teklif bile değildir. yani (istersen sana pul koleksiyonumu gosterebilirim) değildir. direk niyet gostergesidir. o ne antika pullardır aman ya rabbim.
nerede? diye sorulmaz akabinde. koleksiyonun nerede oldugu bellidir.
ahlaksız teklif in söz sanatlarıyla söylenebilir şekle bürünmüş hali..
Tüm pul kolleksiyonerlerini töhmet altında bırakacak baslık.Bende biriktiriyodum ve de arkadaslara gösterip degis tokus yapıyoduk zamanında.
(bkz: ucundan accık)
belli bir ortamda -bişey içermisin? sorusu'nun alengirli hale getirilmiş durumu.
sevişmeye hazırlanan abazan insanın motor bir kız düşürdüğünde aklına gelen ilk cümle...*
bir başka hali;
(bkz: çiçek sulamak)
günümüzde,amerikan filmleri sayesinde,farklı anlamları yüklemiş bir cümle olsa da,,eğer gerçekte bulunan bir koleksiyonsa müthiş bir birikimdir.bakması da ayrı bir keyiftir.
Gösterilecek pulun sadece bir tane olduğu düşünüldüğünde koleksiyon sözcüğünün gereksiz olduğunu anlatmaktadır.
(bkz: benle gelsene şu arsaya sana şeker verecem)
-gel sana pul koleksiyonumu göstereyim naciye.
-niye bu kadar uzatıyosun?
-ne??
-hadi sevişelim.
-tamam.oh.
potansiyel sapik yaklasimi
yurdum insanının tüm pul koleksiyoncularına sapık gözüyle bakmasına sebebiyet vermiş söz.
pulunu yalatmak isteyen abaza erkek takımının seneler önce foyası çıkan, şimdilerde ise niyete bi de soğuk espri katmak amaçlı dile gelen soru cümlesi.
hüsnü talil sanatının en orjinal hali.
(bkz: gel sana odun koleksiyonumu göstereyim)
geçmiş zamanlarda yani yıllar yıllar öncesinde erkeklerin bayanları kandırma yöntemi; merkaımdır hangi kız buna kanar yani biri kandı diyelim diğerlerinin hiç mi haberi yok dünyadan.
daha moderni:gel sana odamın kapılarını açıyım.
-gel sana pul koleksiyonumu göstereyim
+nıck..istemiyorum
-ya lütfen ben ciddiyim
+hayır vermiycem
-dolar koleksiyonumu göstersem
+taksi çağıralım
artık dvd izleyelim mi şeklinde modernleşmiş eve kız atma repliğidir.
(bkz: senden çocuğum olsun istiyorum)
gösterilecek pul, kollll (eksiyon) gibi birşeydir.
Eski zamanların eve kız atma itemi.
Retro sikiş.