öss ye hazırlanırken gazi yazmamam için gazi üniversitesine verilen ad.
konya' da her türlü pisliğin merkezi lise.
(bkz: konya lisesi)
bildiğiniz gazi üniversitesinin ankaradaki diğer üniversitelerin öğrencileri arasındaki adı. (hacettepe, bilkent ve odtülüler böyle der)
her ilde bir adet bulunduğunu düşündüğüm lise.
izmit'in ortasında, izmit lisesinin karşısında bulunan okuldur. her an her saniye türlü maceralarının olması mümkündür. şöyle uzaktan 15 dakika izleseniz milletin her türlü işi çevirdiğini görürsünüz. bunu şans eseri de olsa yaptım. bir sabah okula geç gidecektik. parkta arkadaşımı bekliyordum. gazi lisesi de tenefüste. çatıda sigara içenini mi dersiniz, kapıya gelen sevgilisiyle kavga eden kız mı ararsınız her halt vardı vallahi. alın çekirdeğinizi çıtlayın. seyretmelik.
şuan eğitim gördüğüm lisedir. kocaelinin en pislik liseleri arasında gösterilse bile okumak isteyen insanlar için ideal bir okuldur. ancak her türlü psikopatı bulabilirsiniz.

(bkz: hap var cigara var)
(bkz: (#12102259))
izmit'in göbeğinde olup da pisliğin hat safhaya ulaştığı bir eğitim (!) kurumudur. karşısındaki izmit lisesiyle arasından bir yol geçmesine rağmen uzak yakın alakası yoktur. yani izmit lisesi ataköy ise bu gazi lisesi şirinevlerdir...