bugün

sigorta aq adı üstünde. Lazım olmazsa hizmet almazsın tabi. Kaza yapmayınca trafik sigortası haraç mı oluyor.
kısaca devlet diyor ki senin işin yok. dolayısıyla paran yok. şimdi sen hastalansan sana kimse bakmaz. ben sana bakayım ama bana para ver. paran yok ama bana borçlandın. paran olmadığı için bana borçlandın. ben sana iş verecek kadar bu ülkede istihdam yaratamıyorum. dolayısıyla senin işsiz olmandan ben sorumluyum ama sen bunu siktir et. bana borçlusun.
Bütün dövlet bize bohmirler burada toplanmış. Harbiden paranız yoksa yaptırın testinizi parasız faydalanın aq. t: Hak ettiğinden pahalı ve zorunlu bir sağlık sigortası.
biraz araştırdım. bu da sgk alacağı kapsamına girdiği için haciz gelme ihtimali varmış.

işte size adaletli ve bireysel hakları koruyan hukuk devleti * resmen soygun bu.
Harami uygulaması.

Lan aylık 20-30 lira neyse de; 60 lira nedir.

Bu nasıl bir soygun. Akp sandıkta bunun bedelini sana tek oyla da olsa soracam.
gelir testi yaptırmazsan da her ay 200 tl prim borcu kitlenen sistemdir.

arkadaşım biz o yollardan geçtik hep. türkiye cumhuriyeti vatandaşıysan, bu borcu karşına çıkartıyor devlet. imzala, imzalama o önemli değil.
Askerde geçirdiğim 5 buçuk aylık dönemi borç olarak çıkarmış SGK e devletten yazdım. Önce silinmiştir diye açıklama geldi. Sonra eve tebligat geldi. Tekrar yazdım SGK ya başvurun diye yanıt geldi.
(bkz: akp zamanında olmuştur)
kılışdar zamanında sağlık hizmetleri bedavaydı.
işin komik yanı akcengaverler gss soygununa rağmen sgkyı daha da batırmayı başardılar.
üniversite mezunu biri olarak işsiz günlerimde 50 lira ödeyerek yararlandığım devlet baba imkani.
aylık 76,75 tl olmuştur. sessizce tecavüze devam!
yandaş medyaya yansımamıştır. milletvekili 20.646 tl maaş alacak bir sürü imkanlardan ücretsiz faydalanacak. işsiz, parasız, ilaç alacak parası bile olmayan bir vatandaştan her ay bu kadar haraç alacaksın.. yatacak yeriniz yok!
ödedikçe azalmak yerine üstüne borç bindirilen harami uygulama akp döneminde halkı haraca bağlamanın bir başka açılımı. geçen yıl öğrencilik dönemimden kalan 2500 tl civarında toplam borcum vardı ben bunun 2000 lirasını ödedim kaldı 500 civarı bir borç onuda ilk yapılandırmada öderim diyordum. neyse bugün sgk merkezine gittim kalan borcumun 2291 tl olduğunu öğrendim. ya benim ödediğim 2000 lira nerede kaldı? biraz sinirlendim bağırdım çağırdım ama ne fayda ne diyeyim allah'ın adaletine bırakıyorum sizi ve size hakkımı asla helal etmiyorum siyasi erk.

hakkımı helal etmiyorum çünkü ben kendi ülkemde para ödediğim halde sağlık hizmeti alamazken neydiği belirsiz suriyeliler hastanelerden bedava yararlanıyorlar dahası ilaçlara da para vermiyor. oysa ben evvelki gün gidip kanal tedavisi oldum 480 tl tuttu ve kuruşu kuruşuna cebimden karşıladım. gss'nin amacı neydi bu parayı ödeyince hani sağlıktan yararlanacaktı herkes. peki ben neden hem gss'yi ödüyorum hemde bu tedaviyi cebimden karşılıyorum. ben söyleyeyim güya gss borcum varmış o yüzden devlet hastanelerinden yararlanamazmışım. peki benim daha önce ödediğim 2000 küsur liraya ne oldu? ben niye ödedim o zaman o parayı. yani ben kendi ülkemde sağlık hizmeti bile alamıyorum öyle mi? demek gariban ölmek üzre olsa senin gss borcun var deyip adamı hastane kapısında öldürecekler. ama suriyeliler birinci sınıf muamelesi görecek.

her fırsatta kılıçdaroğlu sgk'yı batırdı diye boy boy haberler yapan yandaş medya bir kez bile bu gss mağduriyetini haber yapmıyor. neden? çünkü onlara göre biz abd'den japonya'dan bile daha zengin bir ülkeyiz. halkımız refah içinde yaşıyor, şehir hastaneleri yaptılar orada herkes otel konforunda yaşıyor. peki ya madalyonun ters yüzü işte orası asıl gerçeklerin olduğu yer ama onlar bunu görmüyor.

özetle benim 2500 civarındaki borç 2000 lirasını ödediğim halde katlanmaya devam etmiş ve bugün karşıma 2291 tl borç çıkıyor her sabah ver mehteri diye ortalığı yıkan şarlatan hadi yüreğin varsa vatandaşın nasıl soyulduğunu da haber yap.
aylık 76,75 tl olmuştur. sessizce tecavüze devam!
yandaş medyaya yansımamıştır. milletvekili 20.646 tl maaş alacak bir sürü imkanlardan ücretsiz faydalanacak. işsiz, parasız, ilaç alacak parası bile olmayan bir vatandaştan her ay bu kadar haraç alacaksın.. yatacak yeriniz yok!
akıllara önceki seçimlerdeki bir afişi getirmiştir.

https://m.bianet.org/syst...al/istedigimhastanede.jpg

parasını verdikten sonra neden olmasın teyze.

görsel
geliri olmayana ücretsiz denilen hede.

gelir testi filan varmış. üşenip yaptırmazsan 76,75 tl ödeyip sağlık sigortan oluyormuş.
hastaneye gitmezsen para yanıyor sanırsam galiba .

işin garibi sen adamın sigortasının yatıp yatmadığını zaten biliyorsun. ne uğraştırıyorsun milleti sgk kuyruklarında.
e-devletten isteyen yatırsın parayı sağlık sigortası açılsın.
eğer işiniz yoksa aylık olarak 76,75 tl ödemeye mahkumsunuz! bu ay yine ödedim. çünkü arap müslüman kardeşlerimizin dükkan kiralarını karşılamamız lazım.
Devletin ağzımıza açık açık mıçmasıdır.

ülkenin unutulmuş şehirlerine bile üniversite açıp kontenjan veriyor. yetmiyor ikinci öğretim de açılıyor. Mezun olunuyor bilmem ne tabi iş yok, e ülkenin başındaki adam da geliyor her üniversite okuyan iş bulacak diye bir şey yok diyor. Kardeşim alma o zaman öğrencileri? Amaç para kazanmak zaten. Tabi oralardan da soyuyorsunuz milleti kyk, katkı payı, kredi burs bilmem ne sonra faizi de bindiriyorsunuz üstüne. insanlar iş bulamayınca da el vereceğin yerde çalışmıyor musun Vur kahpeye.

Bir amca vardı, “ne istiyor daha allah mı olmak istiyor toplanak allah diyek o zaman” diyordu, o geldi aklıma. Toplanalım allah diyelim o zaman.
görsel

Valla helal olsun! Bu ülkede doğduğum için 3 bin tl borcum var devlete. Hiçbir şey de yapmadım, sadece evde oturdum diye bu borç. Trilyonlarca lira vergi borcum olsa afla falan silinir ama işte çalışmayan insanın 3 bin lirasıyla ülke refaha kavuşacağı için bu borcu ödemesi lazım ve ülkenin benim gibi gençlerinin böyle borçlara tabi tutulması lazım. Hepsi ülke için! Hepsi ülkede aç insan kalmasın diye! Sokayım böyle işe!
güler misin ağlar mısın?
önce işsiz insanları borçlandırıyorlar sonrada lağım medyasında müjde gss borçluları sağlık hizmeti alabilecek diye haber yapıyorlar. sen işsiz insanları önce haraca bağla birde borcu katla faiziyle al sonrada borçlular sağlık hizmeti alabilir de. ulan suriyeliler sığınmacılar şunlar bunlar istediği hastaneden bedava sağlık hizmeti alırken türk vatandaşları sağlık hizmeti alabilmek için haraç ödüyor. hırsımdan ağlamak istiyorum.
Çok güzel bir düşünce , devlet halkı sigorta yapıyor ama halk beğenmiyor.
ilkin 40 liraydı. şimdi 88 lira.

digitürk bağlatırım eve lan o parayla. vicdansızlar.
Çalışmadığım dönemlerde hastalanacam diye hastaneye gidecem diye ödüm kopardı...

Şimdi anlıyorum ki, beni benden daha çok düşünen bir devletim varmış...

Hastalanmasam bile hastaneye gitmesem bile ben hastaymışım ve sağlık hizmeti almışım gibi muamelede bulunuyormuş...

Canlarım benim...

Allah alayınızın belasını versin...
Devlet tarafından işsiz vatandaşlara sunduğu sigorta, eskiden işsizkerin sağlıkta güvencesi yoktu ama şimdi işsiz kalır kalmaz hemen 2-3 ay içerisinde sigortalıyor devlet ama yinede yaranamıyor .
Çalışma ekonomisinin en önemli sorunlarından biridir. Sosyal devlet sorunudur.
Devletin halkı ne kadar çok düşündüğünün kanıtı, işsiz kalınca hemen sigorta yapıyor.