bugün

Evliliktir çünkü hem çok avantajı hem de çok dezavantajı vardır. Doğru kişiyle yapılınca tek dezavantajı sekssizliktir çünkü bir süre sonra insan aynı evde olunca istemiyor. Tabi iyi bir seks hayatı vs huzur mu dersen huzuru seçerim o ayrı.
erken boşalma.
aldatma.
evlenmek.

(bkz: adım baran arkadaşlarım bana aynştayn diyor)
Şiddetli geçimsizlik. Değişim. Tanıyamama.
Söyledikleri;
1. Birbirlerinden soğuma,
2. Birbirini anlamama,
3. Değer vermeme.
Söylemedikleri; kendilerinde gizli olandır, denilesi.
Aile birliğinin temelinden sarsılması.

Sarsılarak boşanmak..
(bkz: iktidarsızlık)

Yani halk ağzıyla çükün kalkmaması. Yine kibarlaştırarak söyledim bak. Başkası olsa sikli mikli konuşurdu.
Eskiden ve şimdi diye ikiye ayrılması gerekir.

Eskiden: genelde suç hemcinslerimde(erkekler)dir. Karısını aldatma en çok görülür. Hele iletişim platformlarının artmasıyla. Demek ki eskiden bu platformlar olsa boşanan çok insan olacak. Akrabalarımdan gözlemlediğim kadarıyla söylüyorum.

Şimdi: evlenmek için evlenmek, birbirine tahammül edememe(babasının prensi, annesinin prensesi), eğitimsizlik(erkek ve kadın) ve maddiyat diye sıralanabilir.
maskelerdir efenim. herkes gerçek yüzünü gösterse zaten o kişi ile evlenmez.
tahammülsüzlük. en son neden bu. bu noktaya gelene kadar yaşananlar çok değişiyor.
Genel başlıklar halinde bakarsak; Sorumsuzluk, Büyük ebeveynlerin aileye sürekli müdahalesi, aile içi mahremiyetin korunmaması, saygının bitmesi, merhamet duygusunun eksikliği, sadakatsizlik... gibi gibi
Karşılıklı saygı biter aldatmalar başlar vs.
1-ev içi ve ev dışı kararlarda ağız birliği yapılamıyor oluşu.
-ağız birliğinin oluşabilmesi için asgari düzeyde birbirlerini anlayan çiftler olmaları gerekiyor. her şeyde dört dörtlük anlaşmları mümkün değil zaten, geç o işi. mesele, asgari düzeyde anlaşabilecekleri ve birbirlerini anlayabilecekleri ortamı sağlayabilmeleri.

2-çiftlerden en az birinin olgun olmaması.
-çiftler ev içi ve ev dışı sebeplerle çeşitli tartışmalar yaşayabilir. doğal bir durum bu. bu tarz durumlarda çiftlerden en az birinin süreci yönetebilme yetkinliğinin olması gerekiyor. bunu kimi zaman demokratik yöntemlerle, kimi zaman baskınlığını ortaya koyarak, kimi zaman ikna ederek gibi gibi tekniklerle gerçekleştirmesi gerekir. genellikle bunu yapma görevi bizim topraklarda erkeklere yüklenmeye çalışılır genellikle. vitesi hem yükseltmesi hem düşürmesi beklenen ve böyle bir yük bindirilen erkekler, genellikle ne yaparlar mesela, ilişkinin dışında çeşitli kaçamaklar...
o yüzden ilişki yürütme meselesi hakikaten bir süreçtir, ortak üstlenilmesi gerekir. tüm yük bir insana yüklenirse elbet gün gelir vites boşalır, buna ya izin vermeyeceksin en baştan, vites boşaldıysa da görmezden geleceksin. kendi sorumluluğunu üstleneceksin. çok net burası.
herkese taşıyabileceği kadar yük bindirmek gerekiyor, ötesini beklemeye başlarsan, ahmaklık yapıyorsun demektir burası açık.

3-cinsellik
tarafların birbirinden soğuması.
Genel boşalma nedenleri diye okudum bu saatte normal tabi.

Boşanma neden kötü birşeymiş gibi gösteriliyor ki.

Asıl kötü olan evlilik gibi birşeyin resmiyete binmesi.

Böyle olduğu sürece erkekler kadınları malı gibi. Kadınlar ise erkekleri kira getiren bir dükkan gibi görecek.

Bırakın isteyen isteyenle beraber yaşasın. Çocuk yapsın. Canları sıkılınca ayrılsın bundan normal ne var?
(bkz: seks)
aileler arası görgü- kültür farkı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar