bugün

olan damada olur. gelin keyfindedir.
önceden stüdyoda abuk subuk pozlu photoshoplu fotoğraflardı. şimdikiler daha absürt dış çekim mişte vay babam vay bir arkadaş dedi 850 tl ile 5 bin tl arasıymış paket paket. düğünde abuk subuk harcanan paralarla iyi olmasada bir tatile gidilir. sonra boşanıncada yakıp tiktok çekerler. gereksiz bir harcama müsrüflüğün lüzümü yok repliği çuk oturuyor.
Evliliğe harcanan saçma paralardan sadece biridir. Evlilik bir pazardır. Enayi düdükleyen bir pazar. Gidersin 100000 lira kredi çekersin yaparsın düğünü ertesi gün evliliğe yıllarca sürecek borçla girersin. Sonra geçimsizlik başlar final de boşanma. Boşanmak için evlenen kerizlerdir bunlar. Ha para çok gibiyse de kerizliktir. Her türlü düğün kerizliktir kısacası.
damat tıraşı, gelin başıda yanında, katmerli. Dahası da var.
5 sene önce 500 TL vererek kazandığım enayiliktir.
tam enayidir, biz 1800 verdik.
Veriliyor işte ne yaparsin. O sirada böyle küçük hesaplar yapma geregi duymuyor insan. Ne yapayim? Vermeyeyim de kızın aklında mı kalsın? Verdim gitti yahu. Bir ömür boyu (en azindan bosanana kadar) kafam rahat. Misss!
Asıl enayi vermeyendir.
Sadece gelin değil ki içinde damat da var.
masraf olmasın diye gelen taliplerimi geri çevirdim kimseyi zor duruma sokmamalı dimi yani.
Bir kere evleniyorum her şeyin en güzeli olsun kafasıdır. Boş işler hepsi.
hadi onu almak aptallık onu biliyoruz ama bunu bu fiyata satan vicdansızlara ne demeli? iki kapağın neresi 900 lira eder kifayetsizler!
Tarih öncesi kalmış olay. Sırf hatıra olsun diye fotoğraflar dijital ortamda zaten ücretsiz saklanabilir, üstüne 1500 lira vermek sırf elinde tutarak fotoğraflara bakmak için onu daha da yolunması gereken insan sınıfına sokuyor.