bugün

calısma alanı olarak gemılerı secmıs, gorevı gemı ıslerı yapmak olan kısıdır.
cemal gemici. Yan Hakem.
(bkz: devilscry)
(bkz: 5 nesil çaylak)

çok an itibariyle oldu ama tam bu anda geldi sözlüğe. hoş gelmişlerden. üniversitenin çilekeşlerinden, sınıf arkadaşlarından. ayrı dünyaların insanlarıyız ama olsun. *
portekizli kaşif prens henry' nin lakabı.
hoşgelen çaylaktır. ancak henüz yeni olduğu için bu ismi hoş görmemekteyiz. belli bir süre için;

(bkz: gemicikçi) *
sosyalizm sevdalısı çaylak yazar.

"m" harfini çok uzatmakta.
ilk intibak devresini atlatmış ve miçoluktan gemiciliğe deniz hizmetiyle geçmiş, usta gemicilerle aynı görevleri yapan gemiadamlarıdır.
Edirne ilinin Uzunköprü ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: uzunköprü/#5120387)
Elazığ ilinin Baskil ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: baskil/#5120452)
ne olur ne olmaz diye pasaportunu bile aldığım meslek. gemi adamı olarakta bilinir. maaşı iyidir ama iş biraz pistir. tabi ben tanker ve yük gemisi açısından yaklaşıyorum olaya. sıkışırsam, acımam açılırım okyanuslara...
(bkz: gemici pasaportu).
yapılacak iş değildir. maaş durumu kötüdür. eskidenmiş denizde çalışıp para tutmak, ev almak falan. bugün ortalama bir türk şirketinde ortalama bir gemici maaşı (gemici, usta gemici) 1500-2000 türk lirası arasındadır. bu paraya özgürlüğü satmak ahmaklıktır!
miço, gemici ve usta gemici yeterlikleri ile yıllarca icra ettiğim meslek. para kazanmadım. en azından herkesin hayalinde ki gibi büyük paralar kazanmadım. 2007'de 1100 lira maaş alıyordum var hesabını sen yap. sadece gezdim. 21 ülkenin 55 şehrini gezebildim bu vasfım sayesinde.
bir ara niyetlendiğim meslek. dünyayı gezmek güzel ola bilirdi...
sports hero yavrusu ingiliz tayı.

farklı mesafelerde farklı pistlerde de izlemek gerekir elbet ama; koştugu iki yarıştaki performansı ve halis karataş ın da tercih etmesiyle gelecek için umut vermektedir.
her ne kadar gemide çalışan insanların bütünü olarak düşünülse ve addedilse de gemide kat hizmetlerini yerine getiren hizmetlilerin gemel adıdır. (bkz: kamarot)