bugün

üst notalarında meşe ağacı, orta notalarında baharat, alt notalarında ise çilek kokusunu barındıran, ağızda 2134 yıllık kırmızı fransa şarabı tadı bırakan bir cümle. üniversitedeki bazı bölümler için söyleniyor.
(bkz: su ürünleri mühendisliği)****
bu bölümler yüzyıl once olduğu gibi yüz yıl sonrada geçerli olan bölümlerdir.
misal tıp ve hukuk gibi.
2003 yılında sosyoloji yazalım geleceği çok açık bir bölüm diyen sevgili hocama sesleniyorum. yıl oldu 2010 bizim bölümün hala önü açılmadı be hoca. dershanelerde süründürüyorsun kendin gibi bizide.
düşük puanlı bölümler için söylenir genelde. ben mesela tıp için geleceği olan bir bölüm denildiğini duymadım. ama orman endüstri mühendisliği için kurulur bu tarz cümleler. tıp geleceği olmayan, orman endüstri mühendisliği geleceği olan bölüm müdür? gülerim ki ben buna.
(bkz: enformasyon)
(bkz: genetik mühendisliği)
diyetisyenlik, okul öncesi öğretmenliği, psikolojik danışmanlık.ama yinede klasikten şaşmayacaksın.
yüksek puan alamayanlara yutturulan bölümlerdir. odtü mühendislikleri ya da tıp diş eczacılık gibi bölümlere puanları yetse bir dakika durmazlar.
elektrik, elektronik ve elektronik haberleşme mühendisliklerini en önde görebileceğimiz kategorilendirme.
(bkz: Bilgisayar bilimleri mühendisliği)
(bkz: Elektronik ve haberleşme mühendisliği)
tıp her zaman geleceği vardır.
geleceği varsa göreceği de var.
göreceği olan bir bölümdür.
(bkz: uzay mühendisliği)*
(bkz: şarap teknikerliği)*
(bkz: fizik tedavi ve rehabilitasyon)