bugün

kesinlikle dinlenesi eski şarkılardan biridir. farklı bir tarzla ve çok içten , samimi şekilde söylenmiştir.
dostlarım içimde sanki, kurt misali beni yiyorlar
yavaş yavaş parça parça, görüyorum ki ölüyorum
kısmı vardır ki bal dök yaladır.
bir rafet el roman albümü ve aynı zamanda şarkısıdır. hem güzel hem de çarpıcı öğeler taşıması bakımından dinlenmeye değer bir parçadır.
Gençliğin Gözyaşı - Rafet El Roman

Am Em
Ben her sabah gözlerim
G E Am
Yaşlı yaşlı uyanıyorum
Am Em
Çaresiz savaşıyorum
G E Am
Anılarımla sorularla
Am Dm
Dostlarım içimde sanki
G Am
Kurt misali beni yiyorlar
Am Dm
Yavaş yavaş parça parça
E Am
Görüyorum ki ölüyorum

Am Em
Benim şu kalbim benim şu gönlüm
G E Am
Seni mi sevdi sana mı güvendi
Am Em
Benim şu aklim şaştı kaldı
G E Am
Sana mı kandı, sana mı inandı
Am Dm
Çok düşündüm çok üzüldüm
G Am
Pişman oldum kader dedim
Am Dm
Dün sabah seni af ettim
E Am
insanoğlu yaşam dedim *
rafet el roman'in 1995'de cikardigi ilk solo albümü.

(bkz: Amerika)
(bkz: Baba Ocağında)
(bkz: Bilemem insanlar Ne Yapar)
(bkz: Gençliğin Gözyaşı)
(bkz: Leyla)
(bkz: Sen ve Ben)
(bkz: Yaşa Çiftçi)
rafet el roman'ın (en boktan tabirle) dinlenesi iki şarkısından biridir.

diğeri için (bkz: sorma neden)
rafet el roman 'ın ilk albümünün adı olan şarkısıdır. piyanoyla iyi bütünleşen bir şarkıdır. sözleri ve teması işaret ettiği şeyler son derece özgündür. unutulup gitmiştir ama dinlemek lazımdır.
raflarda tozlanıp unutulmaya yüztutan rafet el romanın ilk albümü ve aynı isimdeki şarkısının adıdır.gençliğimizin gözyasıdır.girişteki ve bitişteki piyano solosu harikadır.
introsu tam 1 bucuk dakika olan, rafet el roman' in ilk albumune de ismini veren sarki.
rafet el roman ın muazzam ötesi klibi olan şarkısı.
adam çocukluğunu anlatmış. hemen anladım.
rafet el romanın aynı adlı ilk albümü.
rafet el roman'ın piyasaya çıkardığında, gençliğin gözyaşlarını tutamadığı albüm.

(bkz: ne eziyetti yarabbim)
muhteşem bir introyla başlayan rafet el roman şarkısı. aynı zamanda ilk albümünün adı. müzik o kadar güzel ki, alelade sözler ve rafet el roman'ın şarkıyı gurbetçi şivesiyle okuması bile gölgede kalıyor. hele klipten hatırladığım davullu çamurlu hoplamalı zıplamalı figürler yok mu...ve bir de şarkının sonundaki piyano...hangi ruh haliyle yazdın. neler düşündün. sormuyorum neden.
yıllardır adını yanlış bildiğim, rafet el roman'ın en güzel albümü ve albümün en güzel şarkılarından biri.

uzun bir girişe* sahiptir. sözleri az olmamasına karşın birer kez okunması ve uzun giriş müziği nedeniyle enstrümantal zannedilir.

sepya, şahane bir klibi vardır. rafet el roman davul çalar. yağmur yağar, çamur olur falan...

yuh bana!
Rafet el Roman bu albümle çıtayı o kadar yukarı koymuştur ki sonraki albümlerinde bu çıtyı geçmeyi bırak yaklaşamamıştır bile.
Bir diğeri için Levent yüksel Med Cezir
dün sabah yine küfrettim,
hayvan oğlu hayvan geber dediiiiiimm...
üzerinden yıllar geçse de güzelliğinden hiç bir şey kaybetmeyen, en çok da girişinde ve sonunda ki piyano melodileri ile aklıma kazınmış, değişik tarzda ki enfes klibi ile de o dönemin diğer kliplerinden hemen ayrılan rafet el roman eseri.

her ne kadar bu albümde ki en büyük sükseyi seni seviyorum yapmış olsa da, benim için sorma neden ile birlikte albümün en güzel iki parçasından biridir.