha dönüşebilmektedir.
romatizmalarından dert yanan sevimli teyze bir anda sizi alt sokaktaki necla hanım'ın subay oğlu ile evlendirmek için terminatöre dönüşebilir.
düğünlerde avına saldırmak için bekleyen ayıya dönüşmesi belgesel olarak izletilebilir.
Nikahta keramet vardır lafı buradan çıkmış sanırım.
bunun erkekler için olanı için: (bkz: askere gidince güzelir)
Bu acı geçiyor mu hiç? Repliği gibi olmuş.

Ama bunu sadece aile bireyleri yada yaşlılar kullanmıyor. Ağrı sebebiyle acillik olduktan sonra acil servis doktorunun babama söylediği; bunu kocaya ver gitsin.

Yuh dedim, doktor bey ne yapıyorsunuz a.q hastanedeyiz dedim. Doktor bile böyle diyorsa diğer insanlar neler neler der dedim. Ama içimden dedim.