bugün

büyük sevincler öncesi son suskunluk. yazın hengamesi kalkmak üzere, sıcak can çekişir, rüzgar bizim balkonda daha sert eser, daha az asabiyim, yazmaya daha meyilli, şarkılar içine içine girer, parasız mutsuz günler uzaklaşır, lacivert ceketini ararsın kapı arkası askılıklarda, camlar cereyan manyağı, gece lokum gibi tatlı, iç organların ferahfeza, nefesin metruk şiirler kokar, yol+yemek+sigortalı bir iş bulmuş iç huzurlu bünye, ellerin cebinde manidar... evet sonbahar geldi. inceden gelir bak ama, kendine dersler çıkar. nice zamandır düşünürüm geceler kısaydı, yetiremezdim. şimdi bir yağmur, delice yanaklarına çalınan rüzgar, merak ettiğin ellerimin üstünde yağmur damlası süzülür. amman amman işlerin vardır bilirim. beni koyamazsın aklında bir yere ki sonbahar 300 gram senin adın hüzün. en çok beni özlediğin kalabalık bir cafede aklından gectigi zaman düsen suratının ağrısı benim parmaklarımda dolanır, içimde sıkıntılar. bir işe girdim, blayzer ceket ve kirlenmeye meftun yakalı gömlek giymeyeceğim. bir planım yok geleceğe dair. şurdan bakkala gitmeye üseniyorum. aynı ev aynı balkon aynı teras yaşıyorum. hava durumuna bakıyorum sen, koltuklara bakıyorum sen, gece balkona çıkıp sokağa bakıyorum sen. senden sonra çok durgun ve hissiz. beni bilirsin tabiatlı adamım. bir arkadaşım söyledi "çok güzel ve ıslak ıslak derin derin tatlı tatlı bakıyormuşum" bir şey demedim sustum. kız bi tuhaf oldu. bu asudelik kilitledi dudaklarımı napayım be napayım sonbaharı değil seni bekliyorum...
(bkz: iyelik ekinin gereksiz kullanımı)

(bkz: anlatım bozukluğu)

(bkz: beni tdk dan gönderdiler)
(bkz: bir otobüs olarak sonbahar)
(bkz: 110 eller-sonbahar hattı)
çıtırdayan yaprakların üzerine basıp kendi müziğinizi yapmak için el cepte beklemektir.

ayrıca:
(bkz: 40 metreden brell başlıklarını tanımak)
Sonra sonbaharda sararan ve kuruyan yaprakları üşüyen ayakkabınla ezmektir. Bazen ayakkabın üşür.
Ve yağarken yağmur, pencereden izlemek.
Sonra bır sıgara atesleyıp,karanlıgın yuzune uflemek.
önünde bira arkada da bu müzik varsa ankaranın ışığına bakmanın verdiği huzura ortaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=_DxjFs_dsR8